Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Висок разход на Hyundai Tucson 2.0 crdi 113 к.с

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Висок разход на Hyundai Tucson 2.0 crdi 113 к.с

    Купих си преди 1 месец джипа, като преди това изчетах много форуми и всеки е много доволен и казва че малко гори. При мен се получи обратното дава ми висок разход около 10.5 среден, дигнах му конете с 30 и стана 143 направо с нов софтуер. Свали около литър, но пак ми се струва висок, при каране на извън- градско с 100-110 на компютъра показва 9-9.5. Моля даите ми съвет какво да направя защотото това горене не е по реда си. Иначе джипката е мнг. добра и е със сравнително евтена подръжка в сръвнение с някои джипове

  • #2
    От: Висок разход на Hyundai Tucson 2.0 crdi 113 к.с

    Тука, а и в руските източници, много пъти се е казвало- този мотор не даяни много след чипосване. Разхода- на първо четене дюзи.
    Моето СантаФе със същия мотор даваше 7-7,5 средно на дълъг път.

    П.П. И си обръщай внимание на правописа!
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Висок разход на Hyundai Tucson 2.0 crdi 113 к.с

      Не са дюзите добре работят, онзи ден ходех до София със нормално каране на магистралата го сметнах 7.9, а на компютъра показва 9.4, но пак ми се струва мнгого чувал съм, че повече от 7 не скача и то при стабилно каране.

      Коментар


      • #4
        От: Висок разход на Hyundai Tucson 2.0 crdi 113 к.с

        Колега, то едно е да чуеш и друго да видиш с очите си. За мен разхода е в норми, все пак е 1,5т. Явно борд компютъра е неточен. Най-точен е вариянта пълниш до горе, караш и пак пълниш - после засичаш дийствителният резултат. Успех.
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #5
          От: Висок разход на Hyundai Tucson 2.0 crdi 113 к.с

          Мога да споделя за разхода на 140коня модела с 6 скорости:
          Нормално каране: градско София между 8.4 - 8.7л/100км, извънградско със спазване на ограниченията между 6.2-6.7л/100км, смесен разход между 7.4 - 7.7л/100км.
          При мъжко каране съм засичал само смесен и варира между 8.4-8.7л/100км.
          Разхода е на база 90000км каране из нашите родни пътища.
          До колкото ми е известно(информация от колеги и от ИНД Комерс) по-слабия мотор комбиниран с 5 скоростна кутия харчи с 1 литър горница над разхода, който съм описал, следователно според мен всичко си е в нормите.
          Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

          Коментар


          • #6
            От: Висок разход на Hyundai Tucson 2.0 crdi 113 к.с

            Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
            Мога да споделя за разхода на 140коня модела с 6 скорости:
            Нормално каране: градско София между 8.4 - 8.7л/100км, извънградско със спазване на ограниченията между 6.2-6.7л/100км, смесен разход между 7.4 - 7.7л/100км.
            При мъжко каране съм засичал само смесен и варира между 8.4-8.7л/100км.
            Разхода е на база 90000км каране из нашите родни пътища.
            До колкото ми е известно(информация от колеги и от ИНД Комерс) по-слабия мотор комбиниран с 5 скоростна кутия харчи с 1 литър горница над разхода, който съм описал, следователно според мен всичко си е в нормите.
            Потвърждавам, въпреки че аз карам КИА Спортидж, но то е същото
            Единствено над 150 харчи доста повече, но от и без това не става да се кара с толкова.
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: Висок разход на Hyundai Tucson 2.0 crdi 113 к.с

              Колегата вече му е свикнал, сигурно. Винаги има първоначален шок, след това или продаваш, или купуваш още по-харчещ дзвер и на края, както казва Кинекса, всеки си купува V 8...
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #8
                От: Висок разход на Hyundai Tucson 2.0 crdi 113 к.с

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                ...и на края, както казва Кинекса, всеки си купува V 8...
                -дай боже всекиму. Амин.
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #9
                  От: Висок разход на Hyundai Tucson 2.0 crdi 113 к.с

                  Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                  -дай боже всекиму. Амин.
                  Е, казах "на края". Сега, явно, сме по средата, защото караме с по едната половина на V 8-ка...
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X