Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой бръснач е добър, марки, модели...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой бръснач е добър, марки, модели...

    Тъй като темата за видовете и качеството на различните видове и марки бръсначи /ръждаеми и неръждаеми/ е сравнително нова за мен, моля Bat_Pepo или Венци Петров - направете някаква, макар и кратка подредба на няколко вида /марки/ бръсначи. По-горе Bat_Pepo е споменал няколко, но така и не разбрах в това изречение:
    "Няма място за сравнение между Кригер,Голд долар и...например Дово."
    Кои са по-добрите в случая - първите или последния. Ако споменаването на марки бръсначи не противоречи на правилата на форума, нахвърляйте набързо няколко от по-известните марки и модели, които си струва човек да си купи, разбира се и в поносим ценови клас.
    Благодаря предварително!
    Поздрави!
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

  • #2
    От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

    Въпросът е интересен, но за съжаление с труден отговор. Не е до марки само, макар, че една марка дава поне определен критерии. Идеята е, че дори и една конкретна марка да речем DOVO има голяма история. Имала е добри периоди, моменти в които във фабриката са работели по 3000, 4000 човека. Тогава са произвеждали стотици модели. Сега общо взето оцеляват. Та има значение, кога е произведен един бръснач, с какви "екстри" е, и т.н. В тази връзка DOVO да речем е марка, която може да бъде препоръчана. Но, аз лично бих си купил от тях само моделът Бисмарк. Сега е име на модел, а в миналото много реномиран производител на бръсначи купен от DOVO. Иначе от новото производство, по мнение на хора ползвали почти всичко, като лидер се очертава Thiers Issard Super Gnome extra. Аз нямам лични впечатления обаче и само пиша тук каквото съм научил.

    Освен това, при бръсначите, има и редица уникални модели от миналото, които определено си заслужават. Но за преценка там се искат много знание и оценка на конкретния екземпляр. А преценката не е просто нещо, общо взето само който е реставрирал, ще може да каже за що иде реч. За да се каже дали един бръснач е добър, си трябват доста неща, но за да се каже, че не става понякога е по-просто... В тази връзка бръсначи произведени или с надписи:

    ¦"Two Man"
    ¦Cyrill R Salter
    ¦Jacobs USA
    ¦Kriegar
    ¦Master
    ¦MasterUSA
    ¦"New School"
    ¦Pakistani (любая пакистанская бритва)
    ¦Razors "designed by Jim Frost"
    ¦Sanguine
    ¦Selective Professional
    ¦Simco
    ¦Steel Warrior
    ¦Timber Rattler
    ¦Timber Wolf
    ¦Tomahawk
    ¦Venus
    ¦Zeepk

    Не стават... Това са пакистански, индийски и какви ли не, при които не се спазват никакви дори и елементарни изисквания при производството. С друго думи, със същият успех ще можете да се бръснете и с парче подострен винкел...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

      И нещо важно в духът на темата. Преди много години тръгна този форум с основен въпрос кой 4х4 е най-добър... :-) Като гледам май сме все толкова далеч от отговора И с бръсначите е същото, стари, нови, един каква си стомана, майстор и прочие. И както и при 4х4 най-правилната позиция е: най-добър е този бръснач, който най-добре Ви пасва и Вие можете да се бръснете с него най-добре...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

        Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
        Тъй като темата за видовете и качеството на различните видове и марки бръсначи /ръждаеми и неръждаеми/ е сравнително нова за мен, моля Bat_Pepo или Венци Петров - направете някаква, макар и кратка подредба на няколко вида /марки/ бръсначи. По-горе Bat_Pepo е споменал няколко, но така и не разбрах в това изречение:
        "Няма място за сравнение между Кригер,Голд долар и...например Дово."
        Кои са по-добрите в случая - първите или последния. Ако споменаването на марки бръсначи не противоречи на правилата на форума, нахвърляйте набързо няколко от по-известните марки и модели, които си струва човек да си купи, разбира се и в поносим ценови клас.
        Благодаря предварително!
        Поздрави!
        Кригер и Голд долар са китайски бръсначи с никакво качество.Дадох ги просто като пример,защото има и китайски със невероятно качество и бръснат по-добре от някои европейски. Дово е един от най-хубавите,затова няма място за сравнение.Иначе,с удоволствие бих дал мнение за моите любими,но се затруднявам малко от ценовият клас - кой е поносим за теб..? И друго - за съвременни ли говорим или за стари?
        Поздрави!
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #5
          От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

