Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с бензинов моторен трион Partner P360S

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с бензинов моторен трион Partner P360S

    Здравейте колеги,
    Искам да Ви запозная с един проблем по моторните бензинови триони, който съдейки от разговори с познати, не е единичен, но за съжаление никъде в и-нет не намирам решението му. Преди около 3 месеца закупих моторен бензинов трион Partner P360S. Основно предимство беше цена + качеството на Husqvarna. Триона е уникален и се представя отлично в работни условия. С верига и шина на Oregon, антивибрационна защита, бърз старт и т.н. резачката е уникална. Сравнително големи дървета реже като масло. Има само един единствен проблем. Прословутия обтегач на веригата, който не е на болтове, а пластмасово колело, се развърта за секунди и в резултат разхлабва веригата. Колкото и да търсих решение,единственото "побългарено" е когато затегна веригата и кръглото колело да го облепя с изолирбанд. Метода действа, но не мисля, че това е нормалното решение. Т.к. съм сигурен, че мнозина от Вас ще ме упрекнат в избора на моторен трион, то искам да Ви уведомя, че мой приятел с нов STIHL MS 250 C-BE има абсолютно същият проблем. Прословутото нововъведение "устройство за бързо опъване на веригата" съсипва всички прекрасни черти и на двата моторни триона. Надявам се някой, който се е сблъсквал с описания проблем да даде лек за лекуването му. Иначе и за двата моторни триона мога да кажа само хвалби, но въпреки всичко - съвет към всички - независимо от марката и модела - закупувайте моторни триони с опъване на веригата с болтове и забравете хвалбите на търговците, колко по лесно е с бързите обтегачи!!! Благодаря на всички за вниманието и се надявам, ако и да трябва да продължа с изолирбанда, то поне да предпазя някой от същия проблем. Поздрави!!!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:473358-1383-1668-24-0-2012-10-12-2012-11-22-9-81.jpeg
Прегледи:1
Размер:65.7 КБ
ID:6004444

  • #2
    От: Проблем с бензинов моторен трион Partner P360S

    Малко спартанско е решението ,но за сметка на това безотказно:махаме капака пригоден за без-инструментно опъване на веригата и го заменяме с обикновен капак с инструментно оптягане.Тази процедура може да се извърши както собсвеноръчно,така и в оторизиран сервиз ,където биха приспаднали цената на демонтирания капак от тази на обикновенния.
    Същия проблем имат и електрическите машинки с бързо(без-инструментно)опъване на веригата,въпреки доста по-малкото вибрации при тях.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с бензинов моторен трион Partner P360S

      Имам два Маккълъша ,абсолютно еднакви ,единия е разработка на Партнер ,другия на Хускварна ,с обикновенни капаци,единия ми е за части,нема начин некак да пробваш капака имам го ,ако искаш снимай твоя капак и аз моя за грубо сравнение,пък натам ще видиме!Тия с колелото са калпави ,та не мога да ги гледам иначе и двете са страхотни машини и при вене винаги работят при макс терор!Ще кача снимки!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с бензинов моторен трион Partner P360S

        Благодаря на колегите keymakerи faster. След обикаляне в няколко сревиза, едно от момчетата с малко повече труд го замени с обикновенния капак на Partner P340S.Сега машинката пее, но въпреки всичко не я препоръчвам, защото трябва да се мине по същия път. Тема за архив.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X