Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PRESTIGIO ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ - ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ПЪРВИ ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ-ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

    Приключи траял "Суходол " , успешно или не-оставям вие да прецените.Аз искам да благодаря на Всички екипажи, които взеха участие в него за това, че показаха че са КАРАЧИ и въпреки трудности и неволи дадоха всичко от себе си на трасето. БЛАГОДАРЯ ВИ
    Сузуки Самурай-старт от скрапа
    0885192667

    Коментар


    • От: PRESTIGIO ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ - ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

      Страхотно състезание с добър замисъл, интересни препятствия и ентусиазирани състезатели.Браво на организаторите и съдиите за положените усилия и адмирации за високото ниво на безопасност на публиката.Все пак най-важното за едно добро състезание е липсата на инциденти.

      Коментар


      • От: PRESTIGIO ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ - ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

        Не мога да се съглася с горното мнение. Ако и да е имало замисъл, ентусиазмът на състезателите (макар да видях по-скоро обратното на ентусиазъм) не е достатъчен, за да компенсира откровеното недомислие на степента на трудност и относимостта на екстремите към подоговката на машините.

        Фактът, че реално няма нито един завършил и в двата състезателни дни (един екип, завършил и в двата дни) и 70% от участниците са стигнали до едва 2-ри/3-ти екстрем, би следвало да наведе организаторите на идеята, че "бутиковостта" на трасето, не е най-добрият вариант за реализация на "най-добрия трейл на Балканите", както сами решиха да обявят те в днешния ден пред "корифеите" в спортната "журналистика" и 30-хилядната публика.

        Когато някой каже "хоп", трябва да има кой да скочи. Иначе търсените ефекти (популяризиране на трейла) са със знак минус.
        Последно редактирано от Vitan; 26-05-13, 17:40.

        Коментар


        • От: PRESTIGIO ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ - ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

          Първоначално публикуван от Vitan Преглед на мнение
          Не мога да се съглася с горното мнение. Ако и да е имало замисъл, ентусиазмът на състезателите (макар да видях по-скоро обратното на ентусиазъм) не е достатъчен, за да компенсира откровеното недомислие на степента на трудност и относимостта на екстремите към подоговката на машините.

          Фактът, че реално няма нито един завършил и в двата състезателни дни и 70% от участниците са стигнали до едва 2-3 екстрем, би следвало да наведе организаторите на идеята, че "бутиковостта" на трасето, не е най-добрият вариант за реализация на "най-добрия трейл на Балканите", както сами решиха да обявят те в днешния ден пред "корифеите" в спортната "журналистика" и "30-хилядната" публика.

          Когато някой каже "хоп", трябва да има кой да скочи. Иначе търсените ефекти (популяризиране на трейла) са със знак минус.
          Как така нито един завършил мисля че втория ден имаше един екипаж стигнал до финала.
          ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

          Коментар


          • От: PRESTIGIO ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ - ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

            Първоначално публикуван от кайо Преглед на мнение
            Как така нито един завършил мисля че втория ден имаше един екипаж стигнал до финала.
            Имам предвид един екип, завършил и в двата дни. А такива няма.

            Взаимното възпиране (правата и обратна връзка между организатори и участници) е от особено значение за търсените резултати. Организаторите могат да си правят трасета като лунни кратери, проходими само от кулокран, но ако не отчетат факта, че няма, или има само 1 кулокран в орбита, състезателният момент ще липсва и ситуацията е "класираме не най-добрите (нещо положително), а тези с най-малко отрицателни точки".
            Последно редактирано от Vitan; 26-05-13, 17:55.

            Коментар


            • От: PRESTIGIO ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ - ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

              Първоначално публикуван от Vitan Преглед на мнение
              Взаимното възпиране (правата и обратна връзка между организатори и участници) е от особено значение за търсените резултати. Организаторите могат да си правят трасета като лунни кратери, проходими само от кулокран, но ако не отчетат факта, че няма, или има само 1 кулокран в орбита, състезателният момент ще липсва и ситуацията е "класираме не най-добрите (нещо положително), а тези с най-малко отрицателни точки".
              Офроудът се практикува от мъжкари а не от епилирани гейове с маникюр!Трасето е еднакво за всички и нека състезателите да го оценяват.
              А пък за проходимост на кулокранове по офроуд трасе-доста странно изискване за машини, чието предназначение е съвсем друго.Може би имате впредвид кулокранове да бъдат асистиращи машини?!
              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
              Пламен Златарев 0888 66 03 18

