Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бръснене, начини и прийоми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бръснене, начини и прийоми

    Стана вече четвърти или пети път както използвам бръснач и май почти съм му хванал цаката Много ми е зор само правилото лява ръка лява страна-> дясна ръка дясна страна... Пусто съм такъв отявлен десняк Ама качеството сега почти го докарвам като с нормална самобрсначка и то със съвсеееем малки драскотини тук таме. (като си спомня за кървавата пяна от първия път) Шегичка!
    А мога да споделя едно ноу-хау : Първите 2-3 бръснения ги правете вечер - за да има време малко да ви завехнат раните
    Айде остават ми още 95 до съвършенството - с моя темп на употреба отиде година и половина!

    Коментар


    • #17
      От: Бръснене, начини и прийоми

      Здравейте на всички!
      От няколко седмици съм на тема "бръсначи". Поръчах си всичко - бръснач DOVO, каиш, смазка за каиша. Изчетох обстойно повечето неща в този форум. Изгледах поне 20 клипа. Не мисля, че ще имам някакви огромни проблеми с техниката на бръснене. За мое "оправдание" ще кажа, че ми се е случвало да се бръсна с джобно ножче Солинген. Имам няколко съвсем лаични, но и практични въпроса:
      1. Какво трябва да направя с бръснача (DOVO-то) непосредствено пред най-първото бръснене?
      2. Достатъчен ли е каиша за подготовка за първо бръснене?
      3. Къде е най-добре да се закрепи каиша - в или извън банята?
      Такива неща... Благодаря предварително.

      Коментар


      • #18
        От: Бръснене, начини и прийоми

        По първите два въпроса не мога да дам съвет, но категорично каиша НЕтрябва да се съхранява в баняга или друго влажно помещение!

        Коментар


        • #19
          От: Бръснене, начини и прийоми

          Гледам никой не одговаря и като знам колко е кофти да дам едно мнение...Доколкото имам спомен от четене, Дово не би трябвало да са ефтини и калпави бръсначи. Вероятно излизайки от цеха са почти готови за употреба ПРЕДПОЛАГАМ.
          Преди да пристъпиш към бръснене виж как режат на космите на ръката - добре наточеното острие си личи и се усеща. Дори и да реже космите на ръката няма да му навреди минаването на каиша. С времето и практиката всичко си идва на мястото. Аз доста често използвах лупа в началото, за да огледам режещия ръб преди и след определен брой минаване по каиша. За всяко острие са необходими различен брой минавания на каиша, до момента на добра работа...
          Успех и чакаме отзиви.

          Коментар


          • #20
            От: Бръснене, начини и прийоми

            Трябва да бръсне(сече) космите на ръката или крака на 3-4 милиметра от корена(може и по-нагоре) без завлачване-тогава е отличен за бръснене.Може да сече космите и със леко завлачване или пречупване-бръсненето отново ще добро или много добро, но няма да е какато когато ги реше във въздуха с "отскок" както казват.Ако е базовият им бръснач на ДОВО BEST QUALITY за около 56-76€ то това е бръснач препоръчван за начинаещи и от това което съм видял по сайтовете и прочел не е напълно кух(FULL Hollow) 1/1, a e полу кух 1/2 или 1/4 кух.

            Ако бръсне с "отскок както съм писал по-горе освен минаване на каиша друго не необходимо.Ако изобщо не реже космите на ръката/крака му е необходим камък 3000/8000 грит, след което 10 000 грит или хромоксид(зелена пудра или паста).Ако не е много тъп може да се мине и само на хромоксид.При проба реже космите на ръка/крак без завлачване на 3-4 милиметра от корена и горната отрязана част на космите остават върху отрието на бръснача(някои падат по земята).

