Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бръснене с друго, освен с бръснач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бръснене с друго освен бръснач

    Стават електрическите, ама поне с три глави и да се въртят и струват колкото струват
    Имам таково чудо на техниката - филипс, ама го ползвам ужасно рядко.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Бръснене с друго освен бръснач

      Моя човек вика, че му било + да пести време като се бръсне в движение, вместо пред огледалото, а и като му изникне за 1/2 ден все едно не се е бръснал, в офиса няма как да се обръсне със сапун нали... Надявам се само да не се бръсне докато кара. Макар и кой да го знае в трафика като закъснява... всеки луд с номера си. Аз принципно нямам много брада и се бръсна съвсем спорадично, но не мога да се обръсна добре с жилета, а и днес много ми скубеше, смених ножчето и пак. Вече съм 100% сигурен, че ще се минава на бръснач.

      Коментар


      • #18
        От: Бръснене с друго освен бръснач

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        Моя човек вика, че му било + да пести време като се бръсне в движение, вместо пред огледалото, а и като му изникне за 1/2 ден все едно не се е бръснал, в офиса няма как да се обръсне със сапун нали... Надявам се само да не се бръсне докато кара. Макар и кой да го знае в трафика като закъснява... всеки луд с номера си. Аз принципно нямам много брада и се бръсна съвсем спорадично, но не мога да се обръсна добре с жилета, а и днес много ми скубеше, смених ножчето и пак. Вече съм 100% сигурен, че ще се минава на бръснач.
        Става, ама да не си с бяла ризка, че да не ти разправям каква космочетина се събира по дрехите при бръсненето "в движение"


        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Стават електрическите, ама поне с три глави и да се въртят и струват колкото струват
        Имам таково чудо на техниката - филипс, ама го ползвам ужасно рядко.
        От въртящите - да, Филипс, и да, триглава ламя трябва да е.

        От другите - имам един умопомрачителен Браун който е като кутийка цигари и все още си върши работата перфектно, на нивото на триглавите филипси. Дори батерията му още държи, което е най-интересното. Купувал съм го къде 97ма-98ма година.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          От: Бръснене с друго освен бръснач

          Той си има хавлиено кърпе с което се пази от тая напаст . А ремингтон как е? В наши дни вече нищо не е ясно за качеството. Дядо ми имаше такова чудо от 70те примерно и работеше учудващо добре. Май имаше и браун. Ама то и блек и декер беше друго тогава. Аз сега имам машинка за коса на филипс, най-евтиния модел и работи чудно, но само за филипс знам, че стават.

          Коментар


          • #20
            От: Бръснене с друго, освен с бръснач

            Руснаците навремето бяха извадили една самобръсначка подобна на електрическите, но се задвижваше от пружина. На гърба на машинката имаше сгъваща се дръжка с която се навиваше пружината. С няколко навивания човек успява да се обръсне. Главите бяха като на електрическите, само задвижването от пружина.
            Много практично като си на път или в командировка. Не се налага да чакаш да стигнеш до хотел, или поне до място с контакт.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Бръснене с друго, освен с бръснач

              Електрическите самобръсначки, имат два недостатъка. Първо, каквото и да си говорим, те "дъвчат" космите, а не ги режат. Здравето на всяко едно косъмче, има малък принос в общото здраве на човек, но нали знаете, оттук капка, оттам... Освен това, при класическото бръснене, се отстраняват мъртвите клетки на кожата, това е и причината, така добре да се чувствате и изглеждате след качествено бръснене... Въобще и накратко... Я се огледайте за бръснач...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                От: Бръснене с друго, освен с бръснач

                Гледах едно филмче за историята на жилет и шик. Дръпват рязко заради войните(противогаза).
                Втората част сравняваха техни ножчета с електрически - нищо общо(колкото и да са скъпи електрическите). Всеки божи ден си имат лаб, в която десетина хора се бръснат с различни модели и наклони на ножчетата. Така че няма да откриваме света.
                Личен опит- къпеш се и после се бръснеш- няма аналог. Ако се запотява огледалото го сапунисваш.
                Тъпото е че доминират няколко световно известни марки на всички пазари, а самобръсначката е няколко грама пластмаса с още по- малко грама метал. Извънземна технология.
                Всичко друго е екзотика за ежедневна употреба.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #23
                  От: Бръснене с друго, освен с бръснач

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Руснаците навремето бяха извадили една самобръсначка подобна на електрическите, но се задвижваше от пружина. На гърба на машинката имаше сгъваща се дръжка с която се навиваше пружината. С няколко навивания човек успява да се обръсне. Главите бяха като на електрическите, само задвижването от пружина.
                  Много практично като си на път или в командировка. Не се налага да чакаш да стигнеш до хотел, или поне до място с контакт.
                  Имал съм. Обаче типично като за русите не вършеше работа много- много.

                  П.П Начин на заточване на самобръсначка - 10- ина пъти го потъркавате наобратно на място без косми преди бръснене(ако ви е останало такова).
                  Последно редактирано от //Радо//; 11-03-13, 19:55.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бръснене с друго, освен с бръснач

                    Аз се обръснах веднъж с междуфазно късо съединение, което реализирах в разпределителна касета под една тераса. Брада, коса, вежди, мигли - всичко обръснах. Ама само от дясната страна. Възстановяването е определено болезнен процес.........
                    Прочее, методът не е препоръчителен .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бръснене с друго, освен с бръснач

                      Освен това, при класическото бръснене, се отстраняват мъртвите клетки на кожата, това е и причината, така добре да се чувствате и изглеждате
                      .Абсолютно си прав.Освен това,ако брадата е малко по-дълга не е така добре и не на последно място,вечерта пак си за бръснене.
                      Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бръснене с друго, освен с бръснач

                        Сегашните имат батерии, та може и без контакт, но Венци е прав за дъвкането.
                        То и аз съм се бръснал с бензин в печката, но не мисля да повтарям...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бръснене с друго, освен с бръснач

                          На вилата има една, дело на китайската инженерна мисъл, която от едната страна е фенерче, а от друга самобръсначка. Голяма ужасТ.
                          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бръснене с друго, освен с бръснач

                            Може би Браун са по добри от Филипс, са наблюденията ми.За други изобщо не се коментира.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бръснене с друго, освен с бръснач

                              Да споделя за съвременния ремингтън - купуваш , хвърляш и забравяш. А бе я по-добре каса бира.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бръснене с друго, освен с бръснач

                                Аз от месец вече се "бръсна" с машинка за подстригване . Не съм го измислил аз (не съм толкова умен), видях брат ми (даже и подобна машинка си купих (някакъв Филипс), а той не знам от кой го е видял (щото и той не е много досетлив . Обаче на брадата трябва да и се даде свобода да се развива (около седмица) и чак тогава може, когато е малка не става. На мен това не ми пречи, щото и когато се бръснех с "нормална" самобръсначка, това занимание го осъществявах САМО Понеделник сутрин преди работа , а не е като да не съм космат

                                ПП Ето снимка
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0112.jpg
Прегледи:1
Размер:62.6 КБ
ID:5460921
                                ПП2 - И носа ми е Крив
                                Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X