Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Буре за ракия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Буре за ракия

    Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
    Технологията на стралджанска мускатова искаш ли я?
    Мен ако питаш, 100% даа!!! Аз съм варил еднаш и по принуда. Един образ мераклия да се учи събра няколко бидона, после като им дойде времето, преди гъбата ако не се лъжа или беше преди да потъне /ский къф съм лаик/ а и на твърде топло май седяли бяха, та изтърва варенето. И после 2 седмици още щото нямаше дата. И на датата взе че замина за 2 дни и аз се наложи да се заема. Напоркаха ме казанджиите, но що-годе разбрах, че е критично и като време за престой и като температура и като захар иии те така. Текна слаба, излаа малко, но ставаше. Та реално опит имам, колкото да знам, че нищо не знам. Даже се чудих дали да не пускам тема: "Как се вари ракия?"

    Коментар


    • #32
      От: Буре за ракия

      Ще питам наще алко-технолози и ще доложа! До колкото знам от вътрешно лице във винпром пещера, стралджанската мускатова е единствената истинска ракия, която завода предлага на пазара..

      Коментар


      • #33
        От: Буре за ракия

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        Мен ако питаш, 100% даа!!! Аз съм варил еднаш и по принуда. Един образ мераклия да се учи събра няколко бидона, после като им дойде времето, преди гъбата ако не се лъжа или беше преди да потъне /ский къф съм лаик/ а и на твърде топло май седяли бяха, та изтърва варенето. И после 2 седмици още щото нямаше дата. И на датата взе че замина за 2 дни и аз се наложи да се заема. Напоркаха ме казанджиите, но що-годе разбрах, че е критично и като време за престой и като температура и като захар иии те така. Текна слаба, излаа малко, но ставаше. Та реално опит имам, колкото да знам, че нищо не знам. Даже се чудих дали да не пускам тема: "Как се вари ракия?"
        То май, ще трябва да се направи, такава тема, де...
        Температурата се поддържа постоянна/мисля, че беше 90градуса/, за да се изпари метиловият алкохол, който е вредния, и да остане етиловият..
        Хората които нямат пари да си купят ракия, взимат спирт, или го разреждат 1:10 или го кипват на котлона, да поври, да се изпари метиловият... И го пият, поне така съм чувал, де ....
        Затова домашната ракия я смятат за по-вредна, отколкото заводската/Винпромска/, защото по домашните казани/ не всички/, нямат апаратурата за точно отчитане на температурата и изпарението на метиловият алкохол.... А от него идва и натравянето, като е в по-големи количества и не изпарен до нужните норми.......
        От много захар, боли глава... Примерно от кайсии и от праскови, как лъска тиквата на сутринта............. Макар мен да не ме е боляло глава, от ракия, до сега....
        Ракия се прави само с МЕРАК
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #34
          От: Буре за ракия

          Ей сега говорих с братото, дето бяхме заедно на Медвен..Няма спомен за точна цена. Но каза 1,5/6 на литър, дъбово буре

          Коментар


          • #35
            От: Буре за ракия

            Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
            То май, ще трябва да се направи, такава тема, де...
            Температурата се поддържа постоянна/мисля, че беше 90градуса/, за да се изпари метиловият алкохол, който е вредния, и да остане етиловият..
            Хората които нямат пари да си купят ракия, взимат спирт, или го разреждат 1:10 или го кипват на котлона, да поври, да се изпари метиловият... И го пият, поне така съм чувал, де ....
            Затова домашната ракия я смятат за по-вредна, отколкото заводската/Винпромска/, защото по домашните казани/ не всички/, нямат апаратурата за точно отчитане на температурата и изпарението на метиловият алкохол.... А от него идва и натравянето, като е в по-големи количества и не изпарен до нужните норми.......
            От много захар, боли глава... Примерно от кайсии и от праскови, как лъска тиквата на сутринта............. Макар мен да не ме е боляло глава, от ракия, до сега....
            Ракия се прави само с МЕРАК
            Дано някой мод. се смили и я цепне на две, щото аз и да искам няма да мога да махна ракиените мнения от тук. Това за метиловия и аз го знам и бая се чудя как да процедирам. Реално може и да има повече сметка да купувам готова, ако е читава. Тук при мен казанджиите са ми съмнителни, бая се пийва и не знам дали им дреме особено за метилов алкохол. Спирт няма да варя 100% . Реално за казан и лиценз трябва, а аз на този етап не мисля да ставам производител и търговец на ракия .

            1.5-1.6 на литър звучи добре като цена за буре!

