Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се качват снимки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се качват снимки

    моля осветлете ме по въпроса как точно да си сложа снимки по желана от мен тема , че абсолютно не мога да се оправя с тази задачка.
    четох, четох ама не ми стана ясно. някой да ми каже може и на л.с така :прави това после така, и т. н.
    ако разбера как става ще има много интересни неща. голям снимач съм.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

  • #2
    До: за смимки

    Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
    моля осветлете ме по въпроса как точно да си сложа снимки по желана от мен тема , че абсолютно не мога да се оправя с тази задачка.
    четох, четох ама не ми стана ясно. някой да ми каже може и на л.с така :прави това после така, и т. н.
    ако разбера как става ще има много интересни неща. голям снимач съм.

    1. Предварително си намаляваш снимките до размер, който да не затруднява нормалното четене на форума и зареждането на страницата (примерно: до 800х600 и с компресия 80-85%)

    2. За мен най-удобният начин за работа и разглеждане на снимките е те да се оформят като "галерия". Опции за такова нещо имат доста от програмите за разглеждане на изображения (IrfanView, ACDSeee, ...)

    3. Качваш ги на ФТП-то (предварително трябва да се свържеш с админа за да ти създаде акаунт) или на друг сървър, от който да са видими за другите участници във форума (някои безплатни български сървъри или не се виждат от чужбина или отварянето е мъчително бавно)

    4. Избираш снимка и копираш URL-а (уеб адреса) й,



    след което ...

    5. Цъкаш на иконката "Вмъкни изображение" ...



    и копираш адреса на картинката в полето, което се отваря



    цъкаш "ОК" и си готов с тази снимка.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: За снимки (как точно става)

      а как се прави когато снимките текат с поста.
      при някои има адрес на фтп, при дуги са в каренце след поста, апри трети снимките се редуват с текст.
      това за фтп го разбрах а другото как става
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #4
        До: За снимки (как точно става)

        1. когато снимките са в самия пост се процедира както е написано по-горе (важи и за ftp-то и за снимки от други сайтове)
        2. когато снимките са като шорткъти след мнението се използва бутона "управление на прикачените файлове", който се намира малко по-долу от полето, в което се пише мнението
        3. когато има адрес на снимката (линк) е достатъчно да копираш нейния url и да го пейснеш в полето където пишеш мнението

        Дано да си разбрал, защото от по горното ти мнение си личи, че не си разбрал какво ти е показал V93
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          До: За снимки (как точно става)

          доста ясно е даденото указание просто аз нямам достъп до фтп.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #6
            До: За снимки (как точно става)

            Прати ЛС на Венци Петров че искаш.
            MG RACING

            Коментар


            • #7
              До: За снимки (как точно става)

              Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
              просто аз нямам достъп до фтп.

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              3. Качваш ги на ФТП-то (предварително трябва да се свържеш с админа за да ти създаде акаунт) или на друг сървър, от който да са видими за другите участници във форума (някои безплатни български сървъри или не се виждат от чужбина или отварянето е мъчително бавно)

              Просто пусни едно ЛС на Венци
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: За снимки (как точно става)

                С новият софтуер има нова възможност за качване на снимки без ФТП потребител.
                Ставав дума за Албуми и картини,намират се в персонални настроики,там всеки нов член може да си направи албум и да качва снимки които след това да качва в постовете си(внимавайте като правите албума,има опция за това кои да вижда албума трябва да изберете публичен...защото иначе ще се виждат само от приятелите администраторите и модераторите...
                Качването на снимки става по същия описан по горе начин,Но копирате линка от албумите вместо този от ФТП-то...

                Албумите са само за снимки,за останалите неща които искате да качвате ще ви трябва ФТП потребител

                Успех
                MG RACING

                Коментар


                • #9
                  До: Как се качват снимки

                  Имайте предвид и друго нещо,КАто се качат веднъж снимките,и се постнат в дадената тема НЕ трябва да се местят защото изчезват от форума...където ги качите веднъж там остават(или ако ги местите го правете преди да ги постнете в тема).
                  MG RACING

                  Коментар


                  • #10
                    До: За снимки (как точно става)

                    Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
                    С новият софтуер има нова възможност за качване на снимки без ФТП потребител.
                    Ставав дума за Албуми и картини,намират се в персонални настроики,там всеки нов член може да си направи албум и да качва снимки които след това да качва в постовете си(внимавайте като правите албума,има опция за това кои да вижда албума трябва да изберете публичен...защото иначе ще се виждат само от приятелите администраторите и модераторите...
                    Качването на снимки става по същия описан по горе начин,Но копирате линка от албумите вместо този от ФТП-то...

                    Албумите са само за снимки,за останалите неща които искате да качвате ще ви трябва ФТП потребител

                    Успех
                    Ами това май не е добра идея, понеже снимките в постовете не могат да се виждат от младши участници и гости.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как се качват снимки

                      Ами щом аз успях да кача снимка със това обяснение значи всеки би трябвало да може

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как се качват снимки

                        Здравейте, програмата Picasa има ли такава опция - да копирам url-то ?
                        Последно редактирано от Спас Спасов; 08-03-10, 12:57.
                        OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как се качват снимки

                          Нещо не се справям с FTP.. сега с акаунда ми всичко е ОК но не става качването на снимки.. >>>>

                          [IMG]ftp://Spas_Spasov@ftp.offroad-bulgaria.com/Razni/090816_064239.jpg[/IMG]

                          пП. Моля за помощ..
                          OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Как се качват снимки

                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/S...816_064239.jpg
                            ето така е URL то.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Re: Как се качват снимки

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Къде ми е грешката ?
                              OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X