Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бръснарски каиши

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бръснарски каиши

    Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
    Здравейте, колеги

    Ако може и аз да се включа с два - три въпроса.

    Бръснач си имам - Carl Rader от Солинген. Доста стар, беше на дядо ми, а преди това дори май на прадядо ми. В добро състояние, има няколко петънца по острието. Широк е около 4/8 или 5/8. засега работи, но искам да продължи да е така и занапред . Сега идват и въпросите.

    Първият въпрос е следният: с какво да му чистя петънцата? Мислех си за паста за полиране на ножове, но не знам дали е правилно.

    Вторият въпрос: откъде да си намеря камък за точене в България? Иска ми се да е нещо като тези, двустранните, 4000/8000 мисля че ще е достатъчно фин. Или Само 8000.

    И третия: Откъде и какъв каиш да си взема?

    Ако потърся из интернет сигурно ще намеря много различни неща, но бил бих благодарен, ако някой по-опитен и знаещ може да ми съкрати ровенето и да ми спести някои грешки.

    Благодаря ви предварително
    Със паста се махат петънцата.Ако не са станали на язвички,разбира се.Размер 4/8 или около 15мм широчина е малко тесничък за начинаещ и не бих го препоръчал за "учебен",но ти си знаеш.А другите неща - най-лесно от ибей...Иначе и у нас има,но е въпрос на финансови възможности - например немски каш е около 80-90 лева.
    Последно редактирано от Bat_Pepo; 21-01-13, 19:38.
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

  • #2
    От: Бръсначи, точене и въобще използване

    Благодаря, Бат Пепо

    За каишите имам още въпроси. Има ли къде да се видят, да се пипнат? Марките сигурно имат значение, но има ли някакъв оптимум като съотношение цена-качество, кое върши работа и кое не си струва... Такива неща ме интересуват. Примерно, като ходих в магазин да си купувам мачете, имаше различни марки, модели и размери. Едни бяха тежки, други бяха къси и т.н. Примерно Трамонтина за 20 лева и Гербер за 60. Купих си Трамонтината (повече ми хареса, не беше въпрос на цена) и бях доволен. После ми подариха Гербер и наистина е по-зле за моите цели и ми върши доста по-малко работа. От такава гледна точка задавам въпросите си.

    Горе-долу подобни въпроси ме занимават и относно камъните за точене. Може да прибегна до пазаруване по интернет, но предпочитам да добия лично впечатление за качеството на място. Пак, що се касае до интернет, със сигурност бих оценил препоръки от типа: "купи си еди каква си марка, еди какъв си модел, от еди кой си сайт, останалото са пари на вятъра".

    Коментар


    • #3
      От: Бръсначи, точене и въобще използване

      За съжаление,в България няма голям избор на каиши.Поне доколкото аз зная.В магазините за солингенски предмети има разни на Р.Клаас и Дово.Няма особени изисквания към каиша,важно е да бъде с две старани - кожа от едната и сукно/платно от другата.И не е задължително да е скъп.И теб да попитам - бюджет,населено място..?
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #4
        От: Бръсначи, точене и въобще използване

        Нямам определена сума като бюджет, но и не ми се иска да се изхвърлям.

        И съм от София.

        Коментар


        • #5
          От: Бръсначи, точене и въобще използване

          Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
          Нямам определена сума като бюджет, но и не ми се иска да се изхвърлям.

          И съм от София.
          Значи,като тръгнеш от женския пазар към халите по Пиротска,на около 200м от лявята страна има едно магазинче.Малко е, но ако не бързаш няма да го подминеш.Вътре продават разни солингенски предмети,има и каиши,та може да ги видиш и пипнеш.Мисля,че на витрината отвън си пише Солинген.Има също и едни пакистански,които се внасят у нас.Имах възможност да видя на живо един преди няколко дни и остана приятно изненадан от качеството и цената - под 40 лева за голям,масивен каиш.За съжаление не мога да дам саит на вносителя,обаче.За камъни...аз лично ти препоръчвам арденски.Жълтият е около #8000 и е напълно достатъчен за поддържането на какъвто и да е бръснач.Не са евтини,за съжаление,затова се огледай в ибей.Може и с някой синтетичен воден камък,има голям избор...Гледай само грита му да е пак там някъде - 8-10к.Не ти трябват други,защото ако е чисто нов бръснач,първото точене ще ти направя аз и няма смисъл да купуваш по-груби камъни.След това само ще си го поддържаш на 8-10000.Виж в гугъл за такива в БГ и ибей,за да сравниш цените.
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #6
            От: Бръсначи, точене и въобще използване

            Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
            Значи,като тръгнеш от женския пазар към халите по Пиротска,на около 200м от лявята страна има едно магазинче.Малко е, но ако не бързаш няма да го подминеш....
            Всъщност е отдясно.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #7
              От: Бръсначи, точене и въобще използване

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              Всъщност е отдясно.
              Наистина,съжалявам! От женския към джамията е от дясно.Благодаря ти Юли!
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #8
                От: Бръсначи, точене и въобще използване

                За каиша който спомена Bat Pepo се купува оттук:

                http://www.stayaliveshop.com/item.php?id=783

                Няма проблем с линковете към този магазин, те са Търговски партньор тук, при това са от малкото магазини, за които, без замисляне съм готов да дам най-добри референции.
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  От: Бръсначи, точене и въобще използване

                  Именно,това е каиша - страхотно качество за парите си! Препоръчвам горещо на всеки!
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бръсначи, точене и въобще използване

                    Благодаря ви за подробната информация. Истинско удоволствие е да получиш съвет от някой, който наистина разбира.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бръсначи, точене и въобще използване

                      Няма защо Нали това е основната идея на форума - да си помагаме...
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бръсначи, точене и въобще използване

                        Този бръснарски каиш: http://www.stayaliveshop.com/item.php?id=783 който "горещо" препоръчвате има ли си текстилна лента от другата стана, че нещо снимката им е много "едностранно-не 3Д" изпълнение и не мога да "закарам" до текстилната лента ако изобщо има такава.

                        Би било хубаво да каже някой който е ползвал и разбира каква е разликата между каишите и тези които са "монтирани/сложени" върху дървена дръжка/трупче(като чета пишат че са за пътуване-travel):


                        П.П. вземете направете във форума мнението да може да се редактира поне 12 часа след като е написано, че аз когато пиша обикновенно допускам в бързането правописни и пунктоационни грешки, които улвечен в излагането на смисъла не виждам и когато се върна след след няколко часа ги виждам, но е късно да ги поправя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бръсначи, точене и въобще използване

                          Има текстилна страна, аз си го купих. Самият каиш изглежда добре (на живо) и е доста по-евтин от този на Бургас-Солинген, който струва 80лв, затова бих казал, че си заслужава.
                          Иначе аз не разбирам нищо от точене и периодично си търкам бръснача ту у него, ту в една зелена паста, ту в един камък с неясен грит с надеждата да стане някаква магия и да почне да бръсне по-добре...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бръсначи, точене и въобще използване

                            Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                            Този бръснарски каиш: http://www.stayaliveshop.com/item.php?id=783 който "горещо" препоръчвате има ли си текстилна лента от другата стана, че нещо снимката им е много "едностранно-не 3Д" изпълнение и не мога да "закарам" до текстилната лента ако изобщо има такава.

                            Би било хубаво да каже някой който е ползвал и разбира каква е разликата между каишите и тези които са "монтирани/сложени" върху дървена дръжка/трупче(като чета пишат че са за пътуване-travel):


                            П.П. вземете направете във форума мнението да може да се редактира поне 12 часа след като е написано, че аз когато пиша обикновенно допускам в бързането правописни и пунктоационни грешки, които улвечен в излагането на смисъла не виждам и когато се върна след след няколко часа ги виждам, но е късно да ги поправя.
                            Kолегата ме е изпреварил. Да има текстилна страна, един приятел си купи същият.
                            Относно предложението за ремонт на собственото мнение, напиши го в съответният раздел, макар че няма от какво толкова да се притесняваш. Влез в "Бисери и блясъци" и виж там какви ги има.
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бръснарски каиши

                              По руските форуми съветват каишите да се мажат с мазнина първоначално 5-6 дни преди първото използване за заточване, за да не се нараняват. Моля Бат Пепо да каже каква и откъде се взима.
                              Също е подчертано бръснача да се преобръща през гръбчето си при заточване, а не през острието за да не се захабява.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X