Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бръснарски каиши

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Бръснарски каиши

    Роска,зеленото камъче не е 14-18,по японската система е около #9000,макс...Остави колко го дават търговците... 30 000 е много нещо А,и има стомани,които ако точиш бързо - не става нищо... та така. И поздравления за усърдието!
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #62
      От: Бръснарски каиши

      На един приятел който използува бръснач ,му поръчах каиш от кожа на КЕНГУРУ!
      Много екзотично ми се вижада ама според него било "върхът на сладоледа"
      Цената беше доста по висока от нормалните каиши !

      Коментар


      • #63
        От: Бръснарски каиши

        Ами ползват ги американците , но е труден за ползване , понеже е тънка кожата и се свива , не стои прав колана . Иначе казват че била хубава кожа , финна , но да ти кажа ,не мисля че ще работи по добре от конската . Горе долу която и висок клас хубава кожа да вземеш , и да отрежеш една ивица и ще стане хубав каиш .
        Според мен въпроса е кожата да е без белези , понеже не се виждат и се усещат в последствие като бучици във вътрешността на каиша .
        Аз си мисля , че омачкването и разработването на колана, е на основно място при работата му .
        Кенгурска кожа има и във България , но е тънка , трябва да се залепи на строп , според мене за да се ползва правилно .
        Във Стрейт рейзър форума има много добри каиши и още по евтини парчета кожа за смяна на каиша - за 50 долара палучаваш нещо много качествено .
        Аз имам няколко каиша вече и смятам , че купешките и правените нямат особена разлика . Имам един от черен бланк , дето аз си го правих , работи по хубаво , от на Канояма Пеликана ми . Скоро си направих един от конски бланк - кожата не беше много качествена , но след много търкане и шкурене стана убиец каиш .

        Коментар


        • #64
          От: Бръснарски каиши

          Моят каиш е доста евтин, но лично според мен резултата от него е много добър.От едната страна е брезент, от другата автомобилен колан.

          Коментар


          • #65
            От: Бръснарски каиши

            Според мен пък,най-добрият каиш или камък е този,който задоволява нуждите ти. От опитът,който имам,се научих да мисля така и отдавна спрях да експериментирам...Това се отнася за всичко - профил на бръснача,вид стомана,форма,размер,от там - камъни..........умение да ги ползваш вид косъм диаметър на възела,дължина на снопа...сапун,техника на правене на пяната,нанасяне... След години и вие ще сведете такъма до няколко бръснача,една-две четки,италиански сапун и един-два каиша,тоест - всичко необходимо за комфортно и наистина приятно бръснене... Поздрави за ентусиазмът!
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #66
              От: Бръснарски каиши

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SIMG0006.jpg
Прегледи:1
Размер:120.7 КБ
ID:5662515

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SIMG0007.jpg
Прегледи:1
Размер:133.7 КБ
ID:5662516



              част от мойте кайши

              Коментар


              • #67
                От: Бръснарски каиши

                Много бе !
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #68
                  От: Бръснарски каиши

                  E не са чак пък много . Всичките съм ги правил аз със изключение на канояма Пеликана , разбира се . Работят не по зле от Пеликана , който е класика в жанра , и е професионален бръснарски каиш , ползвам от болшинството бръснари .
                  Имам и на дъсчици падове обаче не можах на веднъж .
                  Бате Пепо аз имам и още и на приятели направих , бяха повече .
                  Сега който иска винаги може да си направи сам хубав колан от телешки бланк , или като тоя в ляво от Пеликан - конски бланк .
                  Конската кожа си е по.....

                  Коментар


                  • #69
                    От: Бръснарски каиши

                    Разбира се,че може.А щом и на приятели си правил,значи все повече народ се отказва от монопола на тея с 5-те ножчета..?Това ме радва наистина!
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Бръснарски каиши

                      Здравейте колеги.Досега ползвах каиш от кожен колан, и каиш от автомобилен колан и докарвах до ниво да реже някой от космите във въздуха на 2-3 мм, но определено може и още.Сега съм решил да си направя хубав двулицев.Кожа,капси и халки знам от къде мога да намеря, но имам и няколко въпроса-
                      1- За лена-досега ползвах лента от брезент, но искам нещо по-качествено и тук започват въпросите.Какъв трябва да е самия материал-дебел или тънък?Задължително ли е да е лен?По груб/фин?Няколко снимки на някой качествен каиш ще ми свършат работа най-добре.
                      2-Как се прави първоначалната обработка на каиша?Има ли нещо по-специфично или пак със масло просто?
                      И още някакво специфики ако има ще съм благодарен.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Бръснарски каиши

                        Здравейте,колеги искам да дам една информация за балсама на Дово за каишите съставките му са вазелин и ланолин цена на балсам около 8 паунда.В аптека може да си закупите двете съставки за ''огромната'' сума от 2.5лв.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Бръснарски каиши

                          Здравейте колеги!
                          Намерих биволска кожа-бланк.Стандартна дебелина за колан.Широк 4.5 см.Дали е подходящ за направата на каиш,знае ли някой?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X