Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой бръснач е добър, марки, модели...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

    1. Немските наистина са добри,от по-известните марки,разбира се.Също така има и много хубави английски,шведски,испански,френски... Моето мнение за шведските е добро.Има начин да се отсеят - избираш известна марка с традиции.По стоманата,от която са направени се съди и по формата им.Другото зависи от този,който ги ползва...
    2. Отговорът е точно какъвто предполагаш.Бръсначът е от по-качествена стомана,има съвсем друга форма и съответно бръсне по-добре,много по-добре.
    3. По никой начин не бих.
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #62
      От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

      Подкрепяйки всякак написаното от Bat_Pepo, правя и от мен едно допълнение по точка 3. Аз бих ги съпоставил, а и вие бихте могли. Давам ви пример, можете да го повторите и ще добиете точна представа за разликата в усещането:

      1. Отивате на "Женски пазар" София, намират се там от време на време няколко сергии на които продават нещо дето му викат ракия. Познава се по цената (евтино е). Купувате една бутилка.

      2. На път към вкъщи, минавате да речем през някой магазин "Берьозка", питате за колекционерският арменски коняк (20 годишният). (скъпо е, но опита е още по-скъп).

      3. Сядате в къщи наливате по малко от едното и другото. Пробвате!

      4. Вече сте наясно с разликите... !
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #63
        От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

        Благодаря за отговорите Надявах се обаче на нещо по-обективно и аналитично Ясно е ,че едното е дебело острие острено ръчно,а другото е заводско тънко ножче и заточвано кой знае как си.Ясно че едното е за хора с повече отношение (или вманиачени),а другото за простолюдието или които нямат особено хоби и отношение да правят богати колекции, и да се занимават непременно лично за всяко бръснене като с оръжие, не го казвам с лошо.но пак питам: Може ли бръсненето с бръснач да е по-добро от това с класическа(подчертавам) самобръсначка.Неслучайно се интересувам от мнението ви,защото имах възможност да ме бръснат на два пъти в чужбина (Турция и Стокхолм) с истински бръснач и признавам че има тръпка ,но резултатът не беше по-добър от моя с класическия ми жилет.Допускам,че може и много да не са се старали,но може и да не е така.също така имам някакъв ноу нейм изровен от вехтите чекмеджета бръснач,който е остър като мотика и се чудя какво да мисля и как да подходя.Затова бяха и първите два въпроса.

        Коментар


        • #64
          От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

          След като те вълнува темата, най-добро мнение ще си съставиш от личен опит.За петдесетина лева и с малко късмет можеш да си намериш немски или друг не руски бръснач в сносно състояние, а шаветките /тези, в които се поставя половин бръснарско ножче/ са много по-евтини. Започваш подготовка за експеримента бръснене с бръснач и влизаш в спиралата заточване, камъни, каиши, платна, пасти и току виж още един от отбора. "Обективно и аналитично" не мога да го напиша, защото и аз съм новобранец, но истинския бръснач реже без усилие - само от собствената си тежест и като свикнеш усещането е едно, а при шаветките ПРЕДПОЛАГМ /никога не съм използвал/, но ги сравнявам със самобръсначките ще е по-друго, защото са по-леки... Ще взема и аз да пробвам заради спорта...

          Коментар


          • #65
            От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

            Има една съществена разлика.

            Бръсначът всеки път е еднакво остър.Остриш си го сам на колана/стропа.

            Класическа самобръсначка или жилет-ка, дори и най-добрата ножчето всеки път се захабява при бръснене и няма начин да го заточиш/подостриш както е било в началото като ново.Бръначът всеки пъти бръсне като нов, ако го минеш на колана.

            Отделно според мен жилетките с трите ножчета( с тях има опит) бръснат най-добре след 2-рото бръснене и максимално до 8-мото бръснене.При мен поне беше така, първите две нещо "вървяха" по лицето твърде гладко и под брадичката оставяха съвсем леко стърчащи косми от брадата, които се усещаха с пръсти.След осмото бръснене същата работа.Освен това жилетката започваше поне леко да скубе.При бръснене през ден 3 бръснения едната седмица и 4 бръснения втората седмица, жилетката "устисква" да бръсне добре най-много 3 седмици.След това може да се използва не повече от общо 2 до 2.5 месеца, тоест до 10 седмици.

            Все пак това което мога да кажа е, че жилетките стават добре за мека брада.Моята е твърда с дебел косъм.За твърда брада жилета бързо се изхабява, колкото и да не натискаш върху кожата.

            След 20-десет години бръснене с жилет преминах на бръснач.Бръсначът не е за всеки, на някои има харесва практичността на самобръсначките. Лошото им е че си зависим от магазина и трябва да търсиш, а цената им все е увеличава.Трипъл мача го купувах за 2.80лв, след това 3.4лв, а сега вече го виждам за 5.50 лв бройката ...

            Има и нещо друго- класическият бръснач те кара да се чувстваш жив, секунда невнимание или замисляне и си се порязал(не може да се порежеш дълбоко, но ти "пуска кръв").

            За мен лично бръсначът ми дава независимост, от магазини, корпорации, търсене на сменяеми жилет ножчета ...

            Самобръсначката може да си я вземеш когато ти се налага да летиш със самолет.За бръснач в чантата може да те осъдят на затвор ...


            Ако решиш да ползваш/купуваш класически бръснач, то моята препоръка е да ползваш най-много 1/4 кух(вдлъбнат) или клинообразен. По-кухите - 1/2, напълно кух(FULL HOLLOW) или extra hollow са доста по-агресивни като остриета и действително при тях по-лесно се порязваш и освен това след няколко бръснения започват да ти личат, да изпъкват белезите от акне от юношеските години, ако си имал белези от акнето ...Изобщо белезите по лицето скрити донякъде от времето започват да се виждат по отчетливо.Поради това има хора в англоезичните форуми които си казват, че предпочитат 1/4 холоу или клинообразни бръсначи.

            Аз също ползвам напълно кух и клинообразен бръсначи и мога да потвърдя написаното от първо лице.

            Коментар


            • #66
              От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

              Ще си позволя да изтупам малко темата от прахта :
              имам два "адам и ева" солинген
              и един "пума" солинген
              какво ви е мнението за тях ?

              Коментар


              • #67
                От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                Хубави са и двете марки.
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #68
                  От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                  Ето нещо което поне на мен ми беше интересно.
                  Само с изработката на логото не разбрах как става.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X