Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бръснене, начини и прийоми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бръснене, начини и прийоми

    Вие нещо се отплеснахте от основната тема За да не се превърне в тема за свиване, пускам един клип от youtube за всички начинаещи като мен, как се бръсне с бръснач, където помежду другото се казва, че трябва да се обръснеш 100 пъти, за да се научиш:
    http://www.youtube.com/watch?v=qDR_1hg-xNs

    По въпроса за закупуване на бръснач:
    - нов, намерих в сайта solingen-burgas.com
    -- 150лв, пластмасова дръжка
    http://solingen-burgas.com/index.php...oducts_id=2292

    -- каква ли е разликата с дървена дръжка, освен че е по-скъпо?

    -- има и един за 19лв,
    http://solingen-burgas.com/index.php...oducts_id=1330

    - на старо, видях в auction.bg, 30-40лв:
    http://auction.bg/browse.php?id=969
    (но не става ясно дали могат да бръснат още или са само с колекционерска стойност)

  • #2
    От: Бръсначи, точене и въобще използване

    Благодаря,че върна темата отново в руслото и!
    Сега за всички начинаещи като теб - човекът от този клип се бръсне отдавна с бръснач и движенията му вече са машинални.НЕ правете като него!След мъничко ще обясня какво имам предвид.Да започнем от А и Б.Първо трябва някак да омекотим косъма.Най-лесно е разбира се,веднага след къпане.Друг начин е с памучна кърпа,попарена и изцедена(всепак ще се бръснем,няма да се щавиме ),която слагаме за няколко минути върху лицето си.И най-простият начин - със четката нанасяме топла вода там,където ще бръснем.
    Сега следва сапун и четка,на които искам също да обърна внимание,защото са от много голяма важност за качеството на бръснене и удоволствието от него.
    Четката е задължително да бъде с естествен косъм,най-добре от язовец.На английски се казва badger,ако ще пазаруваме онлайн.Космите,особено от опашката,на това животно са много меки и леко бухват при контакт с топла вода.Това спомага много и за нанасянето на сапуна,и за допълнително омекване на косъма.Има такива и от конски косъм,или от диво прасе(boar),но разликата с язовеца е ОГРОМНА,затова не ги препоръчвам.
    Използвайте по възможност сапун за бръснене,а не крем,гел или пяна.Те не са подходящи за бръснач.Аз ползвам такива на Proraso или на дъщерната им фирма Omega и съм много доволен,особено от омегата.Освен антисептичните вещества,съдържа и такива,които омекотяват и освен това почистват кожата.Леко охлажда при нанасяне и ефекта е много приятен.И не са скъпи - по спомен нещо,към 15-20 лева за кутийка от 150гр. която е достатъчна за 1.5 - 2 години бръснене...Зависи и как се ползва де...
    Сега,за нанасянето на сапуна.Човекът от клипа си направи малко водниста(според мен)и редичка пяна.Аз препоръчвам малко по-дебел и пухкав слой,който не бива да се стича по лицето.Първо защото омекотява повече и второ - по-лесно се задържа по острието на бръснача и не пречи като се бръснем.
    Стигаме и до бръснача.За начинаещи препоръчвам малко по-широко острие.Например 6/8.Ляга повече на лицето и това прави контрола върху острието по-лесен.Не,че не става да започнем и с 5/8,но има немалка разлика.Със 4/8 в никой случай,несвикналият човек ще се нареже много лесно.
    И сега за самото бръснене.Започваме от бузите,с лявата ръка лявата буза,с дясната ръка - дясната буза.След това обръсваме гърлото и най-накрая - мустаците.Редът е такъв,защото космите по лицето са със различна твърдост и така ще имат повече време да омекнат.Нещо също много важно - човекът от клипа на колегата се бръсне с кратки и бързи движения.Ние обаче не правим така,защото още се учим и е опасно.Бръснем се с плавни и дълги движения,така по-трудно ще се порежем.След като сме се обръснали по посока на растежа,измиваме леко лицето с обикновен салун и хладка вода.Отново сапунисваме и бръснем срещу растежа или "контра".Редът е същия - бузи,гърло,мустаци,но обръщаме ръцете.С дясната бръснем лявата част на лицето и обратно.Отново измиваме лицето с хладка(не топла!)вода и подсушаваме.След контрата лицето е най-податливо на замърсяване,защото с космите сме махнали и миниатюрен слой кожа.Затова не се бършем триейки се с кърпата,а подсушаваме с леки потупващи движения.Автършейвът се нанася по същият начин.А ако някой иска,след автършева - да излезе на балкона - няма такъв кеф...

