Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся инфо за локомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся инфо за локомобил

    Здравейте!
    Някой може ли да даде някаква информация относно тази машина. Доколкото знам това е локомобил. Произведен е в Германия и е работил в мините над Гурково. След като са закрити е пренесен в казанлъшкия ТЕЦ и от там един фен го е прибрал и съхранил. За съжаление частите от цветни метали липсват включително и фирмената табелка.








  • #2
    От: Търся инфо за локомобил

    Ако се продава имам интерес.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      От: Търся инфо за локомобил

      Немско ли е наистина? Подобни динозаври са все белгийски, френски, американски.

      Коментар


      • #4
        От: Търся инфо за локомобил

        Това прилича на подвижна парна машина, от тези които са задвижвали малки фабрики, помпи, сонди...
        Около Варна знам за две такива, стоят като експонати. За съжаление окрадени.

        Коментар


        • #5
          От: Търся инфо за локомобил

          Не ми е познато, но такова бих си сложил и в хола. Реставрирано вероятно е безценно.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Търся инфо за локомобил

            Това е парна машина,като онези дето ги бяха изровили в някаква река наскоро...Само дето тази е в перфектно състояние.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #7
              От: Търся инфо за локомобил

              Не е локомобил а подвижна парна машина. За задвижване на вършачките на къра че да не се носи и плявата до мелницата.
              И за задвижване на гатер в гората става. И за други работи.
              Преместваем двигател с външно горене. Всеяден.

              Коментар


              • #8
                От: Търся инфо за локомобил

                А, аз спях като гледах. Това не се движи, нищо мобилно няма, ами както каза иван задвижва машини с ремъчна предавка. В Априлци около пътя има едно такова чудо, по-голямо и сериозно е. Имаше и стопанин, ще е добре да не се види принуден да го продаде на вторични, а да го подкара и има.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся инфо за локомобил

                  От това, което съм чел - това е подвижен двигател (portable engine). Не съм сигурен, че можеда се самозадвижва.
                  На част от детайлите се виждат следи от текст или номера. По тях евентуално ако може да се намери нещо.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся инфо за локомобил

                    Колега това е парна машина и най вероятно е белгийска. Огледай я за изводи и входове и нещо за което са я закачали на животински впряг, няма самостоятелно управление.

                    Ето виж как изглеждат парните коли. Тази е the oldest had found.

                    Последно редактирано от ZDimov; 02-03-13, 07:58. Причина: Допълнение

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся инфо за локомобил

                      Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                      От това, което съм чел - това е подвижен двигател (portable engine). Не съм сигурен, че можеда се самозадвижва.
                      На част от детайлите се виждат следи от текст или номера. По тях евентуално ако може да се намери нещо.
                      Не се е самозадвижвал-моста с малките колела е кто на каруца,вероятно са го теглили.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся инфо за локомобил

                        "old steam engine" в google.com:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:508175_3b25ff8a.jpg
Прегледи:1
Размер:357.2 КБ
ID:5457669
                        Taкива неща не са били по силите на заспалите немци.
                        Последно редактирано от lodkar; 02-03-13, 08:35.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся инфо за локомобил

                          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                          Не се е самозадвижвал-моста с малките колела е кто на каруца,вероятно са го теглили.
                          И аз така мисля. Закачаш му няколко кончета и "Дийййй" към обека.
                          Някои производители са слагали отличителни значи и фирмеи щампи на "главините" на колелата.
                          Англичаните например:
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся инфо за локомобил

                            Да, не се е самозадвижвал, но и не значи, че не са му казвали локомобил. Просто смисълът който влагаме сега в думата е различен от този който са влагали тогава. Мой възрастен роднина(над 70 годишен), който е потомствено свързан с техниката и винаги се е занимавал с нея, ми е разказвал че ги помни, но вече като не работещи, а само стоящи. Но от баща си е научил подробностите как се е работело и за какво е служела тази машина, както и названието локомобил. Доразказваше, че по негово време, вече се е работило с дизелови трактори, от първите, с железни колела. Те са вършили и работата на локомобила, да задвижват вършачки и др. на място, но и са се придвижвали вече сами.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся инфо за локомобил

                              точно Lokomobile си е, имало е различни фирми, например Lanz Lokomobile

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MagLQRahmen.jpg
Прегледи:1
Размер:225.1 КБ
ID:5457675


                              ето една реставрирана

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:R+P.jpg
Прегледи:1
Размер:32.6 КБ
ID:5457676
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X