Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хакване на кола в движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хакване на кола в движение

    Много сходно нещо съм виждал приложено на BMW М3 от познат,
    който е много на ти с комуникациите(антени/връзки/сигурност/софтуер и т.н.).
    Цялата работа тръгна от заяждане от страна на баровеца с BMW-то в сервиза на друг познат,
    намесвайки се в подочут разговор и изказвай мнение, че учасниците в разговора не разбират нищо.
    Така от приказка на приказка се оказа, че въпросният тип работел сис.админ. в няк'ва банка.
    Моя човек реши да не му остава длъжен и в крайна сметка имаше и бас на 100евро.
    С подробности не мога да говоря, защото не го разбирам много като материя, но резултатът бе,
    че след 20мин. чоплене в един лаптоп моя човек и близко до колата, може да направи каквото си иска с нея.
    Да я отключва, заключва, да сваля прозорци, да запали двигателя, да го загаси и т.н - аз онемях, а баровеца,
    направо мога да кажа, че се насра(с извинение). Беше доста весело да се наблюдава отстрани цялата ситуация.
    Това, което успях да схвана, че основната идея е принципа на двойната телеметрия прилагана в болидите от Ф1
    още преди 20 години.
    "Bis dat qui cito dat"

    Коментар


    • #17
      От: Хакване на кола в движение

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      Нищо нищо - те ще направят и "нортън" и "касперски" за коли
      С правилния софтуер новите коли се управляват и от разстояние (смисъл да и барникаш в компа, а не да я караш от разстояние)
      Виждал съм го на нова S-класа
      Даааа. И моя паркетник който не е баш от най-новите ( 2008 ) бордовия блутуут интерфейс може да се ползва освен като хендсфрий, а и като сервизен порт. Като порт се пуска само през дилърския интерфейс и пак оттам се спира. Пусне ли се като порт хендсфрий функцията умира, ама аз така или иначе не го ползвам. Моя е перманентно активен за да мога да се вързвам през телефона и да си гледам разни параметри, ама май не е добра идея, защото е активен и при загасен двигател и заключен автомобил. Иначе си палиш и гасиш без проблем, стъкла, климатик и всичко останало се управлява. Пина за блутуута ми е изчекнат ама си е 4 цифри все пак. За всички сетинги по колата и за имобилайзера и ключовете обаче иска 10 цифрен динмичен пин, който всеки път звъня за да ми го дадат, но знае ли човек до къде са го докарали хакерите. Май ще го деактивирам. Добре че беше тая тема, че грам не се бях замислил, че може да има вече напипани дупки и да го хапна напреко някъде
      Последно редактирано от elbgt; 25-02-13, 22:59.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • #18
        От: Хакване на кола в движение

        Те гадовете хакват сайтове на цру, наса и тн, та едни 10 сифри ли ще ги спрат...
        Много е удобно да си следиш работата на машината от телефона, но щом за теб е лесно значи и за разните гадове е лесно да получат достъп до компютъра от там и до управление на доста агрегати (ех колко бяха хубави колите без компютър )
        Но стига толкова със секретните теми, че тука не се знае какви хора четат все пак.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #19
          От: Хакване на кола в движение

          То вече има разни bluetootth ELM-329 дето са по 5 лв. и се включват в OBDII порта. Като ми е зор да си играя ще включвам такъв и като не ми трябва го вадя, а не да седи перманентно включен бордовия порт. Да се еа у тъпака
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #20
            От: Хакване на кола в движение

            И аз на аудито съм така, още утре ще го махна ....
            Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
            Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

            0885372997 - Дани

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X