Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондаж за вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сондаж за вода

    Здравейте,
    не знам тук ли е най-подходящото място да питам но ако не е моля за извинение!
    Въпроса ми е относно сонда, искам да бия сонда в нива намираща се на около 1 км южно от град Карлово и ме интересува компетентно мнение относно цени, контактни на хора занимаващи се професионално с биене на сонда и всичко което може да ми е полезно?
    Благодаря предварително и Лека вечер пожелавам

  • #2
    От: Биене на сонда

    Предполагам че под "Биене на сонда" имаш предвид, че искаш да ти се направи сондаж за вода, нали

    Коментар


    • #3
      От: Биене на сонда

      Не бе, бой с някое дърво задето не ще да пусне малко вода Знаеш ли на колко хора сондата стои, върти а не пуска вода? Ако избяга все пак на колела е почва бой по сондажа. Там пък да знаеш колко начини само има направо садизъм си е... Ужас, да не си сонда на този свят.
      Последно редактирано от Фред; 21-02-13, 16:19.

      Коментар


      • #4
        От: Биене на сонда

        Разбирам иронияте Ви но аз съм много бос на тема сондажи и си го признавам, добър съм в друга област и там имам много по-добри резултати и компетенция, съжалявам че съм използвал този израз, но така съм го чул и така съм го написал. Ако може да ми помогнете синформация за човек с багети който търси вода(дано не съм объркал пак терминологията)) и човек който да ми ПРОБИЕ (дано това да е правилното)) сонда в нива на 1 км южно от гр. Карлово ще съм Ви много благодарен

        Коментар


        • #5
          От: Биене на сонда

          Абе ако ще му давате оферта,давайте на човека,що всеки като види нов член на форума почва да се гъбърка с него,това нали не е казарма! И у наше село казват-биене на сонда,печене на ракия,бране на дърва и т.н, но тук не сме на изпит по филология,а да си помогнем с каквото можем!!!!

          Коментар


          • #6
            От: Биене на сонда

            Явно грешната терминология дразни моля, модераторите да преправят заглавието както е правилно. Ще помоля да пишат само хора в темата които могат да ми дадат реална оферта за намиране на вода и изкопаване (не знам как е правилно да се каже/пише) на сонда.
            Лека вечер

            Коментар


            • #7
              От: Биене на сонда

              Първоначално публикуван от t.n.t. Преглед на мнение
              Разбирам иронияте Ви но аз съм много бос на тема сондажи и си го признавам, добър съм в друга област и там имам много по-добри резултати и компетенция, съжалявам че съм използвал този израз, но така съм го чул и така съм го написал. Ако може да ми помогнете синформация за човек с багети който търси вода(дано не съм объркал пак терминологията)) и човек който да ми ПРОБИЕ (дано това да е правилното)) сонда в нива на 1 км южно от гр. Карлово ще съм Ви много благодарен
              Понеже проявявате чувство на самоирония и правилно възприемате критиките малко терминологична консултация:
              - сондаж е отвора на терена. Дефиницията която преподаваме е "Цилиндричен отвор в земната кора чийто диаметър е много по-малък от дължината му". Някои тук могат да го помнят
              - сондажен апарат е устройството което сондира за да се получи сондажа. Не дупчи, пробива и съвсем пък не бие. Заедно с доста други устройства /помпа за промивната течност, кулата и т.н. това вече се нарича сонда".
              - това което е на края на сондажният лост и разрушава скалата за да се получи сондажа се нарича "корона" /ако се вади ядка/ и "длето" ако разрушава целият обем на сондажа.

              Това са най-честите грешки. Иначе критиката към термините ви беше добронамерена а не опит за подигравка. И ние сме хора и трябва да се посмеем малко Пиша това всичко за да може полека лека да се научат правилните термини. Все едно вместо диалект да се говори на литературен език, признак на култура е.

              Коментар


              • #8
                От: Биене на сонда

                Опитаи да се свържеш с БРАТЯ КАЗАКОВИ от Казанлък! Те се занимават с тая деиност!!
                Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Биене на сонда

                  Благодаря, ако им имаш някакви координати и ако ги пуснеш ще е много добре, не само за мен ами и за хора които за в бъдеще ще имат нужда от сонда. Целта да пусна тема беше да могат хора които професионалносе занимават със сондиране и търсене на подпочвени източници на вода да пишат в нея защото имам нужда от сонда в много близко бъдеще (след около месец сигурно ще съм напуснал БГ), а пък по този начин ще могат да се възползват и други хора които имат същото като моето намерение. Така например баща ми е намерил още един негов познат който също иска да има сонда и мястото му е на не повече от 3-4 километра от нашето, но човека си няма и идея от форуми и интернет и аз предложих на баща ми да говори днес-утре с този човек да се кооперираме, по този начин ще спечелим всички-бъдещият сондьор ще има двама клиенти много близко един до друг и това ще му намали разходите и на нас ще ни излезе по-евтино. Тъй че моля хора които се занимават с тази дейност да се свържат с мен или да ми дадат координати или нека да пишат и хора които могат да дадат препоръки или компетентно мнение. За сега на лични имам само една реална оферта.
                  Благодаря предварително, дано тази тема да е от полза не само на мен ами и на други хора

