Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на помпа за сондаж.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на помпа за сондаж.

    Здравейте.И аз имам едно малко питане към вас че ударих на камък дето се вика питах разпитвах четох и се ровичках по нета и накрая нищо.Направих 16 метров сондаж в двора вода излез на на 6-стия метър а и пуснахме още 10 метра за резервоар до тук добре.Като за начало купих вибрационна помпа на райдер за 60 лева и я пуснах на 15-стия метър докато се поисчисти сондажа дето викат и дамарите да се поотворят.Дебита на сондажа е точиш 500 литра свършва напълно и пак след ТРИ часа може да точиш още 500 литра,мина няма и два месеца райдера изпуши.Сега нали съм си и малко умник отидох грабнах друга но с поплавак уж като свърши водата да била изключвала да не се прецака и си е дълбочинна модел:QGD2-80-0.75 пак китайска.Хубаво ама отдолу има картер с пробка и продавача рече да съм го бил напълнил с масло !!!!!-Ок викам аз ,а с какво масло? Той ми вика с М-10.Позачудих се аз но както и да е взех помпата и се прибрах.Да ама сега седя и размишлявам как така М-10 ,то пък и повечето помпи се продават обслужени!Какво мислите по въпроса трябва ли масло да се слага и ако трябва какво да бъде то?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_5783.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5590960

    Коментар


    • #47
      От: Избор на помпа за сондаж.

      Вярно ли? Помпите се продават готови за употреба ,масло е ясно че трябва да има ,но вида му е съвсем друга работа.
      До сега не бях чувал за такова нещо. Аз по принцип не ги харесвам тези винтови помпи за вода .Те да е по-евтино ще почнат разглобени да ги продават със скица. После само скица може да почнат да продават ,частите кой от където иска да си набави!

      Коментар


      • #48
        От: Избор на помпа за сондаж.

        Масло би могло да има, само ако има редуктор. Не съм сигурен в някои винтови дали няма. Трябва хубаво да се чете по книжките с нея.

        Коментар


        • #49
          От: Избор на помпа за сондаж.

          Ха сега де ? Освен утре имам път вземам я и му я нося обратно да видим какво става? И аз с пустия с акъл от де я вземах, ако наистина се слага масло все едно съм купил кола без масло в двигателя!!! Гледам по нета онлайн се продават подобни помпи винтови и правя запитване онлайн със сътрудник отсреща и ми пише че помпите са обслужени.Ужас голям резил.

          Коментар


          • #50
            От: Избор на помпа за сондаж.

            Какво значи винтова помпа? Помпата си е турбинна, центробежна, само че е сравнително евтино изпълнение. Пълни се с масло за охлаждане на мотора и да се предотврати навлизането на вода в двигателя, по-скъпите са с глицерин. Обаче едва ли ще са я продали празна, чак пък такова менте...Иначе и на Грундфос се предвижда периодична проверка и доливане, не че някой го прави.

            Коментар


            • #51
              От: Избор на помпа за сондаж.

              Да за дълбоко съжаление е така чисто празна е, аз я отворих отдолу има болт с гума-пръстен на болта демек този болт с уплътнението трябва да държи масло ама то е празно.След като вкарах серийния номер в нета разбрах че е китайска, но в инструкциите никъде нямаше упътване на български език.На самата помпа има лепнато упътване и то е на румънски , след дълъг превод в гугал никъде нищо не ставаше въпрос за маслото..........

              Коментар


              • #52
                От: Избор на помпа за сондаж.

                Винтовата не е с турбина. Със винт е или два винта.Има схеми в нета. Работи като инжектиращите помпи за циментови смеси или смоли .
                Тези помпи ги дават за вода с повече песъчинки или замърсители : кал ,глина или от сорта. Прекарват частици с по-голям размер от потапящите турбинни помпи.
                Бързо износват винта ,загряват повечко и до там .
                За да налееш масло трябва да разглобиш помпата .Трябва да отделиш торбинната от мотора.На нова помпа това означава моментално да отпадне гаранцията.Нямах предвид да не се чете упътването.
                Не е работа на клиента да търси масла, да долива,да разглобява току що купена помпа ,поне така си мисля .

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на помпа за сондаж.

                  След дълги питания и ровичкания из нета разбрах,че се е слагало ТЪНКО ТРАНСФОРМАТОРНО МАСЛО ,до тук добре намирам слагам и пускам в един бидон да я тествам и НИЩО бръмчи а изобщо не хвърля вода ужас ,и наистина след като я извадих от бидона доста беше позагряла.Интересно как ли работи този винт ? Като гледам тя би трябвало да засмуква в горната част от страни и да изтласква водата по оставения изход в най горната точка.Колега МОНИО би ли ми дал линк на схема за такава винтова помпа , че не мога да открия подобна из нета!!!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на помпа за сондаж.

                    http://xn--e1afbosdj.naedro.eu/vodni...otopyaemi.html
                    Съжалявам за закъснелия отговор.Навярно си намерил решение вече.
                    Не знам, не съм чувал позитивни отзиви за тези помпи .Явно си имат предназначение и те ,където са най-добри ,но не го знам.
                    Последно редактирано от монио; 17-06-14, 21:42.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на помпа за сондаж.

                      По въпроса за помпите,може да ти съдейства Крум (Regulator) от форума. На него поне са му ясни нещата и ще ти каже,кое и как. Пиши му Л.С.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на помпа за сондаж.

                        Здравейте !
                        От доста време ровя из нета,прегледах и темите тук в търсене на потопяема помпа и намерих това :
                        http://cenibg.com/3t-32-%D0%BF%D1%80...%82%D0%B8.html
                        http://cenibg.com/3skm-100-%D0%BF%D1...%82%D0%B8.html
                        Някой ползвал ли е тази марка ? Пише произход Полша и нищо друго .
                        Ще се ползва за поливане на тревата пред къщата–200 м2 и малко зеленчуци за лична консумация–200 м2.Сондажа ми е дупка 36 м.дълбока фи 110 мм но има кривини. Сегашната помпа (евтина) 1" и е фи 87 мм трудно влезе и спря на 20-тия метър ,водата не е свършвала дори и след 12+ часа черпене.Трябва ми помпа по тънка от фи 85 мм,1" или макс.1.1/4" и цена разбира се поносима до около 500 лв. Ще се радвам на мнения и предложения (не,че не съм питал чичко Гугъл)
                        Последно редактирано от weezy; 23-02-15, 13:53. Причина: допълване

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X