Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CR-V III мнения, плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CR-V III мнения, плюсове и минуси

    Здравейте!

    Насочил съм се към CR-V III, 2007-ма година (началото на производството). Тъй като възнамерявам от Германия да я внеса, гледам там повечето са бензинов i-VTEC двигател, 150к.с. Задължително с автоматични предавки. Падам си по екстрите и затова гледам специфично за cruise control/tempomat/автопилот (както искате - така му казвайте).

    Моля кажете си мнението като цяло за 3-тото поколение. Плюсове/минуси. Интересува ме и това дали представляват голям интерес за автокрадците - задължително ще има каско, но с нашите застрахователи можем да се съдим с години. Колата най-вероятно ще газифицирам. Няма да се ходи и по неасфалтирани пътища. Ще се кара в София.

    Всякакви коментари са добре-дошли! За първа и втора генерация има доста изписано, но не и за трета. Затова отварям нова тема, която съм сигурен ще се прочете от доста хора след мен. Пускам я в този форум, а не във форума на Хонда, защото съм отворен и за предложения за друга марка автомобили, отговарящи на изискванията ми (степенувани по низходящ ред: по-висок автомобил, здрав, поносим разход на гориво, автоматик, автопилот).

    Благодаря предварително на отзовалите се!

  • #2
    От: CR-V III мнения, плюсове и минуси

    плюсове всичко което се сетиш , кола без проблеми .
    минуси , аз се сещам само за един , малко е муден тоя двигател с автоматик, по добре ръчка с бензин или дизел ръчка, фейслифта има и дизел автомат който е доста по добре от бензиновия автомат
    Grand Vitara 2005g- за работа
    Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
    Lexus RX200t -2016г.-евридейката

    Коментар


    • #3
      От: CR-V III мнения, плюсове и минуси

      Имам няколко годишни наблюдения и карам често служебно, но не съм притежавал III ген. Направо съм влюбен в дизела, 6 скоростна ръчка. Предполагам че автоматът ще е още по приятен. За трета генерация единственото лошо което съм чувал е:
      # Теч от шибедах дори и на съвсем нови коли. Имаше даже в you-tube видео. Може да са единици обаче.
      # Доколкото си спомням имаше някакви компромати по-отношение на бутона за стъклата, че се самозапалвал и затова ги връщали за подмяна. Досега за такъв случай лично не съм чувал и виждал.
      # По мои наблюдения, кожения салон ако има такъв бързо се амортизира и олющва, същото важи и за пластмасите на вратите.
      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

      Коментар


      • #4
        От: CR-V III мнения, плюсове и минуси

        ами ние имаме две такива ЦРВ-та, за шибедах не знам и двете нямат а са с различни нива на оборудване. Нямаме никакви забележки , едната е на 5г. а другата на 2,5г. Само консумативи и днес при преглед на старата казали че е за змяна заден амортисъор. Пластмасите не са мръднали, а за кожата малко по лъскава става , но трябва да се поддържа с подходяща козметика.( моята е с алкатара и е като нова).
        Grand Vitara 2005g- за работа
        Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
        Lexus RX200t -2016г.-евридейката

        Коментар


        • #5
          От: CR-V III мнения, плюсове и минуси

          Наистина се разсмивам като гледам какви проблеми описвате. Когато си купих първия автомобил не знаех как се сменя изгоряла крушка. 6 години по-късно оправям 80% от ежемесечните си проблеми сам. Мерси за отговорите до тук!


          Нищо не коментирахте относно кражбите: чести ли са; чували/чели ли сте ваши познати да ги сполетяват подобни нещастия; къде държите колата си - гараж или на улицата? Питам, защото харесвах X5 и ML. Обаче след кратко четене по техните форуми директно се насочих към друга марка - често се крадат, скъпа поддръжка, чупят се и ремонтите са им скъпи. Затова и след писаното до тук съм все по-ентусиазиран за Хонда (не сменям често жени и автомобили ).


          Всякакви други мнения за "хронични заболявания" на CR-V III са добре-дошли!