              Коментар


              • От: PRESTIGIO ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ - ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

                Първоначално публикуван от optisprint teteven/Пламен/ Преглед на мнение
                Офроудът се практикува от мъжкари а не от епилирани гейове с маникюр!Трасето е еднакво за всички и нека състезателите да го оценяват.
                А пък за проходимост на кулокранове по офроуд трасе-доста странно изискване за машини, чието предназначение е съвсем друго.Може би имате впредвид кулокранове да бъдат асистиращи машини?!
                Преподобни, optisprint teteven/Пламен,

                Не разбирам църковните твърдения за епилираните гейове и липсата на мъжество, сигурно защото то не се мери по окосменост и мускули в атеистичните трактати, които споделям. Моята гледна точка е изложена по-горе, не виждам вашата по отношение на трасето.

                И да, смятам, че трейл трасето на фестивала, не изпълни заявеното от организаторите, предварителнно (справка новини, публикации) да бъде своеобразен трейл празник и то не защото участниците не притежават умения, а защото липсваше оценка на реалното състояние на машините и екстремите бяха по-тежки от необходимото.

                С един от организаторите на фестивала, в една друга тема, водихме дискусия за това кое е по-напред в развитието - организацията и сложността на трасето ли мотивира участниците за развитие, имат ли отношение състезателите към развитието и т.н. Моята теза е, че за да има интерес към тези дисциплини, както от публика, така и от състезатели и организатори, следва да има баланс. Затова говоря и за взаимно възпиране/зависимост и луноходи.

                В тази връзка, след като фестивала приключи, ще се радвам да чуя дали мнението на този организатор по горната тема се е променило, ако да, в каква посока.

                В действителността, в която съществува офроудът, от голямо значение за развитието на определена машина е както желанието на екипа, така и възможността за инвестиция в развитието. Ето защо, ако на следващото издание на фестивала организаторите решат да направят 4 пъти по-сложно от сегашното трасе/екстреми, а машинистите нямат възможност за инвестиция в хидроплани, класирането ще показва сходни данни. И кръгът отново ще е омагьосан.

                Нека не забраваме, че фестивалът е част от програмата по кандидатурата на София за столица на културата (аз лично не разбирам връзката, но не това е темата) и като такъв, основен негов елемент следва да бъде масовостта, не бутиковостта.

                По въпросите за кулокраните (вж. подписа, изр. 2).
                Последно редактирано от Vitan; 26-05-13, 20:30.

                Коментар


                • От: PRESTIGIO ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ - ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

                  Първоначално публикуван от Vitan Преглед на мнение
                  Преподобни, optisprint teteven/Пламен,

                  Не разбирам църковните твърдения за епилираните гейове и липсата на мъжество, сигурно защото то не се мери по окосменост и мускули в атеистичните трактати, които споделям. Моята гледна точка е изложена по-горе, не виждам вашата по отношение на трасето.
                  По въпросите за кулокраните (вж. подписа, изр. 2).
                  Не съм присъствал на състезанието, но поне от това , което виждам от клиповете мога да кажа, че трасето е стегнато и мъжкарско.Даже за пръв път виждам "двойни ленти" за буфер между трасето и публиката!
                  Ако Вашето виждане за траял е състезание тип "друсни полянка", където публиката да бъде с фракове и разположена в ложи с кетъринг ,то моето не такова!Ние по-непросветените си го харесваме така както е!
                  Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                  Пламен Златарев 0888 66 03 18

                  Коментар


                  • От: PRESTIGIO ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ - ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