          А ти пиши, пиши. Имаш много опит, пиши направо за конкретни модели... И без това имаш уникални...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

            Благодаря за информацията! И това е добро начало - какво не трябва да се купува. Даааа, и при избора на бръснач май се оказва, че трябват почти енциклопедични познания. Стомани, фирми производителки, година на производство, успешни и не толкова успешни модели - добре, че преди да купим нещо, поне можем просто да попитаме тук: Това става ли или не.
            Поздрави!
            P.S. Ценови клас, да речем от порядъка на 100 - 200лв. Говорим за евентуално закупуване на нов бръснач, с цел да се ползва по предназначение, а не с колекционерска цел.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #7
              От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

              Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
              Благодаря за информацията! И това е добро начало - какво не трябва да се купува. Даааа, и при избора на бръснач май се оказва, че трябват почти енциклопедични познания. Стомани, фирми производителки, година на производство, успешни и не толкова успешни модели - добре, че преди да купим нещо, поне можем просто да попитаме тук: Това става ли или не.
              Поздрави!
              P.S. Ценови клас, да речем от порядъка на 100 - 200лв. Говорим за евентуално закупуване на нов бръснач, с цел да се ползва по предназначение, а не с колекционерска цел.
              А,не е нужно да имаш чак енциклопедични познания.Лично аз,ако трябваше сега да започвам,бих подредил мислите си така:
              1.С колко пари ще мога да се разделя за първи (защото обезателно по-късно идва втори,трети...) бръснач
              2.Колко и какви познания имам за поддръжка на различните стомани
              3.Известна стара марка (често пъти отдавна спряна от производство) или нещо чисто ново да избера
              4.Без какво,освен бръснач,не мога да мина още
              След това ще се поровя в нета,ще попитам този - онзи и ще направя първата си покупка,съобразена поне с това,което изредих по-горе.Малко специфично е,пък и трудно да попаднеш на любимият бръснач още от първия път,затова съветвам да се експериментира.Първо с формата и профила и после с размера. А в този ценови клас препоръчвам Дово или Роберт Клаас като нови,за стари реновирани марки...Много са,но ако те интересува ще кажа няколко. Ето и моят избор по марки:

              1.Wacker
              2.Dovo
              3.Mastro Livi
              4.Thiers Issard
              5.J.A.Henckels
              6.Puma
              7.Linder

              Само да добавя,че за мен добър е този бръснач,който след бръснене може да дялка/или среже косъм.Не от коса,обаче И друго - много от старите,някои и несъществуващи марки днес са по-добри от новите такива.Е,без най-скъпите,разбира се от съвременните.
              Последно редактирано от Bat_Pepo; 26-02-13, 20:01.
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #8
                От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                Благодаря, Bat_Pepo! Наистина ще се поразровя в нета и ще огледам за нещо в размер 6/8, което да ми хареса. До колкото сванах в другата тема за избор на бръснач, този размер е препоръчителен, като за начало. Но последното ти изречение за старите, вече несъществуващи марки, ме навежда не една възможност, за която досега не бях се замислил: Да потърся из старите вещи, които са останали още от дядо ми дали няма да открия неговия бръснач. Добре си спомням, че като дете съм наблюдавал с интерес цялата "церемония" по бръсненето му. Горещият мокър пешкир на лицето, дългото разбиване на сапунената пяна и нейното нанасяне и най-вече това, с който се бръснеше - бръсначът. Може пък да се окаже интересна марка и да е актуален и днес.
                Поздрави!
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • #9
                  От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                  Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                  Благодаря, Bat_Pepo! Наистина ще се поразровя в нета и ще огледам за нещо в размер 6/8, което да ми хареса. До колкото сванах в другата тема за избор на бръснач, този размер е препоръчителен, като за начало. Но последното ти изречение за старите, вече несъществуващи марки, ме навежда не една възможност, за която досега не бях се замислил: Да потърся из старите вещи, които са останали още от дядо ми дали няма да открия неговия бръснач. Добре си спомням, че като дете съм наблюдавал с интерес цялата "церемония" по бръсненето му. Горещият мокър пешкир на лицето, дългото разбиване на сапунената пяна и нейното нанасяне и най-вече това, с който се бръснеше - бръсначът. Може пък да се окаже интересна марка и да е актуален и дн
                  Поздрави!
                  Не толкова размера,колкото профила/формата е важна,поне за мен.Съвсем спокойно можеш да започнеш със 5/8 - най-разпространеният,универсален размер.Аз навремето започнах с 4/8,един руски Столичная,който си пазя и до днес. Разгледай Dovo Best Quality,много качествен бюджетен бръснач.Ако пък се замисляш - пиши,ще стигнем заедно до истината.Бръснача на дядо ти ако откриеш и е по-широк от 16мм. аз лично се наемам да го приведа във вид на нов.Ако не е - пак ще го пипнем,та като задобрееш,да си го ползваш за мустаци...
                  Поздрави!
                  Последно редактирано от Bat_Pepo; 26-02-13, 22:07.
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                    Отлично го е казал Бат Пепо, трябва да се помисли и за другото, около бръсначите. Защото само с бръснач не става. Трябва си хубава четка (важно е, колкото и в началото да не изглежда така) Хубав сапун или крем за бръснене.

