Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бръснарски каиши

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бръснарски каиши

    Така направих както ми каза , изтърках последователно до 1500 . После намазах с една прозрачна вакса за обувки ,със течен парафин . Стана много добре и работи отлично . Обаче , колкото и да внимавах 2 пъти го одрасках с върха на бръснача . Марката е СТИЗ отдолу пише нещо явно е твърдост и 70 . А иначе, бръснача първо наточих на 1500 шкурка и след това със една бяла полир паста за хром никел , не знам колко грид е , взех я 5 лева пръчката кило и половина , от пазара . Още не съм си взел от това , хром оксид зеленото . Това не е ли паста Гоя всъщност . Та тази бяла паста ,намазах на гърба на едно парче тънка естествена кожа и точих като на колана , със същото движение . После на колана . Обаче цял ден търкам - предиобед търках каиша , следобед бръснача . Е няма такова търкане, на света . За около 5 часа , успях да го заточа перфектно. Видимо нямаше разлика от началното състояние . Но накрая режеше космите на ръката без да допира кожата .
    Избръснах се за 25 минути ,и си отсекох катинарчето . Един път ,леко резнах една пъпчица и това беше . Ми то не е трудно . Малко ми беше терсене , на лявата буза , но се оправих . Такова гладко бръснене , досега не съм имал . Обаче ако държиш гръбнака на бръснача , плътно до кожата не реже супер , а когато го мръднеш 4 5 мм от кожата , тогава вече без никакво усилие почти без да допираш кожата , бръсне страшно . Много се кефя , аз се бех приготвил психологически да се нарежа , като самурай. Обаче , номера е да се концентрира човек да държи бръснача в постоянен ьгъл , даже при резки къси движения , забелязах ,че по добре бръсне .
    Сапун взех Арко , от Кауфланд ,и много готина пяна прави , но бързо спада . Аромата е невероятно свеж , за миг се върнах 30 години назад , във държавните бръснарници . Четка от лев и петдесет , обаче се оказа голяма грешка . Видях , къде има за 7 лв ,със косми от язовец та нея ще взимам .

    Коментар


    • #32
      От: Бръснарски каиши

      Браво за старанието и успеха, и добре дошъл в клуба! Щом остротата те устройва преди бръснене го заглаждаш на чистия каиш 10-15 пъти и се кефиш. За 7 лв. не знам каква ще да е четка с косми от язовец... Аз ползвам една за петнадесетина и пишеше, че е от язовец, от магазин дм... СТИЗ означава "стальньих изделия", а 70 трябва да е годината на производство. Предполагам знаеш, че след бръснене трябва да подсушиш добре бръснача и дръжката, както и да го съхраняваш на сухо - извън мокри помещения. Леките резки по каиша са ми познати и при мен се получаваха, но явно е въпрос на време и тренинг.

      Коментар


      • #33
        От: Бръснарски каиши

        Вчера си взех четка "със косми от язовец" от DM Дружба 2.... я да пусна една снимка:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nokia N8 4465.jpg
Прегледи:1
Размер:48.6 КБ
ID:5584694

        Продава се със стойката, но дръжката е пластмасова - 12 лева. Още не съм я ползвал.

        Коментар


        • #34
          От: Бръснарски каиши

          Четката е супер , и аз ще ида утре в ДМ . Пробвах и втори път се обръснахс бръснача . Този път след , много търкане на един строп ,със шлайф паста , май получих обратен ефект . Бръснача видимо бе остър , но бръснеше трудно , не като първия път .
          Баща ми ме изненада ,като извади няколко парчета по 50 см , дебел телешки и конски гьон . Обработих го със глицерин и сега го опъвам . Мисля че ще се получат хубави строп каиши . Във страйт рейзър форума , видях няколко мнения , за колани за строп , от колани за кола , или найлонови колани , като тези на саковете . Някой пробвал ли е този вид материал . Дали е по добър и ефективен във комбинация със кожа , след него .
          Изглежда наострянето и микрополирането на острието на бръснача ,е 90 процента от майсторлъка в случая .

          Коментар


          • #35
            От: Бръснарски каиши

            Не, че много му разбирам, но на мен по-ми угажда четката от свиня. Някак по-мека ми е от тая язовската. Тая свинската е за стотинки някакви, но е направена от върховете на косъмчетата, докато язовските косми са с рязани краища. Де да знам - може да изпускам нещо важно??
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #36
              От: Бръснарски каиши

              Абе и аз съм със свинска сега , казват , че ставали по хубави с времето и като се понакисвали със вряла вода всеки път . Така космите се раздвоявали и разтроявали на връхчетата , и ставала много мека , и правела страшна пяна . А на язовеца не му трябва , щото била мека и пухкава от самото начало . Аз съм със свинска и аз , бяла , напълних и дръжката отзад със епоксидна смола ,за да не влиза влага отзад и да е по трайна . Определено в първите бръснения , става все по добра всеки следващ път. Обаче тоя сапун Арко каква пяна вади , и не пада пяната просто засъхва . Много е добър , ако му се подобри с нещо аромата , ще е перфектен .

