Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондаж за вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Сондаж за вода

    Истината е че няма метод който със 100% да ти гарантира намирането на вода на определена дълбочина, особено като се говори за малки дълбочини.

    Коментар


    • #32
      От: Сондаж за вода

      Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
      Ти ме викни да дупча,а пък дали ще излезе вода зависи от това колко пари си приготвил,ако имаш кинти ще дупчим докато излезе вода,или докато свършат парите??? В това няма голяма логика,защото всички по стари бунари са копани на ръка,и едва ли ще копаеш 20м дупка с отрязана дръжка на кирката и лопатата, и отгоре един да ти тегли пръстта с кофата,само за да установиш че на това място вода няма. Просто няма логика????
      Разбира се, че има логика. Желязна. Гаранции няма, има вероятности, определени по разни методи. Виж темичката "има ли вода в моето място" по въпроса.

      И се радвай че сме в България, та все в някакъв момент ще излезе вода.

      Коментар


      • #33
        От: Биене на сонда

        Колега,ползувам 2 сондажа от много по 10 години.Сондьорите(да ме прощават за добилото гражданственост),за разлика от багетистите,показаха същите места с разлика 12-15м.в дълбочина.Вода/влага имаше и на тази дълбочина,която показаха пръчките.Тогава нямаше ротационни помпи,които да се пуснат в тези дупка на 30м. и горница(ф100 и ф 160),та затова го подкарвахме с БЪЛГАРСКИ вибрационни(вероятно някъде пише за предимства в даден момент),на половин метър от дъното,с денонощна работа,последващо самопрочистване след този режим и в резултат-практически безкрайна вода 320-600л/ч.Това за изпуснато нещо вътре и прочистване на занемарен с години и затлачен сондаж,ще ме видиш скоро да питам,защото не обичам да чета.Това вече си мисля,че съвсем не е шега и ебавка.Успех.А за ремонта и автоматиката на съоръженията в такива дупки,всички изписани теми няма шаблон.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #34
          От: Сондаж за вода

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Разбира се, че има логика. Виж темичката "има ли вода в моето място" по въпроса..
          Точно тази тема е най-кухата от всички,.....и на теб ти отговориха доста йезуитски??? Не ми се повтаря ама..повечето от нас се интересуват от "плитката вода" за битови нужди, и според мен няма начин старите бунари да са копани на принципа :проба-грешка,все пак 20м на ръка не се копат току така за кеф,по спомени от детството ми една такава дупка се копаеше за около месец, поне в моето село???

          Коментар


          • #35
            От: Сондаж за вода

            Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
            Точно тази тема е най-кухата от всички,.....и на теб ти отговориха доста йезуитски??? Не ми се повтаря ама..повечето от нас се интересуват от "плитката вода" за битови нужди, и според мен няма начин старите бунари да са копани на принципа :проба-грешка,все пак 20м на ръка не се копат току така за кеф,по спомени от детството ми една такава дупка се копаеше за около месец, поне в моето село???
            А, това е просто. Села изобщо са възникнали там, където има вода.
            И я кажи, какво да ми отговорят?
            За речните тераси, за наносните пластове и тн - ясно ми е и от преди това.

            А пък в София има един квартал, който се нарича Ючбунар. За неизкушените от турския език - юч бунар = три кладенеца. Познай защо са три един до друг.

            Коментар


            • #36
              От: Биене на сонда

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Това за изпуснато нещо вътре и прочистване на занемарен с години и затлачен сондаж,ще ме видиш скоро да питам,защото не обичам да чета.Това вече си мисля,че съвсем не е шега и ебавка.
              Това за изпускането са камъни в моята градина
              Моят ключ си остана долу, но сондажът си работи. Е, наложи се да направя още един, ама в него вече нищо не изпуснах Човек се учи...

