Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой бръснач е добър, марки, модели...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

    Мога ли да ви попитам , понеже виждам че разбирате от бръсначи , имали ли сте ,и какво ви е мнението за бръснене ,със руски бръсначи и изобщо качеството им . Не говоря за естетична гледна точка , а за качество на острието - твърдост , изработка . Дали бръснат като " немските бръсначи " , когато бъдат наточени правилно , или са ниско качество . Появяват се доста оферти , за запазени руски бръсначи , със хубави цени . Та дали е възможно , да стане хубав бръснач , след смяна на дръжка , полиране , наточване и т.н. Изобщо заслужава ли си занимавката .
    Говорим чисто за , работен бръснач , семпъл , като за начинаещ . Нещо с което да се започне , и да се научи човек правилно . Пък е кофти да си вземеш бръснач за 150 - 200 лв и да го прецакаш нещо , или да не успееш да се научиш да работиш с него и да ти остане така , като сувенир .
    Благодаря ви много предварително .

    Коментар


    • #47
      От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

      И аз започнах с руски бръснач, така че няма нищо фатално. Самите руснаци казват, че колкото е по-стар бръснача, толкова е по-качествен. Май някъде през шестдесетте години качеството започва прогресивно да пада...Както е писано по-горе можеш да се обръснеш с почти всичко. Щом е за опит купи си евтин руски бръснач и след време, ако крастата се задълбочи ще си купиш други...

      Коментар


      • #48
        От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

        Някой може ли да каже 2-3 изречения за марката бръсначи Revisor . Харесал съм си един семпъл "Ревизор" 6/8 с квадратна глава и приятна за окото форма да се редува с Wacker-a с който се бръсна сега, но не знам дали след като свикнах на Вакер-а, ще ми харесва бръсненето с ревизора?
        Ето го хубавеца: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:db_2411.jpg
Прегледи:2
Размер:181.9 КБ
ID:5584525

        Коментар


        • #49
          От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

          Момчета , значи много съм доволен от , този ефтин бръснач Златен Долар 66 . Дръжките са здрави , но са нескопосани , по кофти са ,и от на руските бритви . Обаче , острието , въпреки че е криво и т.н. , след изправяне и особено на върха , и изравняване , е супер качествен метал . Значи аз го изправях на камък 400 , и след това го заточвах на камък 700 , после 1000 камък и след това на 3 стропа - първия със шкурка 1000 , тя бързо потъмнява и става сигурно 2000 , втория строп ,със лепната изкуствена кожа отгоре и шлайф паста, бяла едра , третия строп изкустрена кожа със зелена , финна паста Гой . Знам и още на бялата паста , острието придоби такава , зверска острота че не е истина - космите само при допир падат отсечени , няма косъм ,на теста дето да не го отреже от първия път ,със невероятна лекота . Абе ,като на Люк Скайуокър , лазерния меч ката взе да реже . След зелената паста , стана страшно . Значи сега разбрах какво е остър бръснач , това за 5 минути се обръснах сутринта , все едно ти галят кожата , той почти не я допира , бръснача .
          Обаче , сега като се замисля , си открих грешките .
          1 Значи на руския бръснач понеже си дойде , остър само го дозаточвах , без да го изправя и презаточа наново . Така явно се оправя геометрията на острието ли какво , става невероятно . Когато го изправиш , да стане тъп ,и да си изградиш наклона на острието наново , отначало .
          2 грешка ,е че като го заточвах и на каиша ,ползвах движение, като повдигах бръснача и го преобръщах със острието надолу , така ми беше по удобно . Значи като гледах един клип за хващането на острието , и как трябва да седи в пръстите за да се завърта лесно , много бързо усвоих техниката , за завъртане през гръбнака , и така явно острието се пази повече , няма допир косо, за части от секундата със каиша или стропа ,ами само успоредно . Мислех си ,че така само рискуваш да си срежеш кайша , но направо острието става по друг начин . Явно самия ьгъл , при допирането на кожата , захабява острието ако се обръща през острие, а не през гръбнака . Значи голям автогол , беше това мърлячество .
          3 докато точих постоянно пробвах на пръста си и на тънка хартия , а то режещия ръб бил толкова фин, че със една лека проба може ,и съм го захабявал преди . Сега с много по малко точене ,и проби само на косми стана , направо зверски остър , плаша се направо .
          Та си е изкуство цяло ,тая работа , иска практика , на теория , от гледане не става , почти нищо .
          Обаче понеже , темата е за видове бръсначи , аз вече имам 5 , но мисля да си взема още 2 Златни долара , и да ги направя " Маркови " . Нови дръжки , променено острие на върха , променена дръжка и т.н. Обаче понеже , като ги поръчаш по пощата , ти слагат какъв да е , и после иска изправяне , ще помоля някой да мине там където ги продават нови , и да вземе да избере 1 2 , прави да няма 1 ден занимавка отгоре . Значи ако има желаещи от София , да пишат на Лични , щото там на място ще изберат по хубави бръсначи , не крив някой . Иначе е супер за 14 лева , ако ви се занимава да го правите 2 3 дни .