    Дано съм бил полезен и ако има неясно нещо - питайте!
    Поздрави
    Последно редактирано от Bat_Pepo; 01-12-12, 10:08.
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #3
      От: Бръсначи, точене и въобще използване

      Полезно и поучително. Като чета такива неща , чак се чудя що не ми харесва процеса на отърваването от постоянно растящите косми.
      Да взема да изразя и гледната точка на мразещите бръсненето. Демек за тези, на които табиета и ангажимента им се вижда твърде сложен и ангажиращ. Като начало - аз съм свикнал вече да си кривя физиономията пред огледалото достатъчно ефективно и само с гримаси без помощта на втора ръка изпъвам достатъчно кожата та да не се порязвам. Иначе пак дясна ръка бръсне дясна половина и лява-лява с възможно най-дълги и плавни движения.
      Естествено с четка и сапун е по-добре. Ама и с пяна става. За капак - няма земна сила която да ме накара тегля и контри. А на който не му харесва - няма вкус. Моята задача в случая е на мен да не ми пречи брадата.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #4
        От: Бръсначи, точене и въобще използване

        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
        Благодаря,че върна темата отново в руслото и!
        Сега за всички начинаещи като теб - човекът от този клип се бръсне отдавна с бръснач и движенията му вече са машинални.НЕ правете като него!След мъничко ще обясня какво имам предвид.Да започнем от А и Б.Първо трябва някак да омекотим косъма.Най-лесно е разбира се,веднага след къпане.Друг начин е с памучна кърпа,попарена и изцедена(всепак ще се бръснем,няма да се щавиме ),която слагаме за няколко минути върху лицето си.И най-простият начин - със четката нанасяме топла вода там,където ще бръснем.
        Сега следва сапун и четка,на които искам също да обърна внимание,защото са от много голяма важност за качеството на бръснене и удоволствието от него.
        Четката е задължително да бъде с естествен косъм,най-добре от язовец.На английски се казва badger,ако ще пазаруваме онлайн.Космите,особено от опашката,на това животно са много меки и леко бухват при контакт с топла вода.Това спомага много и за нанасянето на сапуна,и за допълнително омекване на косъма.Има такива и от конски косъм,или от диво прасе(boar),но разликата с язовеца е ОГРОМНА,затова не ги препоръчвам.
        Използвайте по възможност сапун за бръснене,а не крем,гел или пяна.Те не са подходящи за бръснач.Аз ползвам такива на Proraso или на дъщерната им фирма Omega и съм много доволен,особено от омегата.Освен антисептичните вещества,съдържа и такива,които омекотяват и освен това почистват кожата.Леко охлажда при нанасяне и ефекта е много приятен.И не са скъпи - по спомен нещо,към 15-20 лева за кутийка от 150гр. която е достатъчна за 1.5 - 2 години бръснене...Зависи и как се ползва де...
        Сега,за нанасянето на сапуна.Човекът от клипа си направи малко водниста(според мен)и редичка пяна.Аз препоръчвам малко по-дебел и пухкав слой,който не бива да се стича по лицето.Първо защото омекотява повече и второ - по-лесно се задържа по острието на бръснача и не пречи като се бръснем.
        Стигаме и до бръснача.За начинаещи препоръчвам малко по-широко острие.Например 6/8.Ляга повече на лицето и това прави контрола върху острието по-лесен.Не,че не става да започнем и с 5/8,но има немалка разлика.Със 4/8 в никой случай,несвикналият човек ще се нареже много лесно.
        И сега за самото бръснене.Започваме от бузите,с лявата ръка лявата буза,с дясната ръка - дясната буза.След това обръсваме гърлото и най-накрая - мустаците.Редът е такъв,защото космите по лицето са със различна твърдост и така ще имат повече време да омекнат.Нещо също много важно - човекът от клипа на колегата се бръсне с кратки и бързи движения.Ние обаче не правим така,защото още се учим и е опасно.Бръснем се с плавни и дълги движения,така по-трудно ще се порежем.След като сме се обръснали по посока на растежа,измиваме леко лицето с обикновен салун и хладка вода.Отново сапунисваме и бръснем срещу растежа или "контра".Редът е същия - бузи,гърло,мустаци,но обръщаме ръцете.С дясната бръснем лявата част на лицето и обратно.Отново измиваме лицето с хладка(не топла!)вода и подсушаваме.След контрата лицето е най-податливо на замърсяване,защото с космите сме махнали и миниатюрен слой кожа.Затова не се бършем триейки се с кърпата,а подсушаваме с леки потупващи движения.Автършейвът се нанася по същият начин.А ако някой иска,след автършева - да излезе на балкона - няма такъв кеф...