              Коментар


              • #37
                От: Бръснарски каиши

                Значи във Продавалник , във секцията за бръсначи , има некъв човек , който продава стари кайши за бръснач , немски . Стари , имам предвид има 4 5 колана от време оно , от кумунизма или отпреди него . Коланите са немски , имат и български етикет , със описание , как се ползват . Прави впечатление , че са различни от новите .Значи новите са гладки в кожената част , а теци са грапави . Интересното е че баща ми ми даде от дядо ми един бръснач корона и меч , със стар оригинален каиш , и той е също грапав от двете страни , някакъв вид машинна обработка , като на ситни вълнички е кайша откъм гладката страна .
                Специално във продавалник , тези кайши , са от същия тип , двуслойни , със ленено сукно и кожа , дебел гьон , имат си дръжка и катарама със вирбел , за закачане . Това ме навежда на мисълта , че повечето стари каиши са правени ситно грапави . Незнам , спецовете и старите кучета , да си кажат мнението какъв трябва да е каиша .
                Аз доста се озадачих , обаче след 3 дни търкане на тоя моя гладкия , не се получава нещо, и може би трябва да е грапав , не знам . Аз ако знаех , нямаше да питам ,и да пиша.

                Коментар


                • #38
                  От: Бръснарски каиши

                  Не съм от старите кучета, нито спец, но ползвай грапавите/рошавите.Ще си доста по доволен и няма да си "супиш ръцете от лъскане, ... абе такова- търкане/минаване.

                  Преди каиша обаче го мини на кожа, балса или колан с хром оксид.
                  След това минаване на колан с течен парафин и/или жълта паста(овча лой или нещо подобно-ланолин)

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бръснарски каиши

                    Значи бащата ми даде няколко парчета гьон от 50 години , и си направих към 5 кайша плюс един войнишки плюс един със зелена паста , плюс един от колан на кола , Волво .
                    Значи този за колата , като че ли засега ми даде най добър резултат . Той е материя , като сукното , , от лен , обаче е от найлон . Какъв звук вади . Това го прочетох във Стрейт рейзър форума , и май ще излезе много сполучлив вариант .
                    Сега слятам да експериментирам , но това със бръсненето ще се разбере , на ръката няма как .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бръснарски каиши

                      Значи момчета определено , колана от кола , дава невероятна острота и меко бръснене . Пробвах и на кожени , само един върщи тази работа , като найлоновия от кола , и той е ...грапав . Значи кожа изтъркана до грапавото със ситна шкурка , просто самата кожа е със много финна структура , вътре явно и стана като кафифе , такава грапавост , работи супер . Друго което открех е че при стропинга , най голямата грешка е натягането на каиша . Ще кажете , че ти откри топлата вода бе . Ами за мене е така , понеже натегнат , като по клиповете кайша не работи а по отпуснат , със шкембе леко дава страшно зацепване , звук както си требе , и резултат . Значи , вече само по змука как звънти острието по каиша , знам , дали правя нещо изобщо .
                      Верно си трябва много практика . Обаче колана от колата е най простителен към грешки и най добре върши 80 процента от работата , за мен , вече най тъъънката част е на кожата явно .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бръснарски каиши

                        Понеже ,Венцислав и Бат Пепо обсъждаха производство на качествени каиши , намерих фирма , която търгува и продава , тук във българия ,1 - во качество естествени кожи . Продават натурален , първокачествен телешки бланк - гьон , растително дъбен , във естествен , кафяв и черен цвят , със дебелина от 2.5 до 4.5 мм . Имат главно цели кожи от 1.5 кв. метра до към 2 кв. метра , но имат и по малки парчета . Така се замислих , цената е 35 - 45 лв квадрата , от един квадрат ще станат 10 , или 9 каиша по 10 см и метър дълги или повече по 8 см на метър . Значи , ако имат желание , хората казват и парчетата от коя част на тялото са - гръб , врат , корем и тн.
                        Ако искате да си направим , едни форумни кайши , от телешки бланк , гьон така за по 5 10 лева ще станат невероятни каиши , може и колани да си направим за панталони , взимаш си стария колан , слагаш катарамата на новото парче и ето ти невероятен и иначе много скъп колан от естествена кожа . Идейка .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бръснарски каиши

                          Идеята е добра, ако се съберем повече хора и се намери желаещ да се заеме с организацията може да се получи отлично. Адмирации за автора, отлична идея.

                          И съвсем странично към Rusen p, моля България да е с голяма буква.
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бръснарски каиши

                            Венци, друг човек който да вниква дотолкова в деайлите като теб, не съм срещал! Та кой би се заел с организацията, като ти ще го оценяваш . Иначе аз съм за с двете ръце.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бръснарски каиши

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Идеята е добра, ако се съберем повече хора и се намери желаещ да се заеме с организацията може да се получи отлично. Адмирации за автора, отлична идея.
                              Аз ще се включа.
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бръснарски каиши

                                Пишете ме и мен , та за двойна доза , тоест и за колан ха ха ха . Съжалявам за България , неволна грешка . Значи два са вариантите , някой да се обърне към сарач и човека да каже какво да се вземе , и да го поръчате и той после да го нареже и да сложи халките . Има магазини за шивашки материали има халки , капси , всичко . Има и ремъци от тези найлоновите , като ленените стропове , може да се направи , като оригинален със сукно , отзад .
                                Втория вариант е да го вземем , да го нареже някой просто , и да го разпрати по колегите със наложен , и всеки да търси вариант . Аз , лично мога да си му сложа всичко на моя , аз си направих вече някой , но повечето хора не могат . Така че е по добър варианта със , един общ вид . Значи Венци , ти не познаваше ли ,някакъв сарач . То не е сложна работа , важното е да стане красиво , ако е за здраво и прилично , и аз мога да я свърша . Има един човек във ножарските форуми , прави камшици , седла , такива неща , невероятно работи , но той ще вземе пари сериозни , по добре да си поръчаме от магазина . Въпроса е да стане хубаво и на истинска , стойност . Нали не плащаме марката . Ха ха
                                П.П. Фирмата е в Плевен , но работи по Еконт . Ножарите взимат от тях кожа на малки разфасофки и са изключително доволни , правят каний от нея .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X