Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

    да супер нблагодаря

    Коментар


    • #17
      От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

      Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
      На самия талон поставят печат с надпис "Отписан" . ....
      Това разбира се е така, но при това положение трябва да има рег. номер. Ако няма рег. номер, то тогава се изисква въпросният документ за отписване.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #18
        От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

        Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
        Ето това представлява талона ......

        [ATTACH=CONFIG]558161[/ATTACH]
        Колега можеш ли да ми преведеш какво означава написаното във всеки ред на талона, че четвъртък смятам да ходя в КАТ и като знам какви са кавали ще започне едно питане и разпитване направо не ми се ходи като се сетя

        Коментар


        • #19
          От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

          Ще преведа, което мога...
          Започвам от най-горе, срещу тъмния надпис "APIO. ..." там се предполага, че трябва да е регистрационния номер на мотора, преди да се отпише от страната, от която е внесен.
          След това редовете:
          1-ви и 2-ри ред са имената на предишният собственик, след това е адреса му.
          След адреса се прескача един ред и там пише дата на 1-ва регистрация, след нея колко тактов е мотора и марката му.
          После пак има празен ред и пише (предполагам) колко местен е мотора (01/02), а срещу това пък пише (XPOMA) цвят на мотоциклета и номер на рама.
          Отдолу пак се прескача ред, а след това е модела на мотора, кубатура, вид двигател (бензин, дизел, LPG... ) ...
          Другите надписи са някакви, които не разбирам, но според мен не са и толкова важни, а са само за протокола.
          Не знам дали ще се ориентираш, но толкова са ми познанията.
          Поздрави !
          Yamaha WR 200

          Коментар


          • #20
            От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

            Много благодаря общо взето ми се изясниха нещата. Да се надявам , че в КАТ няма да измислят някаква глупост да ми искат и превод на талона и договора за покупко-продажба

            Коментар


            • #21
              От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

              Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
              ....... като знам какви са кавали ще започне едно питане и разпитване направо не ми се ходи като се сетя
              Споко бе! Тук таме и чужди езици поназнайваме.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #22
                От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                4. Декларация за внос на мотоциклета попълва се от човека , чието име и записано като купувач в договора за покупко-продажба
                Извинявам се за питането: това включва и т. нар. мито?
                Гаранция ли е, че след платено мито може да има някакви проблеми при регистрация от вида "мотоциклета е краден"?
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #23
                  От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  Извинявам се за питането: това включва и т. нар. мито?
                  Гаранция ли е, че след платено мито може да има някакви проблеми при регистрация от вида "мотоциклета е краден"?
                  Е то няма мито щом си е от ЕС...А ако е обявен в системата за краден в Евопата , ще излезе при регистрацията в КАТ...
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                    Е то няма мито щом си е от ЕС...А ако е обявен в системата за краден в Евопата , ще излезе при регистрацията в КАТ...
                    Примерно внесените от Швейцария?
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #25
                      От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                      От Швейцария трябва да се оформи на митница вноса на превозното средство. Не мисля, че се плаща мито и ДДС. Що се отнася до цитираната по-горе декларация, тя се отнася за декларация попълваща се при регистрацията на превозното средство в КАТ (образец 2 мъм чл.12 от Наредба за регистрация I-45).
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                        Момчета сигурно ли е, че ще мина регистрация ако нямям печат за отписване , но мотора си има номер?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                          Здравейте колеги, ще използвам темата тъй като имам въпрос за регистрация на мотор, решил съм да закупя супер мото 125 кубика, мотора е внос от Швейцария, но е внесен през 2007 или 2008 година и е седял до сега без регистрация, документите които има са Швейцарски талон, бележка от митницата за вноса на мотора и неговите данни, и някакви фактури също от митницата, та въпроса ми е ще имам ли проблем с регистрацията в кат, след като мотора е внесен преди 6-7 години, а доколкото знам има срок около 2 месеца след вноса, през който мотора трябва да се регистрира?

                          Благодаря предварително
                          Последно редактирано от Мир0; 07-01-14, 19:28.
                          Derbi Senda 50/70 1997 --> Suzuki RMX 250 1994 --> Suzuki RM 125 1991 --> KTM EXC 125 1998

                          Коментар


                          • #28
                            От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                            Колеги, никой ли не знае?
                            Derbi Senda 50/70 1997 --> Suzuki RMX 250 1994 --> Suzuki RM 125 1991 --> KTM EXC 125 1998

                            Коментар


                            • #29
                              От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                              Първоначално публикуван от Мир0 Преглед на мнение
                              ..., а доколкото знам има срок около 2 месеца след вноса, през който мотора трябва да се регистрира?

                              ..
                              Няма такъв срок!!
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                                Да не отварям друга тема, надявам се авторът да няма нищо против...
                                Хвърлил съм око на един DR 250 cc.
                                Мотора е купуван от Гърция.
                                Има гръцки талон и договор за покупко-продажба на гръцки.
                                Това е всичко.
                                Сегашният собственик не е лицето от договора.
                                Има ли шанс за регистрация ако приемем, че не е ясно кой точно е първият купувач?
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X