            Коментар


            • #36
              От: Буре за ракия


              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9462


              Имаме във форума тема как се прави ракия.
              LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
              LR Defender 110 - 2003, TD5
              Honda CR-V II - 2004, 2.0
              тел. 0887 581 738

              Коментар


              • #37
                От: Буре за ракия

                Брей пропуск и не използване на търсачката, двойно виновен съм! Благодаря за включването. Сега се абонирам .

                Коментар


                • #38
                  От: Буре за ракия

                  Ново буре се пълни с вода за да се закисне и да се отдели танина от дървото придаваш тръпчивия и дървесен вкус. Преди да се напълни му се набиват чумберите - обръчите.
                  Процедурата включва пълнене - киснене седмица, източване, ново пълнене пак киснене и така докато потече бистра вода от него.
                  Преди да се налее ракията се пълни с вряла вода, но не до горе, след което се търкаля със запушена врана и канелка за да се облее с врялата вода навсякъде, това се повтаря още веднъж и е готово за наливане на ракията. Ракията е добре да не е разредена, т.е. да е на високия градус. Естествено бурето си взима неговото въпреки предварителното киснене с вода, т.е "краде" от ракията. За да се състари ракията по - бързо, т.е. да й излезе парливото и тежкото се точи през седмица от канелката от високо в кана, после каната се излива във враната, после пак. Идеята е да се вкара по - бързо повече кислород в ракията.
                  Моето буре е дъбово от Врачеш - Ботевградско.
                  Като купувате гледайте да е еднородно дървото, т.е. да е от сърцевината на ствола, да няма тъмно кафяви или не дай - боже сиви жилки, обръчите да са от поцинкована ламарина за да не ръждясват..
                  Буре не се лакира или маже с каквото и да е било, освен ако не го ползвате за мебел.
                  Последно редактирано от Михаил; 21-02-13, 13:55. Причина: пропуск
                  Не бързай ако искаш да стигнеш
                  __________________________________
                  Discovery II TD5 10P

                  Коментар


                  • #39
                    От: Буре за ракия

                    А ако искаш наистина да изучиш всички технологии за варене на ракия има форум специално за това ,мисля че беше "rakiqta.com".Ако не стане така пробвай на кирилица

                    Коментар


                    • #40
                      От: Буре за ракия

                      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                      ... боли глава... Примерно от кайсии и от праскови, как лъска тиквата на сутринта............. Макар мен да не ме е боляло глава, от ракия, до сега....
                      Ракия се прави само с МЕРАК
                      А, ако кайсиевата е майсторски направена, няма проблеми с главоболие. Лани тествах домашна ракия в с. Сребърна на своя глава и на заранта се чувствах екстра. Даже преди да си тръгна, си купих за вкъщи от същия производител. Кайсиевият аромат на домашната е много по-слаб от тоя на купешката.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Буре за ракия

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        А, ако кайсиевата е майсторски направена, няма проблеми с главоболие. Лани тествах домашна ракия в с. Сребърна на своя глава и на заранта се чувствах екстра. Даже преди да си тръгна, си купих за вкъщи от същия производител. Кайсиевият аромат на домашната е много по-слаб от тоя на купешката.
                        Мен, глава не ме боли, дори и да пиинем повече.. Та не мога да кажа от първо лице... Аверчета са ми разправяли... Навярно е така, както го казваш
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #42
                          От: Буре за ракия

                          Нашите бурета са по 12-15 л. До колкото помня, ги платихме по 3 лв./литър, но измити и пропарени. Както писах по-горе, първото пълнене с ракия беше за 3+ месеца, но от непрекъснатите проби, не разбрахме кой колко е изпил, бурето и ние. На мене първата ракия най-много ми хареса. Дали не трябва буретата периодично да се разглобяват и да се изстъргват отвътре?
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #43
                            От: Буре за ракия

                            Я да раздвижим малко темата. В момента съм на вълна ,,Бурета,, и се чудя от къде и какво да си взема. Има една вип обява в продавалника и буретата са от Ботевград , някой има ли представа дали са добри ? Другото място за което се интересувам е друга фирма пак с обява в сайта , от Малко Търново ?
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #44
                              От: Буре за ракия

                              Купувай буре от проверен производител! Не купувай от ... шосе или магистрала... Моето буре за отлежаване е дъбово, с акациеви дъна...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Буре за ракия

                                с.Врачеш до Ботевград е "Столица на буретата в България".Купувай от там.За предпочитане е дъбово.Аз от 3 сезона съм с буре купувано то там и не съжалявам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X