        Дано съм бил полезен и ако има неясно нещо - питайте!
        Поздрави
        Бат Пепо,туй дет го хортуваш за контрата не е ли вредително,бре?Ставала брадата остра.Пък то моята и така си влиза в тежки неспоразумения с половите фанели дето тъй много обичам да нося зимно време!?
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • #5
          От: Бръсначи, точене и въобще използване

          Първоначално публикуван от Сашо Преглед на мнение
          Да освежим темата...След горния въпрос разговора ми с Бат Пепо продължи на лични...Избистрихме концепцията и междувременно набелязахме подходящ бръснач втора ръка в една обява. Бат Пепо /жив и здрав да е!/ беше така любезен да отдели време, да огледа и купи бръснача, както и да го приведе във вид подходящ за употреба, след което ми го изпрати.
          Благодаря Бат Пепо!
          Междувременно покрай Коледа половинката ми упорито настояваше да си избера подарък...Е, не устоях и си избрах една четка с косми от язовец, с която смених използваната до момента. Изчетох още 3-4 пъти темата и изгледах десетки клипчета по въпроса...От миналата година вече се бръсна с бръснач. Честно казано правя по някоя лека резчица, но нищо фатално. За успокоение си купих от магазин дм някакво гелче за кръвоспиране и по-бързо зарастване...Все още всички израстъци по лицето ми са си на място, така че няма нищо страшно - това за колебаещите се.
          Много се радвам,че успях да ти бъда полезен! Със здраве да си ползваш бръснача и дълго да те радва! От сега нататък ти остава само кеф от бръсненето... Е,естествено и самоусавършенстване,па и някой такъм още.Я някое камъче,я някой и друг каиш,пастички...и с пробване да стигнеш до това,което най-много ти допада като резултат.А когато посвикнеш с този бръснач,може да си купиш някой друг - от по-различна стомана.Не е задължително,но има разлика в бръсненето,поддръжката и т.нт. но до тогава има време А четката от язовец е най-добрият избор,нали има разлика от другите? Вземи си обаче и приличен сапун - важно е.И не е скъпо - за 15-16 лева ще се бръснеш повече от година и половина с нещо качествено и полезно за лицето.
          Поздрави и успех!
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #6
            От: Бръсначи, точене и въобще използване

            Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
            Започвам и аз да се зарибявам от вас и моля Бат Пепи за малко видео уроци в близък план. Под какъв ъгъл трябва да е острието на бръснача към кожата? Как точно се заточва на каиша ? И т.н. .... Ако може де
            В някакъв англоезичен сай четох, че оптималният ъгъл е 20 градуса или два пъти ширината на горния /дебелият/ ръб. Точно така го бяха написали...Друг е въпроса как ще го мериш ...На практика се кара по усет, колкото по-полегато върви - толкова по-добре реже. Мен в началото засичането на бакенбардите и започването под носа много ме тормозеха.
            Просто е необходимо време и спокойствие. Откакто започнах да ползвам бръснач си отделям време вечер, а преди беше както дойде, знаех, че все за 5 мин. ще се изчегъртам някак дори и махмурлия .

