Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едно ново начало на една стара машина! :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Едно ново начало на една стара машина!

    Главините от какво са?

    Коментар


    • #17
      От: Едно ново начало на една стара машина!

      Шенкелите и главините са от голф2,но са препрявани .

      Коментар


      • #18
        От: Едно ново начало на една стара машина!

        Първоначално публикуван от Hristo Iskiliev Преглед на мнение
        Шенкелите и главините са от голф2,но са препрявани .
        Съвпадение,и аз съм със такива заради куатрото.При преработването(или изграждането на нов шенкел)трябва да се спази следното,при мотнирана гума със джанта,така трябва да са поставени шарнирите,че линията(предполагаема)от горният шарнир преминаваща през долният трябва да свършва във центъра на гумата,виж спунктира на рис.3
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #19
          От: Едно ново начало на една стара машина!

          Да като правих шенкелите предполагах ,че трябва да е така ,но все пак благодаря за пояснението.Но имам едно питане .Получи се едно минимално изместване на страничния наклон на колелата само в крайно долно положение,после до крайно горно или Hmax наклона не се променя.И не мога да разбера защо???,при положение,че горния и долния носач са абсолютно успоредни и осите са в една равнина??Дали това ще се окаже проблем?Благодаря ви предварително

          Коментар


          • #20
            От: Едно ново начало на една стара машина!

            Точката на която си поставил горният шарнир,е много изместена спрямо долният,пак по рис.3 спунктира спрямо вертикала трябва да е 12-макс 15 гр.При теб е към 20гр,от там по-късият горен носач изтегля шенкела при крайно долно положение и отваря гумите отдолу.Не е добре,при монтажа на кормилни щанги и рейка,във същото това долно положение на носача ще се появи и смяна на сходимост(ще отваря предницата).Ако не можеш да ограничиш хода от амортисьорите,ще трябва да преработиш шенкелите.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #21
              От: Едно ново начало на една стара машина!

              Първоначално публикуван от Hristo Iskiliev Преглед на мнение
              Да като правих шенкелите предполагах ,че трябва да е така ,но все пак благодаря за пояснението.Но имам едно питане .Получи се едно минимално изместване на страничния наклон на колелата само в крайно долно положение,после до крайно горно или Hmax наклона не се променя.И не мога да разбера защо???,при положение,че горния и долния носач са абсолютно успоредни и осите са в една равнина??Дали това ще се окаже проблем?Благодаря ви предварително
              Успоредни са но не са еднакво дълги , по тази причина описват различни радиуси. Не е проблем че се явява отваряне в долния край на колелото при крайно горно и долно положение дори е пожелателно.По тази причина на много от колите предните носачи не са в една ос долния е по- близо до мисленната ос на автомобила.
              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

              Коментар


              • #22
                От: Едно ново начало на една стара машина!

                Малко да обновим темата Най-накрая намерих пружини и амортисьорите са готови.Остана само управлението Лека-полека започва да придобива вид.



                Коментар


                • #23
                  От: Едно ново начало на една стара машина!

                  След дълга почивка,тези дни реших да понаправя това-онова Ето малко снимки:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-11-18 15.47.13.jpg
Прегледи:1
Размер:175.0 КБ
ID:5542725Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-12-01 12.17.12.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5542726Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-11-30 20.40.36.jpg
Прегледи:1
Размер:159.1 КБ
ID:5542727
                  И рейката е готова най накрая -2 рейки от голф 2 свършиха работа
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-11-23 12.52.03.jpg
Прегледи:1
Размер:131.8 КБ
ID:5542728

                  Коментар


                  • #24
                    От: Едно ново начало на една стара машина!

                    С тия темпове май ще си готов за следващия сезон:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=174619
                    Качи някоя и друга снимка,че старите са изчезнали.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Едно ново начало на една стара машина!

                      За съжаление съм загубил старите снимки,останали за само на предишния му вид:Ето как изглеждаше преди
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0025.jpg
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5546064Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0028.jpg
Прегледи:1
Размер:90.7 КБ
ID:5546065Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0034.jpg
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:5546066
                      поработих по охладителната система ето как се получават нещата
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 008.jpg
Прегледи:1
Размер:188.2 КБ
ID:5546073Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 012.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:5546081
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Hristo Iskiliev; 15-12-13, 16:17.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Едно ново начало на една стара машина!

                        Малко снимки:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 014.jpg
Прегледи:1
Размер:140.7 КБ
ID:5551235Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-12-30 17.32.29.jpg
Прегледи:1
Размер:150.0 КБ
ID:5551236Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-12-27 18.29.40.jpg
Прегледи:1
Размер:145.7 КБ
ID:5551237

                        Коментар


                        • #27
                          От: Едно ново начало на една стара машина!

                          Здравейте колеги ,повече от година бях замразил проекта но тези дни реших да го продължа и ако е късмет до няколко месеца да го подкарам.Бях го позабравил малко но си припомних.Заел съм се със предницата защото стария проблем си остава,и той е следния.Когато сглобих носачите със шенкелите при движението на колелото нагоре и надолу виждам промяна на страничния наклон.При горно положение гумите се отварят в горния край и се затварят в долния.Според мен при това положение гумата ще заклинва в завой....Понеже съм с преработени шенкели от голф 2 и бях изместил горния шарнир на много голямо разстояние от шенкела ,преправих го така както колегата petroffbg подробно е описал в темата за преден мост.получи се на около 13 градуса. спрямо вертикала ,която минава през центъра на гумата.Проблема пак си остана.Моля ви помегнете явно някъде съм сгрешил но незнам къде ?
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bbb1.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:5699593Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bbb2.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:5699594

                          Коментар


                          • #28
                            От: Едно ново начало на една стара машина!

                            Не си спазил две условия,първо рейката е ниско разположена и кормилната щанга не е "успоредна" със линията на долният носач.Второ,не виждам добре от маншоните,но ми се струва,че рейката е по-дълга от ширината на предницата.Трябва да се получи като на рис.5,разстоянието В1 трябва да е равно на В,като шарнира на кормилната щанга,не трябва да преминава линията А при прав волан,може да е по-навътре.Ако не се получава,ще трябва да скъсиш или смениш рейката с подходяща за ширината на предницата.

                            Другото условие е кормилните щанги да са във една линия със рейката гледано от горе,но това ми се струва,че си го постигнал.

                            Това за сходимостта,провери си разстоянията между центрите на шарнирните болтове и центрите на захватите на носачите,струва ми се,че размера А е по-голям от А-1(рис-5) и е нормално да ти върти номера.
                            Последно редактирано от petroffbg; 24-01-16, 16:04.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Едно ново начало на една стара машина!

                              Сферата на шарнира на кормилната щанга го направин да съвпада с центъра на захвата на носача,щангата се чупи точно там където се чупи и носача не е проблен да я направя и да се чупи по-навътре,разстоянията а и а1 са равни снимката лъже утре ще направя други снимки ,проблема е че и при откачен накрайник в горно пололожение наклона отива по дяволите.Преди малко гледах предно окачване на атв същия тип,там разстоянието А е доста по-малко от А1 но при движение на гумата наклона си се промена обратно на моя ...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Едно ново начало на една стара машина!

                                Здравей, изпускателния колектор твое дело ли е? Изглежда много професионално направен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X