                  Коментар


                  • #10
                    От: Биене на сонда

                    ...биене на сонда колега си е точно казано,не дръж на закачките много.Лятото с един приятел свършихме тая работа,по възможно най-"тънкия" начин,непрофесионално,тъй като като ни беше за първи път,но крайния резултат беше отличен.Сонтюдата е с цел захранване на къща с независим от градската мрежа с вода.Първо намерихме човек с багети,който локализира подпочвените води,и повярвай ми определи приблизително плюс/минус един метър разсътоянието да водата,беше на седем метра,което съвпадна с този на комшийте...След това процедурата е въртене със свредел с удължения,тъй като нали въртин и слизаме към водата.Не е тежко,дори с компания стана неусетно,повярвай ми.След като стигнахме водата "набихме"тръба,надупчена около метър в долния си край за да минава водата съответно в тръбата.Сега има над метър воден стълб,както се казва,вода.Успех и се надявам,че съм внесъл малко светлина в начинанието!!!
                    HUSGVARNA 630 SMR
                    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Биене на сонда

                      Благодаря за мнениетто ти!
                      На мен не ми се рискува да повторя твоят подвиг защото ми трябва с комерсиални цели, т.е. ще ми трябва за поливане(капково поливане) и няма да мога да си позволя ДА НЯМА НЕОБХОДИМИЯТ МИ ДЕБИТ през най-горещите дни например, а на мен ще ми трябва около 2 тона на ден вода. Затова пуснах темата за да проуча пазара на сондажите, защото аз се занимавам с едни други пазари и ми трябва информация, защото никога не съм се занимавал със сонди и сондажи и нито знам как вървят цените в момента, нито знам кои са добри в бранша и ще ми свършат работа(но зависи и на каква цена де) Като казах капково напояване моля всеки който иска и има възможност нека сподели тук някаква информация. На този етап търся багетист (или там както се казва, човек който търси мястото на което да се сондира), човек със сонда или фирма и информация за капково напояване, потопяеми помпи и т.н. Идеята ми е да направим с баща ми бетонна цистерна около 2 тона която да се пълни от сондата в която ще има потопяема (дано пак да не греша защото източниците ми на информация са баща ми и интернет, а пък ние с него даже живеем в различни градове) помпа която ще се захранва от акумулатор+една машинка която съм си купил да зареждам лаптопа от кола/камион. Как Ви се струва? Може ли да стане това колко часа ще издържи един акумулатор да захранва (чрез това устройство) да кажем 500 ватова потопяема помпа? И колко литра ще мога да изпомпам преди да падне напълно мощтостта на акумулатора

                      Коментар


                      • #12
                        От: Биене на сонда

                        Забравих да кажа на първо време ми трябва багетист от района на гр.Карлово или по-далече за да не сондираме на вятъра

                        Коментар


                        • #13
                          От: Биене на сонда

                          Разчитай на багетисти, пък чакай резултат...
                          Със същия успех може да отидеш на врачка, знахар, ходжа, или какъвто да е шарлатанин.
                          Сондирането е това което открива водата. Понеже е евтино в сравнение с копането за същинския кладенец може да се прави много пъти в дадения район(имот) докато се открие къде трябва да се копае за да се получи истински кладенец.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Биене на сонда

                            Коле, много си краен. Айде, щото и аз искам да бия сонда на лозето, намери евтина сонда. Щото на метър ми търсят 140 пари. Айде, ще бия десетина дупки по десет метра, пък ти ще ги платиш.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Биене на сонда

                              Не, няма да ги платя. Ти си ги плати, щом е за твоето лозе. Ако е за моето-ще си ги платя аз. Пък ако пак ми е скъпо-ще се надявам на първия изкоп да даде вода. И ще видя къде са кладенците в съседните места, ми ще копая на правата между тях. Без гаранции за успех впрочем.
                              На багетист вярвам колкото на врачката Светлина, или Светлана... Тоест никак.
                              Пък ако няколко сондажа ви се виждат скъпи-опитайте се да търсите вода с реални изкопи по метър и половина-два в диаметър.
                              И друго(в унисон с времената)-щом ви е скъпо-значи приходите ви са малко. Затова в неделя всички на протест в неделя! За да не ни е скъп един прост сондаж.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X