              Коментар


              • #37
                От: Сондаж за вода

                Ами ти си готов търсач на места за кладенци! Ако още се чудиш къде е мястото в твоя имот - гледай хоризонта на кладенците на съседите и точката да е над кенефа на комшията и ... копай.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #38
                  От: Биене на сонда

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Това за изпускането са камъни в моята градина
                  Моят ключ си остана долу, но сондажът си работи. Е, наложи се да направя още един, ама в него вече нищо не изпуснах Човек се учи...
                  НЕ СА,греда 10/10,дълга 40 см.,служеща за рейка на носещото въже.Ключът е тежък и проблемът е точно = на 0,ма тая пущина плува,помпата я натиска,шумът от вибрациите се чува чат-пат като резонира в тръбата,ама след някоя година трябва да изгние,раздроби и изхвърли,или знам ли какво.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #39
                    От: Сондаж за вода

                    Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                    тук се усеща повече бизнес,отколкото взаимопомощ!!!
                    Аз съм един от сравнително активните тук.
                    Айде, изкарай ми имената, телефона, фирмата, къде работя!
                    Ако ползвам форума за реклама, трябва да са на ачика, нали?
                    Има къде по-лесни начини за реклама.
                    Ако вкараш в гооглето "сондаж" дали няма да цъфна по някакъв начин?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Биене на сонда

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      НЕ СА,греда 10/10,дълга 40 см.,служеща за рейка на носещото въже.Ключът е тежък и проблемът е точно = на 0,ма тая пущина плува,помпата я натиска,шумът от вибрациите се чува чат-пат като резонира в тръбата,ама след някоя година трябва да изгние,раздроби и изхвърли,или знам ли какво.
                      Няма да изгние под вода. Пробвай да я извадиш. Ако искаш давам идеи. Абсолютно безкористно!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Биене на сонда

                        Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                        Няма да изгние под вода. Пробвай да я извадиш. Ако искаш давам идеи. Абсолютно безкористно!
                        Не се измъквай лесно.С това,ако видя зор,ще се оправя.Ще те вардя за нещо по същество.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: Биене на сонда

                          Не ме варди!
                          Нямам свършване

                          Коментар


                          • #43
                            От: Биене на сонда

                            Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                            Не ме варди!
                            Нямам свършване
                            Да е за дълго все така!
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #44
                              От: Биене на сонда

                              Първоначално публикуван от t.n.t. Преглед на мнение
                              НО ВЪПРОСА Е НА КАКВА ЦЕНА
                              Цената зависи от диаметъра, дълбочината, какво обсаждане ще има, все пак и от скалите от мергел например колегите много се оплакват, много гадно е сондирането във валуни защото непрекъснато заклинва между тях. Както виждаш много променливи, не е мазилка да ти каже майстора колко взема на квадратен метър. Затова се пазят колегите от точен отговор особено ако тези неща които ги казах не са им известни. Едно е да се прокара сондаж с диаметър 127 мм и друго на половин метър нали така?

                              Затова когато искате цена кажете всичко това също и къде е мястото за да могат колегите да преценят. За дълбочината и има ли вода сондьорите КАТЕГОРИЧНО не могат да носят отговорност, те не са врачки. Идват и дупчат там където кажете и толкова колкото кажете. Търсете си багетисти или каквото и ще да е да ви кажат мястото и дълбочината, отговорността е ваша. Тяхната работа е да направят дупката. За конструкцията на сондажа можете да се посъветвате с тях но по-добре чак след като имате началните данни. И желателно при вече готова поръчка, никой няма да си губи времето да дава десетки безплатни съвети. За цената не вярвам да е по-малко от 100лв на метър но това е за много прости и лесни сондажи, нека колегите кажат.

                              Аз отдавна предложих тема където всеки да си даде координатите и телефона но неясно защо не си я откриват. Не знам също и дали е прието по правилата на форума, мисля че скромна такса няма да ги затрудни затова предлагам темата отново.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Сондаж за вода

                                Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                                Точно тази тема е най-кухата от всички
                                Куха е защото въпросът "Има ли вода в моето място" е тъп или най-малкото не му е тук мястото. Сондьорите не се занимават с намирането на това къде има вода, каква е дълбочината, дебита и т.н. С това се занимават хидрогеолозите но се съмнявам да тръгнат по дворовете и вилите, те работят с карти а те са съставени по предварително прокарани сондажи и опробването им. Това което е между тях са основно предположения така че гаранция няма. Също няма гаранция и при багетистите защото това пък е нещо съвсем неясно за науката.

                                Да не говоря, че да ти кажат хей така, от дистанция само врачка би се заела дори багетист ще откаже. Така че темата наистина е куха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X