            Коментар


            • #7
              Понеже чакам да ми дойде бръснача за който ме запали Бат Пепо, започнах да търся из нета ръководства за бръснене и попаднах на това:
              http://wiki.badgerandblade.com/Straight_razor_shaving
              Има всичко- от точене до бръснене!
              Да видим каква ще я свърша като дойде Колячката :-)
              Дано съм бил полезен в зарибяването !

              Коментар


              • #8
                Итака-а-а, Днес се пристраших да пробвам каква ще я свърша с новата придобивка и се настаних пред огледалото. Четки, крем за бръснене , мацане , гледане на снимки и филмчета и се почна! Бузите добре -не се порязах , мустака го обрах както посъветва Пепо, гушата даде две жертви(малки клъцвания) , но брадата и под устните ми взема акъла! Там сменях ръцете , въртях бръснача , правих физиономии и най накрая се обръснах! Но не ми хареса резултата- още драсках тук таме заради различната посока на растеж на косъма. Започнак с контра и косо по лицето и пак успях като за първи път с още две жертви! Като цяло много ми харесва, защото според мен тренира финните движения на ръката. Наистина трябват тренировки. Действам нататък и поствам малко снимки преди и след оперативната намеса :-)
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1362751671.256446.jpg
Прегледи:1
Размер:87.7 КБ
ID:5460191
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1362751690.495347.jpg
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5460192
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1362751703.628796.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5460193
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1362751726.263338.jpg
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:5460194
                Общо взето май всеки трябва да опознае посоката на космите на лицето си за да постигне гладък резултат.

                Коментар


                • #9
                  От: Бръснене, начини и прийоми

                  То арно, ама като ти гледам брадата (като моята) трябва да ставаш половин час по-рано.
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бръснене, начини и прийоми

                    Добре е Само гледай да бръсне острието,не да стърже... тоест почти прилепнало до лицето.Колкото повече отваряш ъгъла - толкова по-голям риск има да се порежеш,пък и щавенето е ужасно
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бръснене, начини и прийоми

                      Тези дни "открих", че мога да се бръсна само с едно минаване на бръснача- срещу косъма.Направо "минавам" контра отдолу-нагоре, без първоначално бръснене отгоре-надолу и след това обратно.Така се бръсна само с едно минаване.

                      ПО-опитните и дълго изпозлващи бръснач да споделят ако имат желание има ли някаква пречка да се бръсна директно контра, без да се минавам първоначално по косъма.

                      За мен бръсненето само един път контра/срещу наклона на косъма има едно предимство- бръсна се и си "остъргвам" кожата само веднъж.

                      Бръсненето само веднъж срещу косъма(контра) има ли недостатъци и какви са те???

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бръснене, начини и прийоми

                        Аз лично не знам да има недостатъци.Бръсненето по косъма и след това на контара има за цел единствено по-гладкото бръснене.Имай предвид,че по посока на растежа по-скоро бръсне и епилира,отколкото да остъргва кожата!!!
                        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                        Най-добрият ром е студеният ром!
                        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бръснене, начини и прийоми

                          Е и аз бръснене имах предвид."Остъргване" казах в преносен смисъл.По косъма също се бръсна добре, но под брадичката точно и върха си иска бръснене и контра(срещу косъма), защото иначе не е съвсем гладко, тъй като там е най-извитата част на лицето и най-трудно се "държи" съответният ъгъл с бръснача.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бръснене, начини и прийоми

                            Toку що привъших първото си бръснене с бръснача и си имам две уши и две устни

                            Огромно БЛАГОДАРЯ на Бат Пепо за помощта която ми оказа с възстановяването на бръснача който си взех!

                            Предлагам от името на всички новобранци да го предложим за награда и повишение за заслуги свързани с популяризирането на забравени стари практики в областта на мъжката хигиена!
                            Гореспоменатия Бат Пепо има право да добави златни дъбови листа, мечове и брилянти към железния кръст в аватара си
                            Да живей!


                            ... След някой и ден ще сложа снимки на бойния ми комплект, просто сега няма с какво да направя качествени.
                            До скоро... ще ходя да ми правят кръвопреливане (за компенсация на загубите)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бръснене, начини и прийоми

                              Да живей! :-) Аз каквото знам за бръсненето, основно от него съм научил.
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X