Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят бръснач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят бръснач

    Мен ме притеснява, че няма да успея да го заточа ако не реже добре, защото не съм го усвоил все още. И затова си мислех за нещо ново, но бих ти се доверил, въпреки че доставката е доста по-скъпа от самата стока. Благодаря все пак, ще размисля над този вариант.

    Коментар


    • От: Моят бръснач

      Има много такива варианти.Този е просто като пример - разгледай и другите предложения..?А заводски готов за бръснене няма да намериш за тези пари.
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • От: Моят бръснач

        Добре, към тях ще се ориентирам. Ще изчета отново по-подробно темите за заострянето и се надявам да не се превърна в Жокера. Благодаря за насоките и ще пиша отново ако имам проблеми.

        Коментар


        • http://www.ebay.co.uk/itm/CLASSIC-BA...kAAOSw-itXuryv

          Нещо да споделите като мнение?

          Ако може да погледнете някое от тези и да кажете дали си заслужав?

          http://www.ebay.co.uk/itm/CLASSIC-BA...kAAOSw-itXuryv

          http://www.ebay.co.uk/itm/New-Straig...kAAOxyx0JTgLfA

          http://www.ebay.co.uk/itm/Barber-Cla...UAAOSwnipWXWIr
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-09-16, 14:25.

          Коментар


          • От: Моят бръснач

            http://www.ebay.co.uk/itm/Dovo-Cut-T...gAAOSwDN1UP~5j
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • От: Моят бръснач

              Бях сериозно се засилил към тези "Ревизори" : http://www.revisor-solingen.de/index...rs/revisor/6-8

              Коментар


              • От: Моят бръснач

                Абе...нямаше да сбъркаш,ама... Какво те отказа..?
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • От: Моят бръснач

                  Приятел ми направи два бръснача.

                  Единият 26 - 26.5 милиметра, а другият 24-24.5 милиметра.Първият между клинообразен и 1/4 кух/вдлъбнат, вторият по-малкият е почти клинообразен и такова острие/режещ ръб.

                  Оказаха се по-добри от "Wacker best tradition".Пенсионирам Вакера.

                  Ако ще купувам бръснач ще е от него.Чужбинско производство не ми трябва, при това българско качество.

                  На какви размери отговарят тези мои бръсначи - 8/8 , 9/8 или повече ?

                  Коментар


                  • От: Моят бръснач

                    Като размер е там някъде...Малко като на Мастро Ливи ще дойдат,а..? Със здраве да си ги ползваш!
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • От: Моят бръснач

                      Благодаря.Ще си ги ползвам.

                      Не съм ползвал на Мастро Ливи, не мога да кажа нищо за тях.Малко са му изчанчени.Моите са "опростени" с максимално семпли линии и без украса.

                      Дълго е за обяснение, но се оказа, че съм привърженик на :

                      - квадратната глава като завършек на бръснача.По лесно достигам трудни точки отколкото с round.

                      -клинообразните до 1/4 кухи(вдлъбнати), защото изглежда моята брада се бръсне по-добре с такива особено под ъгъла на брадичката, а пък не и ми "изкарват" толкова белезите от акне от ученическите години.

                      - 24 и нагоре милиметра, - по лесно се държат и изобщо някак си ми е по-комфортно с тях.За пяната която "събират" да не отваряме дума ...

                      -вратът да е плосък, а не заоблен, защото като "плъзне" пяната от острието към пръстите които го държат нещата стават "хлъзгави", а при по-плосък врат мога да продължа да се бръсна като няма опасност да ми се изплъзне/изстреля бръснача и да завърша поне движението, макар че не е приятно с пяна по пръстите...

                      Отделно има и още 1-2 неща в дизайна и прехода от острието към дръжката - "вратът" на бръснача които улесняват бръсненето в сравнение с друг вид и най-вече Вакер бест традишън.

                      Здраве да има, всичко друго се оправя.

                      Коментар


                      • От: Моят бръснач

                        Здравейте!
                        След почти 10 години гледане, търсене и моткане реших да си купя и аз първия бръснач!
                        В момента гледам някакви стари, употребявани.

                        Ето на този се спрях:



                        Марката е Solingen Puma.

                        Въпроса е какво ми трябва да го направя годен за бръснене? Колан ? Камък ?
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар


                        • От: Моят бръснач

                          И двете трябват.Трябва и хромоксид -зелен на цвят прах.Ползва се за направа на боя.

                          При всички положения имаш и друг вариант - да ти наострят бръснача - например при Бат Пепо.

                          П.П. Според мен се ориентирай към друг бръснач.Този не ми се струва много "надежден".

                          Коментар


                          • От: Моят бръснач

                            Здравейте на всички.
                            Не отдавна желаех да добавя в ежедневието си нов ритуал , нова рутина която да ме кара да ме кара да бъда щастлив и в същото време да е полезна.Винаги съм харесвал каква е старата представа за мъж и мъжественост и това ,че как бръсненето с бръснач е бил важен ритуал , медитация , начин да се чувстват по живи опирайки бръснач върху вратовете си всяка сутрин и някак си тази идея се наби в главата ми и исках и аз да започна да се бръсна с бръснач.Започна здраво четене ,гледане на клипове , разговори с по-възрастните ми колеги и така стигнах до този форум.
                            Веднага се ориентирах и се свързах с Bat_Pepo (интересното е ,че в деня в който се свързах с него колега ми подари стар руски бръснач който бил останал от годините в които майка му работила в бръснарница и ми послужи супер , като тренировъчно средство докато дойде бръсначът от Bat_Pepo).
                            И така днеска бръсначът дойде при мен и бързам да се похваля с първото си бръснене с бръснач.Следвах стриктно всички указания от Bat_Pepo и така успях да се обръсна без да се порежа.. Е нема такъв кеф , кожата ми е супер мекичка и гладка като бебешко дупе и цялата процедура си е просто един Дзен една медитация... страхотна работа.На всички който още не са пробвали , а искат мога само да кажа да не чакате няма нищо страшно и е голям кеф.Bat_Pepo хиляди благодарности от сърце имам страшно много да черпя.
                            Ето и снимки на моят нов приятел ще си го пазя и ползвам с здраве.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17951619_10209748881619030_7020583531890716847_n.jpg
Прегледи:1
Размер:49.4 КБ
ID:5750654

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18033337_10209748881819035_5448390851612038220_n.jpg
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5750655

                            Коментар


                            • От: Моят бръснач

                              Браво!Много се радвам,че успях да ти бъда полезен! От тук нататък - само радост да ти носи и наистина го пази,защото е много по-изтънен от обикновените и лесно се наранява
                              Успех
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • От: Моят бръснач

                                И аз да се похваля!!!!
                                Бат Пепо благодаря!
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0106.jpg
Прегледи:1
Размер:388.7 КБ
ID:5751051Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0107.jpg
Прегледи:1
Размер:397.4 КБ
ID:5751053

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X