                    Ето го моето мнение за трасето - не толкова "трудно", колкото "много технично"! Трасето беше направено "меко" - след първия ден нямаше нито един отпаднал за втория. От 14 джипа само 3 получиха повреди, които минават за "козметични" в траяла, които бяха отстранени своевременно от екипажите! Времето се оказа решаващия фактор за първия ден и "вината" за това носим както ние - хората създали трасето и правилника за него, така и екипажите участвали в състезанието, защото това трасе изискваше малко по-различен начин на каране (технично и прецизно, а не агресивно - в опит да се "пробие" екстрема) и екипажите които съумяха да усетят този момент, логично заеха челните места. Също много показателен факт е, че челната тройка се оформи от добри машини, но не и от най-подготвените които взеха участие в състезанието, което показва нещо друго много важно за този спорт - водещата роля на навигатора - нещо за което предупреждавахме от самото начало! Предупреждавахме и, че без лебедки, котви, джекове и пътеки трасето ще е "Мисия невъзможна", въпреки това на старт застанаха машини с проблемни лебедки, закъсани въжета и колани, с недостатъчно гориво, и т.н. Дали това говори за подценяване на трасето или за финансови, и/или други проблеми на екипажите - не мога да знам, но това със сигурност повлия на представянето им и на крайното им класиране. След първия ден отчетохме проблема с недостатъчното време за преминаване. Голяма част от него бе загубена в спорове между навигатори и пилоти, или в безплодни опити да се премине екстрем, който просто няма начин да бъде минат по начин - различен от заложения от организатора и изпитан в тестове с няколко различни машини като ниво на подготовка и като концепция... Екипажите обаче решиха да се застраховат и натиснаха джиповете си, което логично бе последвано от масовото им потрошаване! Въпреки това трасето бе напълно преминато от един екипаж, а още два стигнаха до последния екстрем, като единия от тях го направи на газ, защото му свърши бензина (както някой по-горе писа - в период на полуразпад...). Сега за камъните в нашата градина - основните ни грешки бяха две:
                    1. Не направихме тестове на трасето в конфигурирания му за състезанието вариант - без прекъсване от старта до финала и определихме времето за преминаването му на базата на тестовете на отделните екстреми.
                    2. През втория ден дупките не трябваше да са първи екстрем в трасето.
                    Като цяло - основния ни проблем беше баланса на трасето. Можеше много по-добре да подберем и комбинираме екстремите помежду им, но липсата на време и камерния състав на екипа си казаха своето! Не искам да се оправдавам, защото няма за какво! Говорих с почти всички екипажи и всички бяха ухилени до ушите - безкрайно доволни от това което се случи въпреки, че няма екипаж, преминал цялото трасе (и двата дни). Факт е, че няма непреминат екстрем (че и някои бяха преодоляни по няколко различни начина...) , както и че преимуществото на техниката бе неутрализирано до максимум (до колкото е възможно в спорт, в който основно зависиш от техниката) и на преден план бяха изтикани навигаторите, каквато бе и основната ни цел! Макар и надпреварата да вървеше мудно, публиката пощуря от кеф и бурно аплодираше участниците, които пък от своя страна и се отблагодариха - раздавайки се на максумум, че и отгоре! Използвам повода, да благодаря на всички, които приеха предизвикателството и се включиха в състезанието! Всички до един се бориха мъжки и до последно, безкраен респект за което!!!! Вълнува ме единствено оценката на състезателите карали в състезанието, а ако трябва да я обобщя, тя се изразява в следното:
                    – Не го правете по-лесно и не го разделяйте на зони! Така е много различно и интересно, и догодина задължително ще участваме пак..!!!
                    Всичко друго е чесане на езиците...

                    И едно лирично отклонение! Малко преди феста си мислех за име на състезанието по траял и ми хрумна "Dead end" или преведено на български - "Път без изход". Не го използвах, защото рекламните материали бяха напечатани вече, но си мисля, че това име си е точно на мястото и колкото повече анализирам случилото се, толкова повече стигам до извода, че искам да направим това състезание най-трудното в България (използвам "най-трудното", защото тук все още не се прави разлика с "най-техничното"...), ако ще и догодина да участват само три джипа и всички приключат участие още в първия екстрем!!! Състезанието вече е факт и поне за мен пътя за неговото развитие е ясен! Разговарях с много хора, които наистина разбират от този спорт и им благодаря за съветите! Повечето от тях наистина ще ги вземем предвид следващия път, но лично за мен посоката от тук нататък е повече от ясна - "Dead end" ще е състезанието (и фестивала като цяло) по което всички ще си сверяват часовниците от тук нататък, независимо кой, какво говори или пише! Въпреки огромните трудности по организацията аз за себе си съм взел решението това нещо да се случва всяка година и от сега имаме подкрепата на общината за следващия път! Просто екипа който се занимава с това трябва да стане малко по-голям и в него трябва да влязат правилните хора, защото подобно събитие не се прави от четирима човека (почти буквално) и за мен е малко чудо, че успяхме да се справим и всичко да мине в някакви приемливи граници.

