Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой бръснач е добър, марки, модели...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

    Ами,за да не ги обидя,бачо Илия Само скъпите са им хубави,а при Дово или Клаас,например,цената не е от значение за качеството.
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #17
      От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

      Някой скоро да минавал покрай сергиите до Храм-Паметник Александър Невски? Има там някакви наистина стари бръсначи на смешни цени от 20 лева. Ето ви и снимките оттам от вчера. Нека специалисти да кажат две думи за тях?
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

        За този с по-широкото острие не мога да кажа нищо,но другият е бил страхотен бръснач.Хенкелс е една от любимите ми марки.Какво по-точно те интересува?
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #19
          От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

          Заслужава ли да си хвърля 20 лева за него с целта да го оправя, с помощта на Венци, разбира се ?

          Коментар


          • #20
            От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

            Цените горе-долу отговарят на предлаганото, като за туристи. Аз лично и по десет не бих дал, единият може би може да се възстанови, но ще си остане с язвички, другият е 100% брак... А за марката съм на мнението на БатПепо...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Заслужава ли да си хвърля 20 лева за него с целта да го оправя, с помощта на Венци, разбира се ?
              Единственото което мога да направя е да ги консервирам като музейни експонати..., за бръснене забрави... Аз съм ги гледал отблизо, не стават...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                О, мерси, фонда "И аз съм човек" ще се попълни с двайсетачка.

                Коментар


                • #23
                  От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                  Понеже в началото на темата се споменава марката Голд долар, да споделя малко впечатления от един екземпляр. Поръча ми го колега от и бей за сумата около 5 американски пари с доставката...Целта ми беше да го използвам за опитно зайче по заточване. Изработен е от китайска "неръждавейка", която не я лови нито китайска пила нито руска от времето на соца...Впечатленито, кото създава при хващане е на нещо масивно и недовършено. Ширината му е около 20-21 мм, а дебелината на ръба около 6 мм, дръжката му е малко по-дълга от колкото трябва и ефтината пластмаса се вижда с просто око. На моя екземпляр острието си е право, но за сметка на това се наложи да започна финиша с шкурка 800. На едно място по дебелия ръб и на едно в основата на острето си имаше видими с просто око неравности, отделно драскотините от изработката. Отне ми около 4 часа да го позагладя, има още какво да се желае, но реших да премина към заточването, за да не отиде нахалост труда, ако не успея да го докарам до състояние да бръне. В руския форум, както и в англоезичните мнението е, че бръсне, но довеждането му до това състояние отнема значителноповече време и усилия...Дадох всичко от себе си, но първият опит беше по-скоро мъчение...Вчера след още 2 часа усилия, като започнах пак от камъните, минах през кожа с паста и финиширах на гладка кожа успях да се обръсна само с него. Мястото където се хваща е дебело и ръбесто, а ширинта ми създаде сериозни затруднения при бръсненето, но това си е субективно впечатление и вероятно, ако постоянствам само с него ще му свикна. В общи линии това са впечатленията ми на абсолютен новак в тая област - ако човек вяма друга възможност може да се обръсне и с него, иначе само за използване с учебна цел.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                    В Badger & Blade форума има един пич, който с дремел обработва Gold Dollar бръсначи и ги прави сравнително по-добри и използваеми. Доколкото знам там проблема идва не само от стоманата, а и от дизайна - стабилизатор, рамо и т.н.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                      Когато един бръснач не е направен още при изработката му както трябва и най-голямия майстор трудно ще оправи това което някой друг е наакал ...
                      Тези китайските бръсначи може и да стават за бръснене на някоя рехава и тънкокосместа мека тинейджърска брада, но за моята едва ли ще стане.Най -много за бузите да обръсне, на заоблените места, като брадичка и челюсти(където е прехода към шия) едва ли ще ме обръснат.Аз имам един китайски бръснач НО-НЕЙМ -става идеално за обезкосмяване на тялото под душа и за разлика от различните електрически машинки никога няма да се развали или да му свърши тока в батерията ...
                      То и със вакера не е лесно, особено когато си бръсна брадичката по косъма, там където завива под челюстта може би още не съм свикнал с ъгъла и макар и да бръсне косъма, не го бръсна от първия път "до кожа", ами искам- не искам минавам втори път срещу косъма.А бръснача си е доста остър, както казват като натисна леко и по кожата ми "избиват" капки кръв ...

                      То по принцип гледам в един щатски форум за бръснене брадичката е дадено да не се бръсне отгоре надолу, а настрани-отляво надясно и обратното-отдясно наляво.
                      Последно редактирано от Justif; 11-07-13, 13:45.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                        Ето един линк за производителите на бръсначи през миналия век:
                        http://www.archivingindustry.com/cut...azormakers.htm

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                          Разгледай Dovo Best Quality,много качествен бюджетен бръснач.
                          Нещо не мога да намеря от къде да го купя тоя бръснач... В България някой продава ли го? Аз и по сайтовете не го намерих - навсякъде е out of stock...
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                            Е хайде сега. Не сте търсили както трябва.Ето го: 5/8 размер и размер 5/8 на цена 65 евро и 6/8 на цена 72 евро и немски сайт 64.90€. Хайде и един за 61 евро Лично аз за този бръснач повече от 65 евро не бих похарчил, а съм го виждал и на цена 56 евро.Въпроса който стои пред вас е по-скоро дали този бръснач е подходящ за вас и вашата брада, защото прочетох и негативни мнения от хора с твърда, гъста брада с дебел косъм които са недоволни от "Бисмарк" и дори "Бергишер лоу" на дово.

                            Ако сте начинаещ е по-добре да започнете с клиновиден, 1/4 или 1/2 кух бръснач отколкото с 1/1(full hollow) или с extra hollow бръснач.Вярно че аз започнах с 1/1 кух, но аз съм изключение

                            Освен това е задължително да имате колан за строп/минаване на бръснача, както и хромоксидна паста или прах, които да се нанасят върху балсово дърво или кожа залепена на плоска повърхност.Без тях дори и да имате бръснач ще се обръснете в най-добрия случай 12-15 пъти и ще сте разочаровате, защото ще ви "стърже" кожата без да се минава на кожен колан и хромоксид( на 6-10 бръснения веднъж в зависимост от брадата и уменията на бръснещия се).

                            Има поне още 2-3 европейски сайта които мога да посоча за закупуване на бръснач.Аз моят съм го закупил от друг сайт.

                            П.П. Скоро(до 1 месец) ще кача снимки от един съвсем нов поръчков български бръснач, а след това ще дам и отзиви за бръсненето с него.
                            Последно редактирано от Justif; 12-08-13, 20:18.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                              Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                              П.П. Скоро(до 1 месец) ще кача снимки от един съвсем нов поръчков български бръснач, а след това ще дам и отзиви за бръсненето с него.
                              Само да напомня, че един месец мина
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                                Добре де ... аз бих инвестирал в бръснач и такъмите му.... Ама някой уроци по бръснене с такъв дава ли? Не се бъзикам... писна ми от еднодневки- бръсна се средно веднъж на седмица и поради определени мои идеи ми се ще да мога да го правя и с бръснач- ама единственият за сега опит приключи... трагично.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X