Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отваряне на мех. ГНП Бош

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отваряне на мех. ГНП Бош

    Здравейте , дано да съм улучил раздела !

    Става въпрос за Ситроен Хм 2.1 ТДИ. Дадох си помпата на майстор ,който да ми смени оригиналния елемент ,който е 9мм , с такъв 11мм.Дотук всичко е ОК, колата пали , не пуши ,форсира се без замисляне , но в движение след 2500 оборота и се губи мощността. Увеличавах ме и цикловата порция докато се вдигнат оборотите , а неможем да ги намалим от рамото на газта.

    Смених ме и тази част ,която ще видите на снимката отдолу и е оцветена в зелено ...и я взехме от друга помпа , която не е ТД



    Някой има ли някаква идея , и да ме насочи на някъде !?!

  • #2
    От: Отваряне на мех. ГНП Бош

    Щом е свързано с оборотите, може би трябва да се види какво се случва с автомата за предварението, може той да не действа правилно след интервенциите.

    Коментар


    • #3
      От: Отваряне на мех. ГНП Бош

      На кое казваш автомат на предваренето ?
      Това което съм качил на снимката ли ?

      Коментар


      • #4
        От: Отваряне на мех. ГНП Бош

        Не, отдолу отстрани на помпата има капаче. https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...vod/GNP/17.jpg

        Коментар


        • #5
          От: Отваряне на мех. ГНП Бош

          На моята помпа няма такъв автомат на предварението .... Ако искаш ще ти я снимам ??

          Коментар


          • #6
            От: Отваряне на мех. ГНП Бош

            Интересното е, че тези документи по ГНП-та Бош съм ги свалил от сайт за ХМ, а ти май такъв ремонтираш, като съдя по ника ти
            Всички бошови помпи имат такъв автомат, механичен или електронен.
            http://citroen.podolsk.ru/xm/frame.htm

            Коментар


            • #7
              От: Отваряне на мех. ГНП Бош

              Че като няма нищо за предварението, как ще работи тази кола? Кой модел е, че да не гадаем?

              Коментар


              • #8
                От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                Колега,това зеленото е центробежния регулатор.
                На него му е нужна настройка!!
                За това не вдига оборотите,ти си го ограничил на 2500об.

                Коментар


                • #9
                  От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                  Не сме се били разбрали , имам да ! Помпата вече е оправихме и сега върви на самолет, но има един проблем който е дразнещ.
                  Сега стана така , че двигателя върти 4-5 секунди и тогава пали.
                  Нещо по въпроса може ли някой да ми каже , само да престой 2-3 минути и после трябва да върти поне 4-5 секунди,за да запали !?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                    Всичко си има помпата, но... От прочетеното до тук съдя, че този който я прави тази помпа, или е истински факир за да се заеме с такива доработки, или въобще не знае какво прави. От това, че не работи както трябва, е ясно, че не е факир. А това, че въобще работи някак, означава че поне е невероятен късметлия.
                    Дай подробности за това каква е била целта на упражнението, и какво и как точно е правено, за да може да коментираме(примерно тествана ли е на стенд, знае ли се какво трябва да се получи като характеристика на помпата и такива неща).

                    ПП: Според мен тези промени по помпата са били безсмислени.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                      Първоначално публикуван от Citroen Xm Преглед на мнение

                      Става въпрос за Ситроен Хм 2.1 ТДИ.
                      Не съм забелязал, той човекът си е казал в началото каква е колата

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                        Май си е баш механична помпа. Факирът не е забелязъл, че освен да налива гориво в горивната камера, помпата трябва да определя и точния момент. Съответно е подминал някои устройства в нея.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                          Ако знаеш нещо ми го кажи , а дали има смисъл или не аз си знам.... Знам сега ,че направо ти чупи кръста Дърпа много сериозно....
                          Но това е ,че има проблем с трудното палене , дори понякога пали с повече от 4-5 секунди въртене.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                            Трябва пререгулиране на закона на изменение на момента на впръскване, това включва и статичната центровка.
                            Но помпата за да не пали и да не върви (и пуши доста докато не се регулира) има проблем за ремонт. После вече се настройва.
                            Как става по-горното... ами мери се кога впръсква оригинално, обмисля се с колко и кога трябва да са промените и се търси начин да се доближи регулирането до това измисленото. Или, зарязваш оригиналните настройки и търсиш къде работи най-добре с нужните измервания като налягане в цилиндрите или температури и обработваш резултата и настройваш.
                            На практика за някой с уменията като за Бг автомобилист постижението ще е да се качи на модерните диностендове и да се докара някакво задоволително вървене със затваряне на очите за едно-друго.
                            И последне вариант - някой казва кое се променя без да се налага да се преоткрие и след обмисляне се прави нужното.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                              Аз съм зарязал оригинални настройки , защото като сложих по-голямата глава и запалих и работеше на много високи обороти....е намалих горивото и се оправиха , но каквото и да правя винаги пали трудно и то доста....

                              А още един въпрос... забелязах ,че гърбичната шайба се среща с различна дебелина. По какъв начин ще се промени работата ,взависимост от това дали е по-дебела или тънка!?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X