Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Особености на експлоатацията при зимни условия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Особености на експлоатацията при зимни условия

    Еspecially за руските машинки.

    При другите общо взето май няма чак такова значение - пали и тръгвай. Покарай малко по-бавничко на невисоки обороти, докато позагрее и после газ.
    Преди много, още когато си мислех, че Хънтъра струва 13 500, се бях заровил в разни ръководства, за да се подготвя теоретично и май там пишеше нещо от рода, че след като се стартира двигателят има някакви процедури за разгряване на маслото в скоростната кутия и диференциалите. Слагал се лостът в междинно положение и се включвало на първа докато позагрее и се раздвижи маслото... съвсем възможно е да греша.
    Струва ми се, че съм срещал подобни теми във форума и преди, но тогава все още в ламерската ми тиква беше пълна каша (то сега пак е, но поне има по-завършен вид за сервиране), пък търсачката не намери нищо (а е възможно и аз неправилно да съм задал параметрите за търсене зимна and експлоатация)

    Та смирено моля да споделите вашия опит, а също и знания какви процедури е необходимо да се извършат при потегляне в студ, за да са живи и здрави дълго време двигателят, скоростната кутия, диференциалите, раздатката и останалите важни агрегати на любимата ми количка, които случайно съм пропуснал да спомена. Доколкото зная, теорията за загряване на двигателя на място има колкото поддръжници, толкова и яростни противници.

    Предварително благодаря!

  • #2
    Аха, правилни работи си прочел. Просто важат за истински студ, -30 и нататък.
    Два момента. До -20 днешните правилни трансмисионни масла работят практически нормално. Всичките са хубави, и българските. Само да не са менте, това май е единственото важно.
    Най-пати от студеното пускане мотора. Студеното масло нали е гъсто, и трудно тръгва по каналите на главата. При всяко положение е добре да го оставиш да се постопли, на минималните устойчиви обороти. 20 минути загряване на одървения мотор на високи обороти яде няколко хиляди километра ресурс. Затова ненавиждам автоматичните смукачи. Башка дето като се опиташ да тръгнеш с толко газ в снега и се заравяш кат някой жалък юзер. Така че сипи му хубаво скъпо масло на мотора, нищо че е руски, той обича, разбира и оценява!
    Обаче как се отличава хубавото масло от ментето не знам. Никой не знае((( Някакъв вариант е да не е от най-популярните марки.

    Коментар


    • #3
      ами кажи някое масло
      аз карам с арал
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #4
        С уж Арал ей тука до нас, на "Св. Наум" бастисаха кажи го ново БМВ-седмица за няма половин километър. Смятай - чиста вода. Кво като им счупиш главите после ...
        Аз карам с няква екзотика, и името не и помня. Преди няколко години го купих от един съученик от гимназията, много надменен човек, ама дружахме. Беше представител но това чудо, ама вече не прави това((( Той за аптекар се изучи, сега богатее от друго. Утре мога да погледна тубата дето за доливане, оказа се правилно.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Стефан
          С уж Арал ей тука до нас, на "Св. Наум" бастисаха кажи го ново БМВ-седмица за няма половин километър. Смятай - чиста вода. Кво като им счупиш главите после ...
          Аз карам с няква екзотика, и името не и помня. Преди няколко години го купих от един съученик от гимназията, много надменен човек, ама дружахме. Беше представител но това чудо, ама вече не прави това((( Той за аптекар се изучи, сега богатее от друго. Утре мога да погледна тубата дето за доливане, оказа се правилно.
          Значи при студен двигател оставяме да поработи 20-тина минути и тогава тръгваш!Добре ще го спазваме тамън ще си избегнем гадното каране със студен двигател!За смукача си си напълно прав!Моя дори не работи! Ще видим какво ще стане като дойде студеното време!
          https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X