          Коментар


          • #6
            От: CR-V III мнения, плюсове и минуси

            Още за един сериозен проблем се сетих. Родиото като пътуваме понякога повтаря думите на говорещия, в смисъл че нещо не синхронизира сигнала и честотата. И за да те довърша ще ти кажа, че на нашата служебната един път и наляха 95 вместо нафта. Ми карал си шофоьора няколко километра и забила. Репатрираха я, източиха там промиваха май и си стръгна, все едно нищо и няма. На такава кола определено бих предвидил Каско, и то не защото ще я лепнат, а щото винаги има гадове дето да ти съсипят кефа от новото.
            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

            Коментар


            • #7
              От: CR-V III мнения, плюсове и минуси

              Жена ми завежда щети в голяма застрахователна компания и според нея тези хонди доста се крадат! Така че задължително каско. Другото е, че крадците използват лап топ и софтуер за диагностика за да неутрализират имобилайзера и дефакто паленето на автомобила става за 2-3 минути след влизането в него. Начина да се предпазиш или поне да затрудниш крадците е да сложиш скрит ключ/прекъсвач, който само ти да знаеш къде се намира и който по твое желание да затваря веригата, по която се извършва диагностиката на компютъра и съответно по този начин да блокираш достъпа на крадците до него.
              HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

              Коментар


              • #8
                От: CR-V III мнения, плюсове и минуси

                Това с лесното отключване не е ли проблем на почти всички марки? Иначе идеята за допълнителното ключе е добра, стига да няма удължена гаранция(5 г) и евентуално Бултрако да са на чорчик с пипане по кабелите

                Коментар


                • #9
                  От: CR-V III мнения, плюсове и минуси

                  Първоначално публикуван от bbozhanov Преглед на мнение
                  Нищо не коментирахте относно кражбите: чести ли са; чували/чели ли сте ваши познати да ги сполетяват подобни нещастия; къде държите колата си - гараж или на улицата? Питам, защото харесвах X5 и ML. Обаче след кратко четене по техните форуми директно се насочих към друга марка - често се крадат, скъпа поддръжка, чупят се и ремонтите са им скъпи. Затова и след писаното до тук съм все по-ентусиазиран за Хонда (не сменям често жени и автомобили ).
                  Не зная на колегата за жена му в коя застрахователна компания е,но по данни на КАТ тези хонди рядко ги барат.Не са атрактивни и са непознати автомобили-виж за МЛ и БМВ Х5 тях ги кльопат като топъл хляб.Само за статистика за 6м.под район на 06 РУП София има гепени над 70 БМВ все нави на по месец до 2-3 години.Хонда нито една,а 6-то е района на баровците.Виж застрахователните измами са друга работа,за там не коментирам на кой ужким му я откардали....!!!
                  Но-о-о,ако водещо за теб е кражбата,скоро кола няма да вземеш в България,тука крадем като за световно ели сега в тоя глад
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • #10
                    От: CR-V III мнения, плюсове и минуси

                    HONDAEXPLORER: казвам ти, че като слушам за тези проблеми и ме разплакваш от смях. Обясних защо.
                    ckon: със сигурност, освен каско, ще има и допълнителни затруднения като подобно на описаното ключе (помня времената на руските автомобили - тогава се правеше с ключ-маса). Освен това мисля да му сложа и един GPS/GSM tracker. Разбира се, който е решил да я открадне - ще го направи. Обаче поне да го затрудня...
                    vesss: колата ще внеса от Германия (често ходя до там по работа), така че слабо ме интересуват българските представители. Все пак е полезно за бъдещите четящи и собственици на нови автомобили
                    pavle: описа напълно точно това, което аз знам и което аз си мисля! Само мога да добавя: докато най-тежкото наказание за такъв вид престъпление е условна присъда - ще има автокрадци на всяка крачка.

                    Ценни и полезни мнения до сега! Мерси на всички!

