Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова наредба за регистрация на единични бройки МПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нова наредба за регистрация на единични бройки МПС

    Както беше с акциза за конските сили. Трябваше да заведат дела в ЕС, за да го разкарат.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #17
      От: Нова наредба за регистрация на единични бройки МПС

      Не разбрах само, значи отново не мога да прекарам през КАТ самоделка от рода на ход рода или офроуда ?

      Коментар


      • #18
        От: Нова наредба за регистрация на единични бройки МПС

        Ами най-общо казано - да. С някои уговорки. На теория - ако надграждаш четриколесно на на база на готова регистрирана рама без да я прекрояваш може и да стане.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #19
          От: Нова наредба за регистрация на единични бройки МПС

          За да не отчайваме, съвсем ентусиастите бих искал да споделя, че зная за триколка, ръчна изработка и за автомобил преправен на лумузина, които успешно са регистрирани, в България, по легален начин и то технически проверени от независими фирми и доколкото съм запознат, без странични разходи, тоест - рушвети... Никога не съм вярвал, че, нещо направено както трябва, технически и документално издържано, според съответните изисквания и покриващо нужните параметри, няма начин да се регистрира!
          VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
          SXS-Restorations 0886513079
          Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

          Коментар


          • #20
            От: Нова наредба за регистрация на единични бройки МПС

            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
            Доколкото прочетох - касае всякакви преработки с части които не са одобрени за модела от производителя. Включително светлини.

            "Чл. 3. (1) Изменение в конструкцията на ППС е:
            1. всяка процедура по промяна в техническите данни на ППС, посочени в свидетелството му за регистрация или в конструктивни или технически характеристики на ППС, които са заложени от производителя по време на неговото производство или които са били одобрени по реда на наредбата;
            2. добавянето на системи, компоненти, отделни технически възли и оборудване.
            (2) Не е изменение в конструкцията на ППС:
            1. промяната на цвета му;
            2. смяната на двигателя му с двигател от същия тип, марка, модел и код – когато има и неизменено окачване."
            Т.е. и въпроса с демонтирането на седлаките отива на ...
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #21
              От: Нова наредба за регистрация на единични бройки МПС

              Скоро разбрах че в България има трета фирма /освен Технотест и тази в Шумен/ немска DEKRA която узаконява измененията.

              Коментар


              • #22
                От: Нова наредба за регистрация на единични бройки МПС

                Фирми има достатъчно, дайте да правим машини и да узаконяваме, че ше земат да фалират...
                VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                SXS-Restorations 0886513079
                Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                Коментар


                • #23
                  От: Нова наредба за регистрация на единични бройки МПС

                  Голямо чакане за тази наредба и пак сме се на..кали. Толкова ли е трудно да се вслушат в нуждите на хората и да ги напишат на хартия под формата на регулаторен документ. Чии интереси биха нарушили 20 човека, които искат и могат да си сглобят нещо, което са съгласни да мине обстоен технически преглед....
                  В наредбата има едно изключение, което гласи "МПС проектирани и произведени за използване предимно за състезания" Има ли наредба, която да регламентира регистрацията на такива МПС-та, защото аз немога да открия?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нова наредба за регистрация на единични бройки МПС

                    Абсурд, не може да си сглобяваш нищо. Трябва да си купиш нещо 16-та употреба от автоморга, защото ново не можеш да си позволиш, нагласено от местни автоджамбази на 100 000км и тъй щото да се радваш ако само се скапе, а не те утрепе.
                    Ама то по типично нашенски маниер не гледаме какво можем и какви са ни нуждуте, ами гледаме у европата как е и ние барабар петко с мъжете. А пък те проблемите... сами ще се решат.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нова наредба за регистрация на единични бройки МПС

                      Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                      Европейските директиви, когато ви вършат някаква работа, могат да се ползват в Бг. При противоречие с местна норма, се зачитат те. Пробвано от мен. На цената на едни вложени десетина работни дена труд от мене ми козируваха на входа на държавното учрежение с традиции в безочието и направиха нещата против българските неразбории, подписани от министри и други отрепки.
                      Здравей колега, почти съм осъществил един проект за SUV,но тъй като ще спада в графа,, самоделки,, ми е трудно да намеря начин да го регистрирам. Имам заводско оборудвано шаси с двигател и документи от Газ-66 /виетнамка/ и самоделно сглобена кабина /90%реплика на Хамър H1/без никакви документи. Би ли ми дал някакви напътствия за това как си се справил със системата в Бг. Виж снимките:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:005(4).jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:5649606

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нова наредба за регистрация на единични бройки МПС

                        Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                        Европейските директиви, когато ви вършат някаква работа, могат да се ползват в Бг. При противоречие с местна норма, се зачитат те. Пробвано от мен. На цената на едни вложени десетина работни дена труд от мене ми козируваха на входа на държавното учрежение с традиции в безочието и направиха нещата против българските неразбории, подписани от министри и други отрепки.
                        https://41.media.tumblr.com/2a0db3d6...kg88o1_400.jpg

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нова наредба за регистрация на единични бройки МПС

                          Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                          Европейските директиви, когато ви вършат някаква работа, могат да се ползват в Бг. При противоречие с местна норма, се зачитат те. Пробвано от мен. На цената на едни вложени десетина работни дена труд от мене ми козируваха на входа на държавното учрежение с традиции в безочието и направиха нещата против българските неразбории, подписани от министри и други отрепки.
                          https://41.media.tumblr.com/2a0db3d6...kg88o1_400.jpg : https://40.media.tumblr.com/28273cb2...kg88o1_400.jpg : https://41.media.tumblr.com/260e3a10...kg88o1_400.jpg

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X