Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    Да не отварям друга тема, надявам се авторът да няма нищо против...
    Хвърлил съм око на един DR 250 cc.
    Мотора е купуван от Гърция.
    Има гръцки талон и договор за покупко-продажба на гръцки.
    Това е всичко.
    Сегашният собственик не е лицето от договора.
    Има ли шанс за регистрация ако приемем, че не е ясно кой точно е първият купувач?
    Намираш същият договор не попълнен,името на купувача пишеш твоето име,останалото приписваш и си готов.

    Коментар


    • #32
      От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

      Ето това е договор (предполагам), него ли се има предвид да е добре да стане на мое име?
      От една страна не ми изглеждаше официален документ - няма печат, от друга сега гледам горе има някакъв номер...
      Забравих да спомена, че мотора тук се кара в гората и май няма гръцки номер.
      Прочетох по-горе, че трябва да има някакъв печат, че е отписан в Гърция но такъв не помня имаше ли. Имам снимка и на талона но не тази част, която е показан по-горе.
      Хм, май най-добре да ида до КАТ и да ги питам освен талона и този договор трябва ли нещо допълнително с случая.
      Враг усраине

      Коментар


      • #33
        От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

        Колеги, няма ли някой да бутне едно рамо с този документ от линка?
        Докоркото разбрах не е договор а някакъв сертификат...
        Враг усраине

        Коментар


        • #34
          От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

          Това от линка не е сертификат, а декларация. Казва се Ипефтини дилоси. Ако ти трябва празна бланка ето: http://info.diodos.gsrt.gr/Files/photo16310_YPDILn.pdf Мотоциклета трябва да има и номер, ако не е отчислен. Отчислението го пише на талона. Ма гърците си дават и едни извлечения от техния регистър, ама хайде.. Я снимай и талона!
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #35
            От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

            Много благодаря но се отказах от този мотор за сега...
            Минах през Дупница, случайно се отбих до Сапарево и намерих това.
            Нямам този бюджет иначе щях да съм го и регистрирал. Ще трябва да събера повече
            Иначе ТОЧНО това ми трябва без никакви уговорки.
            Нямаше да ме спре и не дотам добрата репутация на търговеца.

            За обща култура, каква е тази декларация?
            Гледам данни за мотора, името на продавача и празно място за подпис на купувача?
            Не мисля, че в талона на конкретният DR-a имаше печат за отчисление като този, който беше сканиран в един от първите постове.
            Между впрочем ходих до КАТ в Перник и не споменаха нищо за необходимост от това отчисление.
            Казаха нещо от сорта на "ако има номер го връщаш". Искали договор (препоръчително преведен) и оригинален талон.
            Явно изискванията са леко плаващи според зависи.
            Последно редактирано от Esper; 11-09-14, 14:13. Причина: корекция
            Враг усраине

            Коментар


            • #36
              От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

              "Нямаше да ме спре и не дотам добрата репутация на търговеца."

              А бе тоя търговец разправяше за един КТМ че бил каран само от жена. Май ни взе за тотални олигофрени.

              Коментар


              • #37
                От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                А хич не съм го и слушал какво ми разправя...
                Лепнах зе за XR-а като муха за лайно и нямаше какво да ми говори, освен за цената но и т'ва беше безмислено, защото нямаше никакъв шанс да се договорим в момента.
                Тоест диалога беше само с мотора
                Враг усраине

                Коментар


                • #38
                  От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                  И на мен ме налегна проблем та да помоля за малко инфо-помощ. Купих една Хонда 250 която е внесена от фирма във Варна през 2007 година.Продадена е на човек от София който не мога да открия и има фактура на негово име - трябвало той да я регистрира. Имам гръцки номер и талон фактура на името на софиянеца и договор от гръка към фирмата закупила мотора.Какво мога да направя за да я регистрирам на мое име.Мога да снимам документите ако някой може да ми помогне.Благодаря предварително

                  Коментар


                  • #39
                    От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                    И аз имам малък проблем с една Хонда 250. Внесена е 2007 г от Гърция от фирма във Варна.Има договор между гръка и фирмата.От там я купува софиянец който не мога да открия има фактура издадена от фирмата на негово име.Разполагам също с гръцкия номер и талон

                    Коментар


                    • #40
                      От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                      Не търси нито фирмата , нито софиянеца - нещата са в твоите ръце : документи за регистрация са оригиналният талон и договор за покупко-продажба . На нова бланка ( същия гръцки договор , който имаш ) написваш името на продавача - собственика по талон , твоето име или на който искаш да е - в графата купувач и данните на мотора - номер рама , двигател , марка , модел , рег. номер .... . Слагаш дата от преди седмица отдолу , правиш една ГО и с мотора - в КАТ . Там подписваш една декларация , че на еди коя си дата ( датата от договора ) , от еди кой си ( собственика по талон ) си закупил мотоциклет хонда , с номер ... ала-бала .... . Никакво споменаване за 2007 , фирма варненска , софиянец и т.н. Иначе трябва да го издириш и той трябва да го регистрира или да те упълномощи .... , което е напълно безсмислено . Шоколад милка - голям с цял лешник след като го регистрираш - ще ти дам адрес за изпращане .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                        Шоколада е задължителен обаче на талона има един печат мисля че е за описване и на него пише 2007 как е по добре да кажа че тогава е спрян от движение или че просто до сега съм бил в чужбина примерно

                        Коментар


                        • #42
                          От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                          Прави договора с датата от печата.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                            Привет!
                            Завъртя ми се една идея в главата след последните сполетели ме събития и понеже съм се парил веднъж вече - Гръцките нотариуси проверяват ли дали се издирва мотора при пререгистрация? Какви пари вземат и въобще вземат ли на купувача нещо?
                            Съответно важат ли още нещата, които са се изписали в тая тема от преди години?
                            Subaru Impreza 2.0 '98
                            Honda Africa Twin RD07 '95
                            Honda Africa Twin RD07А '96

                            Коментар


                            • #44
                              От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                              Здравейте,интересува ме колко струва смяна на номера и прехвърлянето му на мое име.Знам,че за смяна на талоните е 14лв,но за номера не мога да намеря информация.Зная,че трябва да се мине през каналите на КАТ София и преглед,но защо след като имам вече преглед?И колко време отнема цялата процедура.....

                              Коментар


                              • #45
                                От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                                Ако вече е бил регистриран не се минава технически преглед а само сверка на номера на рамата. Регистрационната табела не беше много скъпа, по спомен излизаше около 35 лева цялото удоволствие включително талоните.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X