Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят бръснач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Моят бръснач

    Стария бръснар каза директно с четката мажем пяна върху камъка.

    Коментар


    • #17
      От: Моят бръснач

      bacemirdi този Бисмарк от Полша ли го купи, защото виждам, че има един продавач от от Полша, но рейтинга на продавач не е 100% положителен и поради това се колебая??? Ако си го купил от Поляка(razors_pl му е никнейма в ебей), значи може да се разчита на него и да поръчвам евентуално.

      То в интерес на истината се колебая между Дово бисмарк и няколко бръснача на Wacker, тъй като доколкото четох Wacker са потомствени занятчии -майстори(последните такива независими в Солинген) и правят бръсначи и за Дово.
      Пък все ми се иска да имам нещо автентично произведено по старите традииции от майстори занаятчии които си държат на името именно защото не произвеждат на конвейр...

      Ако някой може/ползва да подреди според качеството/добро бръснене следните марки бръсначи:

      -Дово-бисмарк(Германия)
      -Wacker-Германия(евентуално да посочи модел/и)
      -Филхармоника/filarmonica (Испания)

      между тези трите ми е колебанието, като най-вече между първите два, а испанската филхармоника евентулано ще я закупя по-късно, защото така и така е втора употреба(нови вече не се произвеждат) и цената и е като за нов Wacker.Иначе Дово бисмарк го има за 117 евро, но не го доставят до България.Възможно е да се поръча да се достави до курирер в някоя близка страна или в Германия и куриера да го достави до адрес/офис в Бг.

      Wacker може да се поръча и от България с доставка 9 евро, но нещо една част от "по-убавите" бръсначи ги изкупиха от страницата им, та може да изчакам още малко.Бях харесал един(Hunter или нещо подобно с картинка животни имаше) 7/8 с дръжка от някакво африканско дърво.Сега се чудя между този Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10502nda_510.jpg
Прегледи:2
Размер:14.7 КБ
ID:5465128Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10502ndb_510.jpg
Прегледи:1
Размер:12.5 КБ
ID:5465129 и дово Бисмарк.Може да изчакам още 40 до 50 дни белким пуснат отново онзи wackerНатиснете снимката за да я уголемите

Име:miHgmK1swXd5TBre3cArODw.jpg
Прегледи:1
Размер:6.5 КБ
ID:5465162 който си бях харесал.
      Последно редактирано от Justif; 25-03-13, 21:06.

      Коментар


      • #18
        От: Моят бръснач

        Justif бъркаш човека,аз bismarck и wacker нямам.За FILARMONICA мога да кажа че са невероятни.

        Коментар


        • #19
          Аз си поръчах Биамарка от поляка и е безупречен! Вече трети път се бръсна след като Бат Пепо го наточи!
          Имат и сайт : www.razors.pl

          Коментар


          • #20
            От: Моят бръснач

            За мен Вакер е без конкуренция.Можеби скъпите на Дово и Тиери Исар се доближават до него,но това е моя фаворит.За начинаещ размера 7/8 не е препоръчителен - ще ви се стори като сатър...
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #21
              От: Моят бръснач

              Благодря.Wacker ще е .По-късно може да пробвам и една филхармоника или boker-ако изпаднат на прилична цена.
              То и без това Wacker-a ще го купя без много "врътни" и системи.За свикването със 7/8 ще помисля, но ще отбележа че бръснача ще го ползвам едновременно със самобръсначка докато свикна, а пък и съм привърженик на Мечо пух-"Колкото повече толкова повече" .
              За форума ще отбележа, че новите брънсачи в страниците на производителите и дилъри от Германия са на нормални цени в евро, а новите в е-бей и други сайтове са на същите цифри/суми или поне с 15% по-високи цени но в британски лири, което автоматично означава от 16 до 25% по-висока цена. Прекупвачи ги изкупуват и след това ги препродават на по-високи цени.Така стана с Huntera който бях харесал.
              Обикновенно 1 британски паунд/лира е равен на 1.16 евро.

              Коментар


              • #22
                От: Моят бръснач

                Без да съм лично пробвал от изброеният списък, съм на мнението на Бат Пепо. Филхармониката сигурно ще да е интересна, но старите (не текущо производство) бръсначи, имат както невероятни постижения, така и посредствени. Много зависи, точна година, модел, майстор и т.н. Много четене и подробности трябва да се знаят, при това, има шанс бръснача да е повреден, без да му личи на снимка...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  От: Моят бръснач

                  Абсолютно съм съгласен,защото много рядко някой продавач прави толкова качествени снимки,че да личи ясно режещият ръб,например.За мен,обаче този ръб е от изключително значение,защото по него познавам как и до колко е захабен гърбът на бръснача.Да поясня - ако режещият ръб е крив,не ми представлява трудност да го изправя,ще загубя около половин милиметър,но ще имам перфектно режещ бръснач.Ако обаче ръбът е голям,тоест повече от 1мм. - за мен това означава,че бръсначът е точен немарливо и дилетантски,тоест без облепване.Така камъните освен от режещата част,са взимали материал и от гърбът на острието,като по този начин са го съсипали невъзтановимо.В резултат се получава голям режещ ръб,който освен,че е нестабилен е и опасен - лесно се порязва човек...
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Моят бръснач