                    Колкото до списъка който е дал, там има една марка, която преди известно време Бат Пепо ми прати да я разгледам. WACKER. Доста се порових за нея, определено я намирам много интересна. Наследствен бизнес, пак член от семейството работи като главен майстор, не произвеждат много, но държат на качеството.

                    За бръсначите които се продават в България, Роберт Клас, почти съм уверен, че се произвеждат от DOVO. За DOVO е характерно, че качеството е неизменно, без значение, в която ценова категория е бръснача. Не може същото да се каже за Тиери Исард например, където скъпите са и чувствително по качествени. Имайте предвид, че разликата в цените на еднакви като размер остриета, обичайно се дължи на материала за дръжката... куриозно, но факт, понякога двойно... Но какъвто и да е бръснача, той си иска поддръжка и това също е важен елемент.
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                      Пра дядо ми,си връзваше кожения колан на парното и преди бръснене заточваше бръснача на него!Той беше бръснар!Сега какви са методите на заточване,или днешните бръсначи нямат нужда от такова?
                      Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                        Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                        Пра дядо ми,си връзваше кожения колан на парното и преди бръснене заточваше бръснача на него!Той беше бръснар!Сега какви са методите на заточване,или днешните бръсначи нямат нужда от такова?
                        Методите за поддръжка и заточване не са се променили.Същите са си от вече четиристотин и нещо години... Писали сме в темата...
                        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                        Най-добрият ром е студеният ром!
                        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Отлично го е казал Бат Пепо, трябва да се помисли и за другото, около бръсначите. Защото само с бръснач не става. Трябва си хубава четка (важно е, колкото и в началото да не изглежда така) Хубав сапун или крем за бръснене.

                          Колкото до списъка който е дал, там има една марка, която преди известно време Бат Пепо ми прати да я разгледам. WACKER. Доста се порових за нея, определено я намирам много интересна. Наследствен бизнес, пак член от семейството работи като главен майстор, не произвеждат много, но държат на качеството.

                          За бръсначите които се продават в България, Роберт Клас, почти съм уверен, че се произвеждат от DOVO. За DOVO е характерно, че качеството е неизменно, без значение, в която ценова категория е бръснача. Не може същото да се каже за Тиери Исард например, където скъпите са и чувствително по качествени. Имайте предвид, че разликата в цените на еднакви като размер остриета, обичайно се дължи на материала за дръжката... куриозно, но факт, понякога двойно... Но какъвто и да е бръснача, той си иска поддръжка и това също е важен елемент.
                          Благодаря!Наистина пропуснах Р.Клаас Много стара марка - около 170 годишна.Наскоро ми попадна техен бръснач,на колега от форума.Направо бях очарован! Във 5/8 със 1/1 изтъняване и маслинено дърво - направо пее след заточване! И аз,обаче,не съм убеден,че вече не са собственост на ДИК или Дово.Макар,че фабриката им е на улицата със същото име в Солинген,ножовете им за САЩ се правят в Италия...Във всеки случай са добри за парите си.
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                            Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                            Методите за поддръжка и заточване не са се променили.Същите са си от вече четиристотин и нещо години... Писали сме в темата...
                            Малка корекция, всъщност на доста повече години. С тази разлика, че поради чисто технологични причини бръсначите по време на Римската империя са били от бронз. Мисля че думата варванин, произхожда като корен от barba - брада. Така гърците наричали онези които не познавали грижата за брадата. Оттам думата придобива вече конкретно значение по време на Римската империя... знаете, че заобикалящите я племена и народи, не са употребявали бръсначи... :-)
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                              Thiers Issard, защо чак на четвърто място ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X