Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хромиране с хром боя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хромиране с хром боя

    Здравейте на всички.
    Бих искал да направя едно запитване.
    Ако си купя такава система за боядисване на хромова и златна боя, ще има ли желаещи за боядисване?
    По груби сметки излизат някакви големи цени за пребоядисване, та за това сондирам мнения
    Например излиза, че за хромиране на 4 джанти 14 ц. ще струва 600 лв.
    Един преден капак (160-90 см.) около 1 000 лв.
    А за нормално голяма кола ще излиза около 6 000 лв.
    Аз пребоядисвам цели коли и за 500 лв., но това се изчислява на квадратен сантиметър и ми се струва скъпичко.

    Ще има ли желаещи според вас?
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Хромиране с хром боя

    Във офроуд форум да търсиш желаещи за хромиране на купето е като да продаваш хладилници на ескимоси

    Коментар


    • #3
      От: Хромиране с хром боя

      Общо взето в България не мисля, че ще върви, имайки предвид ниският процент на негрите.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: Хромиране с хром боя

        Що няма да върви бре? Що секвате човека? Само Пернишките голфове да вароса и е готов милионер.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Хромиране с хром боя

          Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
          Общо взето в България не мисля, че ще върви, имайки предвид ниският процент на негрите.
          Колега и си прав и не си. Не си гледал явно предаването"Шатрата" по Нова тази вечер. Какви мечти се лееха за златни зъби...Ако имаха пари и човека можеше да боядисва каручки щеше да е милионер.

          Коментар


          • #6
            От: Хромиране с хром боя

            Вече има фирма която го предлага това като услуга, нооо не са хромирали кой знае колко коли, та едва ли и ти ще пожънеш големи успехи. Те (въпросната фирма) Предлагат и едни много яки бои, които при промяна на температурата си сменят цвета.
            http://www.youtube.com/watch?v=6ORlWgeQ-oc
            http://www.youtube.com/watch?v=WK1XCWvBJlQ
            Последно редактирано от mmtrance; 20-02-13, 06:09. Причина: добавяне на клип
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: Хромиране с хром боя

              Има такава машина в Бургас от години. Собственика е доста кадърен и е член на форума. Нека той да разкаже, но доколкото знам само тук таме някоя рекламна агенция поръчва по нещо дребно. Отделно това е боя и се драска както се драска боя и после не е особено красиво. Нищо общо с хрома.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                От: Хромиране с хром боя

                Първоначално публикуван от sikei_men Преглед на мнение
                Здравейте на всички.
                Бих искал да направя едно запитване.
                Ако си купя такава система за боядисване на хромова и златна боя, ще има ли желаещи за боядисване?
                По груби сметки излизат някакви големи цени за пребоядисване, та за това сондирам мнения
                Например излиза, че за хромиране на 4 джанти 14 ц. ще струва 600 лв.
                Един преден капак (160-90 см.) около 1 000 лв.
                А за нормално голяма кола ще излиза около 6 000 лв.
                Аз пребоядисвам цели коли и за 500 лв., но това се изчислява на квадратен сантиметър и ми се струва скъпичко.

                Ще има ли желаещи според вас?
                Това за 500-те лв. повече ни интересува. Нали е крайна цена с материалите за цялостно боядисване на джип?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: Хромиране с хром боя

                  Благодаря ви за бързите отговори. Горе-долу добих представа, че не си заслужава да се влагат толкова много пари за тази технология. А инече за здравината, не е точно така. Върху тази боя се минава ( мокро в мокро) съвсем спокойно с лак (керамичен), което както знаете, прави крайното покритие изключително здраво, устойчиво на надраскване и УВ лъчи.Това е може би най-здравия лак за коли.
                  Що се отнася до хром боята на термична основа обаче , която се пръска с обикновен пистолет, без спецялна технология, върху нея не може да се мине с лак. Това е огромен недостатък. Втория недостатък е отразителната способност (огледален ефект), която е не повече от 80 -85% (хваща окото, но не е огледало).
                  Тази система от бои за която аз говоря, не случайно е толкова скъпа. Огледалния ефект е от 93 до 96 %, в зависимост от гладкоста на повърхността и от техниката на бояджията.
                  А за пребоядисване на джипове, в момента нямам време да се занимавам ( не се обиждайте, не се надувам), просто не си заслужава. Реално печалбата е 100 лв. за 5 дни работа. А за пребоядисване или полуране на 4 джанти се печели 100-200 лв. за 2 дни и в пъти по-малко работа.
                  Искам да попитам друго нещо. Дали проблема е в цената на услугата пребоядисване с хром (скъпата ситема), или просто няма търсена ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хромиране с хром боя

                    Кучето е заровено в "пребоядисване с хром". Нещо като топъл лед. Една от последните функции на хрома е естетическата, а другите не се покриват с думата боядисване.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хромиране с хром боя

                      Съвсем сериозно, мисля, че не си струва инвестицията.
                      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                      -----------------------------------------------
                      Питието определя съзнанието....
                      -----------------------------------------------
                      0887770735

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хромиране с хром боя

                        Пробвай в някоя циганска махала.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хромиране с хром боя

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Пробвай в някоя циганска махала.
                          Море, та да имаха кинти...!
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хромиране с хром боя

                            Циганска махала....много умно /няма начин някой да не си тества развития хумор/.Човека пита най-нормално, и освен това покрай темата научих интересни неща, който не знаех.Променящата си цвета боя е интересна....
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хромиране с хром боя

                              Абе според мене Търтея, Трола и още някои има (ама те на прима виста), биха се възползвали от такова боядисване на джипките. Ма явно не са видели темата!?
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X