            Коментар


            • #21
              От: Бръснене, начини и прийоми

              Първоначално публикуван от Петър П. Преглед на мнение
              Здравейте на всички!
              От няколко седмици съм на тема "бръсначи". Поръчах си всичко - бръснач DOVO, каиш, смазка за каиша. Изчетох обстойно повечето неща в този форум. Изгледах поне 20 клипа. Не мисля, че ще имам някакви огромни проблеми с техниката на бръснене. За мое "оправдание" ще кажа, че ми се е случвало да се бръсна с джобно ножче Солинген. Имам няколко съвсем лаични, но и практични въпроса:
              1. Какво трябва да направя с бръснача (DOVO-то) непосредствено пред най-първото бръснене?
              2. Достатъчен ли е каиша за подготовка за първо бръснене?
              3. Къде е най-добре да се закрепи каиша - в или извън банята?
              Такива неща... Благодаря предварително.
              Най-вероятно не е съвсем готов за комфортно бръснене и ще трябва да се мине на камък,след това на каиш.Аз имам един Бест куолити 5/8 и съм твърдо убеден,че е много подходящ за начинаещи.
              Нито каиша,нито още повече пък бръснача се съхряняват във влажно помещениеУспех!
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #22
                От: Бръснене, начини и прийоми

                Благодаря ти Бат Петьо,
                Днес получих DOVO-то. Четейки написаното във форума, си поръчах точно Бест куолити. Сега чакам каиша.
                Камък още не съм поръчал, но имам един критски (купен от битака за 10.00 лева). Не смея да го пробвам на DOVO-то, още повече, че изисква газ. Тук (http://rasoir-sabre.com/en/28-pierre...iales-a-rasoir) има няколко по-евтини камъни, но не пише първите два с какви размери са.
                Ще съм ти благодарен, ако помогнеш.

                Коментар


                • #23
                  От: Бръснене, начини и прийоми

                  Не бой се адаш Ще помагаме със всички сили и средства! От къде си ти,от южна България педполагам..?
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бръснене, начини и прийоми

                    От Южна България съм.
                    Днес се избръснах с DOVO-то. Няколко пъти. Докато се получи резултат. Купих си един камък, каиш, смазка за каиша. Не съм сигурен обаче, че подготвих както трябва бръснача, използвайки камъка и каиша. Кой, с опит, в София може да ми "пипне" бръснача за да съм сигурен, че оттук насетне ще му трябва повече каиш и по-малко камък?
                    Иначе камъка изглежда така: http://www.ebay.co.uk/itm/181216688287. Не е най-доброто, но за толкова пари – толкоз.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бръснене, начини и прийоми

                      Аз мога. А камъкът ти съвсем не е лош - китайски,натурален,който с времето става по-фин. Иначе за най-доброто...абе не ти трябва на този етап Виж защо :http://www.ebay.com/itm/God-Nakayama...#ht_6073wt_892
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бръснене, начини и прийоми

                        Честита, здрава, успешна и безаварийна 2014 година на всички!
                        Бат Петьо,
                        Мислех си, че всичко съм изгледал за камъните, но твоят линк ми преобърна представите.
                        Къде мога да те намеря като в София?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бръснене, начини и прийоми

                          Здравейте!

                          След дълго увещаване от страна на Венци и Димо и след като Димо ми подари един бръснач влязох и аз в групата на мъжете

                          Изгледах разни видеа, гледах как Димо го прави и го направих и аз ... и така няколко пъти без да се порежа нито веднъж!

                          Днес след като се въодушевих от разказа "Пътят на острието, историята на един самурай" реших да пробвам да си обръсна главата. С две леки резки зад ушите и с две пъпчици по малко завърших успешно!

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1621797_442441002549747_415167943_n.jpg
Прегледи:1
Размер:61.0 КБ
ID:5558379

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бръснене, начини и прийоми

                            Поздравления
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бръснене, начини и прийоми

                              Мисля,че всеки бръснач ,дори и новият,трябва да се подготви от човек,който знае как,иначе няма да е комфортно. Днес ще ходя в Русе и ще ми подготвят бръснача:на камък,кожа после . Надявам се да е наред вече. Ще споделя...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бръснене, начини и прийоми

                                Абсолютно вярно. Дори новите ми Wacker бръсначи идват не много добре заточени. Няма кой да си играе по два-три часа на бръснач...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X