Обява

Свий
Няма добавени обяви.

задна седалка на ОФА КБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • задна седалка на ОФА КБ

    Идеята ми е да преместя задната седалка напред за да освободя повече място в багажника.Става въпрос за 8-10см.Така ще мога да завъртя и газовата бутилка успоредно до подкалника.
    Някой правил ли го е?

  • #2
    От: задна седалка на ОФА КБ

    Аз не съм го правил ,ама съм си го мислил
    А не го направих ,защото не ми решава проблема - 10 см. повече място пак не ми стигат , за да завъртя бутилката на 90 градуса ( затова се каня да я изнеса отвън при баката , ама още ме мързи - да се пукне пролет първо).

    Иначе не е проблем да се премести : две допълнителни планки с подходяща форма , върху които да се закрепят пантите , плюс малко дупчене за да се премести напред на заключалката .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      От: задна седалка на ОФА КБ

      ГотовоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:23022013421.jpg
Прегледи:2
Размер:152.9 КБ
ID:5459962Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23022013429.jpg
Прегледи:2
Размер:152.5 КБ
ID:5459968почти като истински багажник.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        От: задна седалка на ОФА КБ

        Добре се е получило, но аз бих мислил за по-кардинално решение-изнасяне на бутилката под купето. Има подходящи бутилки тип "Пура", които могат да влязат в легена на мястото на резервоара. А за бензин може да се скърпи едно малко бъкелче десетина литра от неръждавейка...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: задна седалка на ОФА КБ

          Изнасяне на бутилката под купето и ............ хм.Много вероятно да стигна и до там.Имам джипката от няколко месеца и идеите за подобрения идват една след друга.Следва преправяне на степенките,задните светлини горе с преправяне на бронята и експедиционен багажник.Мисля,че трябва да има някакъв ред,затова останалите идеи ще чакат.

          Коментар


          • #6
            От: задна седалка на ОФА КБ

            Какви са ТТ данните на тая бутилка,че отдавна мисля да сменя 40литровата пура която ми пълни багажника?!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #7
              От: задна седалка на ОФА КБ

              В легена мисля, че се събират 2х25 литра бутилки+правен резервоар за бензин десетина литра. ТТ данни не знам, някой го беше правил. Май само легена падаше малко надолу, но при лифтнато купе може и да няма нужда. На ЛС ти пращам един сайт да се ориентираш в размерите.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: задна седалка на ОФА КБ

                Здравейте, в оригиналния леген влиза 50л. бутилка и остава място за резервоар около 25л. и това е без повдигане на купето. Малко е неудобно за работа, но става. Само наклона на газовата бутилка не може да бъде на правилният ъгъл а е на по малък. Имам предвид наклона на сондата. При мен 50л бутилка събира от празно до пълно 42л, което е малко повече от 80%. Ако ми се отдаде случай ще снимам от канал.
                Поздрави
                ОФА 2.0 Спорт "96
                Боян 0898642831

                Коментар


                • #9
                  От: задна седалка на ОФА КБ

                  На мен пък ми се ще да направя обратното - да заменя огромния, стърчащ отдолу резервоар с нещо по-мъничко в багажника (евентуално с преместване на седалките - много добра идея ). Само незнам законово как стоят нещата?

                  ПП - А и дали няма да е много сложно с разни там обезвъздушители в купето?
                  Последно редактирано от karviola; 04-04-13, 11:15. Причина: допълнение

                  Коментар


                  • #10
                    От: задна седалка на ОФА КБ

                    Не разбирам защо ще местиш резервоара в и без това малкия багажник.
                    Иначе,преместване на седалката с 10-тина сантиметра не е най-големия проблем на возещите се отзад.

                    Коментар


                    • #11
                      От: задна седалка на ОФА КБ

                      Първоначално публикуван от karviola Преглед на мнение
                      На мен пък ми се ще да направя обратното - да заменя огромния, стърчащ отдолу резервоар с нещо по-мъничко в багажника (евентуално с преместване на седалките - много добра идея ). Само незнам законово как стоят нещата?

                      ПП - А и дали няма да е много сложно с разни там обезвъздушители в купето?
                      Самото присъствие на бензин в купето не е добра идея, миризма на бензин ще е проблем - малки деца, пушачи, да не се стига до удар и протичане.
                      Малък резервоар отдолу и бутилка до него е оптималния вариант, правено е вече, има и снимков материал - Фонтерата е достатъчно висока за не те притеснява резервоара колко стърчи и не е толкова много, диференциалите/трансмисията, изпускателната система са още по-ниско от него, окачването също, те не се ли виждат?
                      Говорим си за камионче не за лек автомобил.

                      Коментар


                      • #12
                        От: задна седалка на ОФА КБ

                        Да де - багажника си е малък, но когато ми беше изгоряла бензиновата помпа и карах известно време без резервоар (на газ) ми хареса какво място се открива отдолу (става въпрос за офроуд все пак, а багажника мога да го жертвам)(освен това между резервоара и заводската защитна ламарина се напъхват всякакви гадости, а това изобщо не ме кефи)! Почетох по темата и видях, че има начин да е в купето (безопасно), остава само да го измисля и да действам (то така или иначе идеята ми е двете неща - газ и бензин, да се поберат на мястото на досегашната огромна газова бутилка)!
                        поздрави

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X