          Коментар


          • #50
            От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

            Къде ги има?

            Коментар


            • #51
              От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

              Абе софийска фирма , във София продават ама нито лични мога да пращам все още , нито да я напиша фирмата , че знаеш реклама е . Прати тел на лични да се чуем .

              Коментар


              • #52
                От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                Преди година и половина /в пост 23/ се похвалих, че съм собственик на китайския бръснач с марка "GOLD DOLLAR" и описах целта на придобиването и първите си впечатления от изделието. Използвах го от време на време, когато съм с 5-6 дневна четина. Преди около месец, усетих, че нещо не е наред при бръсненето с него. Видимо нямаше нищо, но под лупа забелязах пукнатина в началото на острието.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9650.jpg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:5620054Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9651.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5620055
                Тук дадох всичко от себе си, за да докарам снимките на пукнатината... След снимките отчупих парченцето от острието и се получи така:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9652.jpg
Прегледи:1
Размер:129.4 КБ
ID:5620056Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9654.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5620057Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9655.jpg
Прегледи:1
Размер:60.2 КБ
ID:5620058

                Не му мислих много и го отрязах.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9656.jpg
Прегледи:1
Размер:55.9 КБ
ID:5620059
                Горе долу стана, но дръжката остана дълга и непропорционална... Изпилих наличния нит , отрязах я и от мерак да го сглобя максимално бързо, го занитих с първата попаднала медна тел...
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9657.jpg
Прегледи:1
Размер:55.0 КБ
ID:5620060
                Така изглежда и чака финиш на дръжката и ново заточване, че при манипулациите, въпреки внимателното отношение, се получиха някои деруги и подбивания...
                Сега като гледам снимките и бръснача на живо , отчитам, че трябваше да го снимам и затворен за по-пълна представа, но вече е късно...

                Коментар


                • #53
                  От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                  Браво саше! Станал е много хубав!
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                    Здравейте. От около година и половина и аз се бръсна с бръснач марка може би дамонт но не щампа и не съм сигурен за марката. Другия е солинген 42 FRAM с пластмасова дръжка на която е залепена метална емблема каин и авел-не знам какво означава-. Таа днес изтървах даймонта и леко се повреди острието а със солингена не се бръсна защото не е заточен а не искам да си правя експерименти с него. Бат Пепо мога ли да ти ги изпратя и да ми ги наточиш за което разбира се ще си платя.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                      Изпратих бръсначите на бат Пепо и след четири дена пак бяха при мен. Дойде време да се бръсна. Сапунисах се и почвам от десния бакембард на долу и усещам бръснача но няма никакво скубане -а преди си скубеше- ии така за раз бройки се обръснах а резултата невероятен гладко обръснат и няма престъргана кожа. Благодаря ти бат Пепо че ми помогна да разбера какво означава ОСТРО КАТО БРЪСНАЧ. Сега разбрах че съм се и бръснел и щавел едновременно а бръсненето можело да бъде и приятно. Това е от даймонта солингена още на съм го пробвал.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                        Моля Радвам се,че успях да бъда полезен
                        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                        Най-добрият ром е студеният ром!
                        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                          Бат Пепо е голям да знаете .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                            Първоначално публикуван от Rusen pd Преглед на мнение
                            Бат Пепо е голям да знаете .
                            +1
                            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                            Gabriel Garcia Mаrquez

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                              Много ви благодаря момчета!
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                                Увлякох се по вашата тема за бръсначите, явно тук може да се намери и компетенция,и взаимопомощ
                                Четейки написаното в главата ми се оформиха следните въпроси:
                                1. Гледам,че все за немските марки се говори като за най-добри. Видях в ОЛХ да се предлагат и стари шведски бръсначи - какво ви е мнението за тях? И изобщо има ли начин да се отсеят по-скапаните от по-добрите? По какво се съди - колко време седят остри за колко бръснения, или колко лесно или добре се наточват??
                                2. Има едни с половин ножчета "полубръсначи" - понеже никой не говори за тях, предполагам какъв ще е отговора, но все пак какво мислите за тях в сравнение с истинските? Приличат ли си по начин на бръснене и ако не каква е разликата помежду им най-вече в начина/техниката на бръснене и усещането на кожата кое е по-добре?
                                3. Бихте ли съпоставили бръсненето с класичесак самобръсначка и такова с бръснач?
                                Мерси предварително

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X