                    Коментар


                    • #11
                      От: CR-V III мнения, плюсове и минуси

                      Колега bbozhanov,
                      изправен съм пред решаването на [COLOR=DimGray ][/COLOR]същите проблеми в избора на автомобил. Можеш ли да споделиш евентуални дилъри или градове по немско където смяташ да търсиш автомобил защото и аз разглеждам напоследък немските сайтове за ЦРВ - дизел, след 2008. Проблема ми е, че и една дума на немски не разбирам, а германските ЦРВ-та ми изглеждат по наточени от българските. Идеята ми е ако ходиш евентуално в някоя конкретна автокъща да огледаш и екземпляр за "колега" който ще ти посоча предварително, най-малкото да знам дали си заслужава пътя. Може пък и за по-голяма отбивка от цената да се пазарим - вече говорим за количество все пак . А пък ако ме упътиш по и отношение на процедурата по закупуване и транспортиране на колата ще има доста да те черпя . Даже съм навит и да пътуваме заедно ако търсиш компания и ако си с кола да делим пътните. Пък и при огледите четири очи гледат повече от две.
                      А по отношение на темата, тъй като изчетох доста за модела, останах с впечатление че тук правилният избор е дизеловият двигател и затова се насочих към него. Направи ми впечатление обаче, че на някои собственици шума в купето им идва в повече. Като по-широко дискутиран проблем за модела срещнах на някои места проблемен съединител /на цена уж 2000 лв въпреки че се предлага и наполовина / и възникнали проблеми при продължително буксуване на колелата на сняг и кал.
                      ПП - Само да не обърна темата в "Предай нататък"

                      Коментар


                      • #12
                        От: CR-V III мнения, плюсове и минуси

                        kapitan176: Бих ти писал ЛС, но нямам такива права за сега. Затова пиша и тук: конкретни дилъри нямам. За сега гледам коли на посоки. Рядко се намират такива, които да отговарят на условията ми и те са на различни места. Немски разбирам, колкото да си изям боя. Разбира се, имам кой да помогне, па макар и отдалечено Можем да поговорим. Свържи се с мен чрез Gmail.
                        След като мина през цялата процедура, ще напиша документ с подробности за бъдещи ентусиасти като мен. Към момента информацията е много разхвърляна и на парче - иска се много време и усилия да се събере и обобщи. Но докато дойде време да си купя кола (няколко месеца) - възнамерявам да имам всичко на едно място.

                        По темата: това със съединителя за AT ли се отнася? Според думите на damianski, дизелът е по-добре. Ще видим мненията и на други колеги.

                        Коментар


                        • #13
                          От: CR-V III мнения, плюсове и минуси

                          Първоначално публикуван от vesss Преглед на мнение
                          Това с лесното отключване не е ли проблем на почти всички марки? Иначе идеята за допълнителното ключе е добра, стига да няма удължена гаранция(5 г) и евентуално Бултрако да са на чорчик с пипане по кабелите
                          Ами може да се направи така, че никой да не може да разбере! Примерно някъде по веригата за диагностика да се сложи стандартен предпазител. Когато го няма предпазителя/през цялото време/ никой няма достъп до компютъра. Когато отиваш на диагностика в дилъра, предварително слагаш предпазителя и дори да са с екстрасенски способности се съмняват да разберат нещо Колкото за кражбите, спор няма че Х5 и МЛ се крадат в пъти повече, но чак пък никой да не заглежда СР-В та е доста силно казано. Оказва се, че няма кола, която да не е крадена от най-евтините до най-скъпите. Естествено последните са на най-голяма почит
                          HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                          Коментар


                          • #14
                            От: CR-V III мнения, плюсове и минуси

                            Напоследък има кражби на црв и акорд. Това ми казаха от представителството в с.з. Доста са свестни .От пострадал разбрах че във варна доста ги отнасяли (човека стоеше и гледаше моята , та се оплака как предния път като идвал от варна до нашия офис бил паркирал до мен и другата ни хонда , та били три еднакви една до друга и се кефил, а седмица след това му я гепили от паркинг)
                            Grand Vitara 2005g- за работа
                            Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
                            Lexus RX200t -2016г.-евридейката

                            Коментар


                            • #15
                              От: CR-V III мнения, плюсове и минуси

                              За 35х.лв колата трябва да е почти нова. В пловдив има една изкупена на 1година и30х.км за такива пари фейслифт, била върната с доплащане за новия модел. То и аз питах ама и на мен такава сума ми предложиха , около 35х.лв за кола на 2г и пробег 36х.км. , но като си направих сметката , че трябва да доплатя за новия модел около 30х.лв със същото ниво на оборудване , навигация и автомат се отказах. А колата като двигател и скорости е същата като моята, повечето разлики от 2011до 2013са нови глезотии и дизайн.
                              Grand Vitara 2005g- за работа
                              Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
                              Lexus RX200t -2016г.-евридейката

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X