                    Коментар


                    • От: PRESTIGIO ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ - ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

                      Vitan
                      Аз лично към теб имам една молба.Като спец по нещата айде най-накрая дай да се организира една среща да си обясниш желанията и най-накрая да спреш с тия ТРЕЙЛ глупости защото става глупаво.Не се спря да сереш с извинение по темите.Като неможеш да участваш или не те искат в организацията поне не бъде черна станция.

                      Относно състезанието аз лично имам няколко критики.
                      1.Не се даде правилник преди началото на състезание в който да бъде упоменато какво се печели и какво се губи при дадени обстоятелства.
                      2.На определени места публиката беше прекалено близо до колите.

                      От друга страна не бях виждал организация от вида на:
                      1.Бързо обявяване на точки и класиране за даден ден.
                      2.Подробно описание на наказания и прочие.
                      3.Но не на последно Наблюдавене на екстреми от не 1 човек.

                      Тоест за мен едно хубаво но изключително трудно състезание.Аз лично за пръв път карам такова и съм много щастлив.БЛАГОДАРЯ на всички съпричастни за мероприятието.
                      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                      Коментар


                      • От: PRESTIGIO ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ - ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

                        Искам да изкажа мнението си като зрител. Шоуто беше невдроятно, трасето беше трудно както за състезателите така и за публиката от двата дена тичане около трасето имам мускулна треска, но си заслужаваше. Явно малобройния екип оранизатори доведе до закъснениего на старта в първия ден, но такива неща се случват. Част от екипажите бяха подценили трасето, липса на крик, лебедка, пътеки, колани доведе до загуба на време и повреди. Направи ми впечатление, че състезателите не познаваха добре правилата (не зная дали защото не са прочели правилника или защото организаторите не са ги запознали) но е факт, няколко от екипажите се чудеха дали ще им отнемат точки, ако ползват трактора като "дърво" през което да осигурят машината да не се обърне. Други не знаеха къде могат да забиват котва или къде да връзват лебедките. Но като цяло съм много доволен и благодарен както на организаторите така и на състезателите, че ни уредиха с 3 уникални дни в които се забавлявахме много. Догодина ще бъде още по хубаво.
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • От: PRESTIGIO ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ - ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

                          Благодарим за купона и веселото прекарване!! Следващия път ще сме по- подготвени технически.
                          Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                          Коментар


                          • От: PRESTIGIO ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ - ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

                            Трасето беше направено и подредено така, защото така съм преценил ( нямам идея грешка или не), но ако някой си направи труда да погледне заявилите участие първоначално и знае поне част от възможностите на машините им ще разбере защо.Защо нямаше повече финиширали мисля, че всички гледали състезанието отблизо разбраха и дано всички да си вземем поука от грешките си.
                            Сузуки Самурай-старт от скрапа
                            0885192667

                            Коментар


                            • От: PRESTIGIO ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ - ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

                              Тук е мястото да изкажа СПЕЦАЛНА БЛАГОДАРНОСТ на гл. инспектор Стефан Стефанов и момчетата от Общинска полиция които оказаха безрезервно съдействие за опазване на реда по трасето и цялото мероприятие. БЛАГОДАРЯ ВИ ПРИЯТЕЛИ!
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: PRESTIGIO ОФФРОУД ФЕСТИВАЛ - ОФИЦИАЛНА ТЕМА ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ

                                Както знаете, фестивала беше излъчван на живо в интернет! Не успяхме да го осъществим по възможно най-добрия начин, нито успяхме да промотираме тази опция както трябва, но въпреки това хората - вълнуващи се от офроуда по света ни надушиха и фестивала се гледа:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24-05-2013.jpg
Прегледи:1
Размер:87.7 КБ
ID:5486102

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25-05-2013.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5486103

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26-05-2013.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5486104

                                Надявам се, че зрителите пред мониторите са успели да уловят поне малко от атмосферата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X