Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на Т25А Владимирец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на Т25А Владимирец

    След 20 годишна служба, къде вярна, къде не толкова се наложи да обърнем по-сериозно внимание на трактора. Проблем ни правеше отделянето на съединителя и износване на палците на контактната повърхност с лагера. Проблема може би е бил счупено ухо на притискателния диск. Ще се подменят спирачните ленти и може би регулиране зъбните на реверса/имат луфт повече от нормалното/. Забравих ВОМ-а - изключва по време на работа, но проблема е може би в малкия ход на муфата/захапва на половината от дължината на зъбите/.
    Ще има още снимки.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2744.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:6004236Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2745.jpg
Прегледи:1
Размер:116.3 КБ
ID:6004237Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2746.jpg
Прегледи:1
Размер:120.0 КБ
ID:6004238Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2747.jpg
Прегледи:1
Размер:277.0 КБ
ID:6004239Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2748.jpg
Прегледи:1
Размер:277.9 КБ
ID:6004240
    Последно редактирано от TONI 1977; 26-02-13, 18:27. Причина: снимки

  • #2
    От: Ремонт на Т25А Владимирец

    Колега докъде стигнахте. Сглобихте ли го. Още снимки има ли?

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на Т25А Владимирец

      Само съединителя го събрах, но не носех фотоапарата за съжаление. Тези дни бях на работа, но тази седмица ще има продължение на ремонта и снимки. Пък "хубавите работи стават бавно" и "бърза работа срам за майстора" .

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на Т25А Владимирец

        Извинявам се за закъснението. Ремонта приключи, трактора работи и сега да споделя резултата.
        Съединителя както споменах по-рано беше сменен. Палците ги регулирах "на око" на 30мм. /от опорната повърхност с лагера до притискателния диск/, което се оказа удачно след регулирането на щангата на педала за необходимия луфт с лагера.
        Изключването на ВОМ-а го излекувах с преместването на двата вала назад със 7 мм., за да захваща муфата на целите зъби. За преместването престъргах капачката на ВОМ-а със 5мм./имаше 2мм. луфт/, подложих 7мм. фтулка под лагера на дългия вал и махнах дистанционната фтулка м/у корпусите на СК и навесната с-ма.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2755.jpg
Прегледи:1
Размер:279.9 КБ
ID:5473340Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2756.jpg
Прегледи:1
Размер:281.1 КБ
ID:5473341Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2757.jpg
Прегледи:1
Размер:297.3 КБ
ID:5473342Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2758.jpg
Прегледи:1
Размер:297.0 КБ
ID:5473343Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2759.jpg
Прегледи:1
Размер:286.9 КБ
ID:5473344

        Зъбните на реверса имаха луфт, получил се от износване на опорните шайби. Размених местата на шайбите така, че опорните повърхности да се обърнат и регулирах хлабините, но май се престарах-има лек шум и напред, и назад.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2754.jpg
Прегледи:1
Размер:282.5 КБ
ID:5473351

        Смених лентите за спирачките, но първите, които ми изпратиха не станаха/по дълги с 20 мм., предполагам за Т-16/ така, че който купува предварително да внимава. Със стрелката е правилната, има разлика и в краищата на лентата.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2761.jpg
Прегледи:2
Размер:154.6 КБ
ID:5473354Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2763.jpg
Прегледи:2
Размер:168.5 КБ
ID:5473356Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2760.jpg
Прегледи:2
Размер:154.3 КБ
ID:5473353Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2762.jpg
Прегледи:2
Размер:145.7 КБ
ID:5473355Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2764.jpg
Прегледи:2
Размер:143.0 КБ
ID:5473357

        Махането на кабината улеснява много ремонта. Първоначално се колебаех, но след завършването бих го препоръчал на всеки на който му предстой такъв ремонт, стига да има условия за това.
        Малко снимки на "чаркалъците" под кабината:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2801.jpg
Прегледи:1
Размер:306.1 КБ
ID:5473364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2800.jpg
Прегледи:1
Размер:109.7 КБ
ID:5473363Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2799.jpg
Прегледи:1
Размер:304.2 КБ
ID:5473362Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2798.jpg
Прегледи:1
Размер:127.6 КБ
ID:5473361Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2802.jpg
Прегледи:1
Размер:294.4 КБ
ID:5473365

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на Т25А Владимирец

          Колега на колко мото часа е владимиреца.

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на Т25А Владимирец

            Над 5000. По-късно ще напиша точните.
            Според мен моточасовете не са критерии за състоянието на трактора. На село имаме съсед със същия трактор, на около 1000м/ч, но състоянието му е като на 10 000. Преди време идва човека и ме помоли да го погледна, защото "работил на 3 цилиндъра".

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на Т25А Владимирец

              Знам че не са критерии Просто ми стана интерестно

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на Т25А Владимирец

                5422 м/ч в момента. Плюс 20-30м/ч, беше скъсано жилото на моточасовника.

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на Т25А Владимирец

                  Коя година е владимиреца,моточасметъра вътре в кабината ли е или вънка? Досега сменял ли си му съеденител, или не си първи собственик. Може да качиш и снимки в действие

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на Т25А Владимирец

                    Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                    Преди време идва човека и ме помоли да го погледна, защото "работил на 3 цилиндъра".

                    По принцип двата не работят!
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на Т25А Владимирец

                      Първоначално публикуван от Emil Manev Преглед на мнение
                      Коя година е владимиреца,моточасметъра вътре в кабината ли е или вънка? Досега сменял ли си му съеденител, или не си първи собственик. Може да качиш и снимки в действие
                      Купихме го нов - 1993г., а произведен 1992г. Моточасовника е вътре. Съединителя го сменяме за втори път, но и двата пъти не беше износен до краен предел. Снимки по време на работа не съм правил, пък и на последък само го ремонтирам, а баща ми го чупи. Използваме го с плуг/3х20, ако не бъркам/, фреза 125см., култиватор за слята обработка, браздир-3 редов и самосвално ремарке.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на Т25А Владимирец

                        И аз трябва да го сменям,моя е на 3890 моточась и скоро натягах съединителя,ама бая се бе поизносил.
                        Иначе колега,как е с двигателя за тези 5400м/ч?
                        П.П И моя го закупих нов 1994,произведен 1993 и беше стоял цяла година там на слънцето,та още нов му беше напукана седалката.И ми дадоха само ключ за дюзите с него.
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на Т25А Владимирец

                          На двигателя му сменихме преди време ризи, бутала и сегменти. Причината беше пукната риза по дължина в горния край. Още в началото ремонт на сектора за високо налягане на ГНП-то. С инструментите и при нас беше така - само един сандък с фарове, други дреболии и един ключ за дюзи. Другият сандък с инструментите се беше затрил по пътя.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на Т25А Владимирец

                            Нашия пък е дошъл без никакви инструменти . Даже и дървените сандъци ги е нямало.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на Т25А Владимирец

                              Е дървените сандъци са отделен въпрос.Помня,че ми докарваха частите право от Русия в такива сандъци.Даже още си стоят и има по някой изостанал чарк в блажна хартийка.
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X