Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Туарег3.2 V6 Бензин - 2003г .Блокаж диференциали??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Туарег3.2 V6 Бензин - 2003г .Блокаж диференциали??

    Колеги опитвам се да сменя скоростите от позиция HIGH на LOW или напълно да блокирам диференциалите но нещо не ми се отдава . Някой знаели как точно става това? Когато съм паркирал(P) завъртам на LOW и на бордкомпютъра ми изписва да превключа на неутрал(N). Превключвам и до там.....ПОвече лоста не мога да го мръдна нито на (D) или (R),(S).Почва да ми мига надписът AUTO OFF между HIGH и LOW.Същото се случва и когато завъртя копчето най в дясно за блокаж на диференциалите. Пробвах да завъртя на LOW докато съм на директна (D) и колата потегли но не съм сигурен че така трябва да бъде.Моля някой да сподели ако има информация.
    Благодаря.

  • #2
    От: Туарег3.2 V6 Бензин - 2003г .Блокаж диференциали??

    Ами ти кой блокаж имаш:междуосевия,задния или и двата?Иначе се включват само на положение бавни и ако си с въздушни възглавници да си на ръчен режим офроуд(най-горе) и за автоматик на положение неутрал

    Коментар


    • #3
      От: Туарег3.2 V6 Бензин - 2003г .Блокаж диференциали??

      Мисля че ги имам и двата.Въздушни възглавници нямам.
      Проблема е че когато превключа на НЕУТРАЛ и завъртя копчето на LOW се чува едно щракване след което скоростния лост повече не може да бъде помръднат.Не мога да включа например на ДИРЕКТ и да потегля.Трябва отново да завъртя копчето на HIGH и чак тогава вече мога да превключвам на ДИРЕКТ или ЗАДНА и т.н.Преди малко гледах едно клипче в youtube и там показаха как се превключва на бавни.Явно нещо кутията ми не е добре.Той Туарега е каран 9 години от една жена и никога не е превключван на бавни и сега явно нещо се е спекло и затова ми прави номера.Ако имате идеи какво може да е и как да се оправи кажете.Благодаря предварително.

      Коментар


      • #4
        От: Туарег3.2 V6 Бензин - 2003г .Блокаж диференциали??

        Ами в такъв случай ти трябва майстор и то,който разбира от такава техника,ако си от Пловдив или околията мога да ти помогна.

        Коментар


        • #5
          От: Туарег3.2 V6 Бензин - 2003г .Блокаж диференциали??

          Днес ще отида на майстор .От Варна съм и ми казаха да отида при Стефан от ВМЕИ който бил и преподавател там.Казват че другите майстори му носели кутиите при него да ги оправя а после те одирали двойно.....

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X