                    Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                    Благодря.Wacker ще е .По-късно може да пробвам и една филхармоника или boker-ако изпаднат на прилична цена.
                    То и без това Wacker-a ще го купя без много "врътни" и системи.За свикването със 7/8 ще помисля, но ще отбележа че бръснача ще го ползвам едновременно със самобръсначка докато свикна, а пък и съм привърженик на Мечо пух-"Колкото повече толкова повече" .
                    За форума ще отбележа, че новите брънсачи в страниците на производителите и дилъри от Германия са на нормални цени в евро, а новите в е-бей и други сайтове са на същите цифри/суми или поне с 15% по-високи цени но в британски лири, което автоматично означава от 16 до 25% по-висока цена. Прекупвачи ги изкупуват и след това ги препродават на по-високи цени.Така стана с Huntera който бях харесал.
                    Обикновенно 1 британски паунд/лира е равен на 1.16 евро.
                    Колега,препоръчвам Ви 5 или 6 осми,защото са значително по-маневрени и лесни за употреба.Със 7/8 ще срещнете сериозни трудности под носа и брадичката,например...От старите марки Филармоника-та не е никак лоша,но има и доста по-добри.Въпрос на вкус,а и възможност...
                    Пздрави
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Моят бръснач

                      Дайте някакви насоки за Wacker модел??? Имат модели хората(Wacker), и се чудя каква точно е разликата- дали в стоманата или само в дръжките.Ако ползвате повече от 1 модел Wacker споделете впечатления от различните модели, че и ние(бъдещите купувачи) да си направим сметката какво точно да правим по-нататък....???

                      Коментар


                      • #26
                        От: Моят бръснач

                        Познавам само "Класик" във 5/8,ами...нямам думи...В пъти е по-добро от Дово в този ценови клас.За малко да забравя - гледай внимателно описанието на стоманата.За предпочитане е някоя от старите им запаси.Имат достатъчно.Не,че новите са им лоши,но аз бих предпочел от старите...
                        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                        Най-добрият ром е студеният ром!
                        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Моят бръснач

                          Я razor-феновете, да се изкажат тези сладури заслужават ли си да се възстановят за работа и "тунинговат по-така".
                          Или да си останат колекционерски бройки.
                          За компанията намерих само това:

                          H. Eicker & Sohne is an old Solingen company.
                          They're in business since 1875 till present day.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100.jpg
Прегледи:1
Размер:43.9 КБ
ID:5465654Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101.jpg
Прегледи:1
Размер:54.7 КБ
ID:5465655Натиснете снимката за да я уголемите

Име:102.jpg
Прегледи:1
Размер:58.7 КБ
ID:5465656Натиснете снимката за да я уголемите

Име:103.jpg
Прегледи:1
Размер:60.0 КБ
ID:5465657Натиснете снимката за да я уголемите

Име:104.jpg
Прегледи:1
Размер:55.8 КБ
ID:5465658Натиснете снимката за да я уголемите

Име:105.jpg
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5465659
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-03-13, 08:04. Причина: H. Eicker & Sohne
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Моят бръснач

                            Нещо ще стане определено. Трябва в ръка да го хвана обаче, така е трудно да се каже. Но има смисъл да се опита...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #29
                              От: Моят бръснач

                              Малко повече за бръсначите. Фирмата H.Eicker & sohne е създадена 1875. През годините се утвърждава като един от водещите производители на хладно оръжие. С високо реноме, много качествени изделия. Biedermeier е името на конкретния модел. Моделите за които аз имам информация на фирмата са: Biedermeier, PAX, и Heartring Номерът до името на модела е номерът под който е бил представен в каталога на фирмата. Фирмата съществува и сега доколкото ми е известно, произвежда инструменти за фризьори.


                              H. Eicker & Söhne
                              Schimmelbuschweg 17
                              Solingen
                              42719
                              Германия
                              Би трябвало сайта им да е: http://www.eicker-solingen.de

                              Вероятно тези конкретно бръсначи са произведени преди Втората световна война. Бръсначите от тази марка се ценят и търсят, имат само положителни отзиви. Ще е отлично ако се реставрират успешно.
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #30
                                От: Моят бръснач

                                Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
                                Я razor-феновете, да се изкажат тези сладури заслужават ли си да се възстановят за работа и "тунинговат по-така".
                                Или да си останат колекционерски бройки.
                                За компанията намерих само това:
                                Имам същия и е страхотен,мога да се обръсна с него два пъти без да го минавам на каиша.
                                Спокойно можеш да ги ползваш по предназначение ако искаш,като размер са около четири осми,малко са теснички ,но са много маневрени.
                                Моя е един от любимите ми.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29032013941.jpg
Прегледи:1
Размер:123.3 КБ
ID:5465724

                                Извинявам се за лошото качество на снимката.
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-03-13, 08:05. Причина: Снимки в цитат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X