Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на Т25А Владимирец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ремонт на Т25А Владимирец

    Нашия трактор прави на година 10-15 мото часа. Пригодили сме му навесна система и си орем с плугче градина от 5 дка есента и другото е изхвърляне на треби от градината на не повече от 200м. За това си мисля да му сложа полусинтетика и да го сменяме на 2 години.

    Коментар


    • #32
      От: Ремонт на Т25А Владимирец

      Ако щете и пълна синтетика и масло от формула 1 да му сложите срокът му на годност пак ще е една година. Друг е въпроса че на двигателя нищо няма да му стане поне в краткосрочен план.
      М33е
      Кольо Динев

      Коментар


      • #33
        От: Ремонт на Т25А Владимирец

        Здравейте и от мен :-)
        От декември 2013 станах собственик на Т25А Владимировец :-) за сега го обикалям като голям камък и затова започвам да питам.
        1. Това със скоростите нещо не ми стана ясно какви са тия удвоители и как да боравя с тях?
        2. Искам да си взема пръскачка навесна вентилаторна обаче колко литра максимално да бъде?
        3. При движение нещо трака около задно дясно на всеки оборот ама това айде като започна дисекцията тогава ще гледам и питам :-)
        4. Акумулатор колко и какъв да бъде?
        Надявам се колегата който е отворил темата да не се сърди че пиша тук.

        Коментар


        • #34
          От: Ремонт на Т25А Владимирец

          Тези удвоители са като бързите и бавните на всеки трактор. Давам пример. Ако искаш да караш на първа степен на удвоителя, натискаш съединителя отиван на положението на първа степен, след това избираш която си искаш предавка. като няма нужда преди всяко избиране на предавка да минаваш през положението на удвоителя, той си остава все на първо положение, докато ти не избереш второ... офф малко объркано го написах
          За другите въпроси има точни отговори по ръководствата, тук ако някой ти отговори то то ще е наизуст (или ще е погледнал в ръководството). Разтърси се из нета, все някъде ще има нещо качено.
          Успешна година!
          Кольо Динев

          Коментар


          • #35
            От: Ремонт на Т25А Владимирец

            Много благодаря колега racer92! лек ден :-)

            Коментар


            • #36
              От: Ремонт на Т25А Владимирец

              racer92 и Stefan55 са сериозни като инфаркт! Много благодаря за указаната помощ!

              Коментар


              • #37
                От: Ремонт на Т25А Владимирец

                Съединител Т25.doc

                Коментар


                • #38
                  От: Ремонт на Т25А Владимирец

                  Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                  [ATTACH]680717[/ATTACH]
                  Не се сещам какво искаш,но това което е посочено със стрелката е външната гривна на аксеалния лагер.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ремонт на Т25А Владимирец

                    Колега се интересуваше как се регулира съединителя, но на ЛС не можах да му пратя схемата. Със стрелката посочих къде се мери луфта.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ремонт на Т25А Владимирец

                      Да сега разбрах за какво става въпрос.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ремонт на Т25А Владимирец

                        Здравейте,
                        това ще е интересно :-) само че преди да започна съединителя се наложи да разглобя хидравликата :-( течове отвсякъде сменям уплътнения, гарнитури, притягам болтове и гайки ... абе филма е жесток. Благодаря за отговора ще се помъча от малкото люкче да измеря луфта, че не ми се разглобява още. До тук съм свалил пода на кабината, волана, скоростните лостове, хидравлична помпа, а на път е да се сваля и разпределителя..., но ще се действа сега докато не е влязъл в употреба (тракторът) :-) .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ремонт на Т25А Владимирец

                          Здравейте колеги.
                          Надявам се няма възражения да ползвам темата на колегата.
                          Интересува ме , смяната на силоотводния вал на т-25, възможна ли е без да се отварят скоростите, а само отзад да се смени.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ремонт на Т25А Владимирец

                            Кое по-точно искаш да сменяш?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ремонт на Т25А Владимирец

                              Силоотводния вал искам да сменя. Частта която излиза от скоростната кутия, отзад при навеса.
                              Проблем ми е това че е със 8 шлици. Искам да сложа със 6.
                              Ако е възможно да се смени без да се отваря кутията разбира се.

                              Знам че има преходник от 8 на 6 , но това не ми е вариант. Понеже с монтиране на преходника се измества положението на карето назад с което то попада точно на мястото на веригите на навеса.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ремонт на Т25А Владимирец

                                Ще е по-лесно да си смениш кардана да е със съответните шлици. За това което искаш ще трябва да си правиш вала по поръчка, а шлиците са скъпи за изработка. динамика кубрат могат да ти направят вала по поръчка с каквито искаш шлици на входи и изход.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X