Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PMR Мания и Срещи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: PMR Мания и Срещи

    Е ти па ЧУК. Много кратък ще е кефа. Нещо 30-40 тонна преса си треа и .... малко по малко
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • От: PMR Мания и Срещи

      Взех ги... и ги забравих в колата... много ме мързи да ида са до там... утре ще паднат разходки и проби, при мен има пресечен терен и пряка видимост... А то аз понеже нямах батерии в другите токита, дето са ептен зле спрямо тея, че и са американки... са трябва да купувам огледало за буса... което са 15 леа... говорим за 10 метра и нулева видимост при дърпане на заден. Предстои повторение на дърпането и ще се използват.

      Коментар


      • От: PMR Мания и Срещи

        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
        Е ти па ЧУК. Много кратък ще е кефа. Нещо 30-40 тонна преса си треа и .... малко по малко
        Да, и камера за 100 кадъра в секунда. И единия от нас да пусне мустаци. И сме готови да си купим време в "Discovery"
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • От: PMR Мания и Срещи

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Отваряме тема, продават се станцийките от лидъл
          не правете темата търговска друго се обсъждаше тука нека разберем дали наистина стават станциите или са само за играчка на децата
          Последно редактирано от dzaro; 24-02-13, 19:03.
          LZ2DRD

          Коментар


          • От: PMR Мания и Срещи

            А дали в последните 3-4 страници този въпрос ВЕЧЕ не намери категоричен отговор?

            edit/

            Опаааа... оказа се че дори и за играчки на децата съвсем скоро няма да стават. Според новия радиочестотен план те съвсем скоро ще са вече незаконни, защото:

            1. Са извън разрешения 446.1 - 446.2 MHz обхват;
            2. Използват аналогова честотна модулация вместо цифровата GMSK модулация каквото е и новото изискване в радичестотния план;

            Вече е съвсем ясно защо е била тая промоция

            Така абсолютно всички досегашни аналогови PMR446 станции също стават незаконни. Аз до сега не съм виждал да се продават някъде в БГ цифрови.

            Справки в новия радичестотен план.

            едит2/
            То си имало тема вече във форума.
            Последно редактирано от elbgt; 24-02-13, 21:02.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • От: PMR Мания и Срещи

              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              А дали в последните 3-4 страници този въпрос ВЕЧЕ не намери категоричен отговор?

              edit/

              Опаааа... оказа се че дори и за играчки на децата съвсем скоро няма стават. Според новия радиочестотен план те съвсем скоро ще са вече незаконни, защото:

              1. Са извън разрешения 446.1 - 446.2 MHz обхват;
              2. Използват аналогова честотна модулация вместо цифровата GMSK модулация каквото е и новото изискване в радичестотния план;

              Вече е съвсем ясно защо е била тая промоция

              Така абсолютно всички досегашни аналогови PMR446 станции също стават незаконни. Аз до сега не съм виждал да се продават някъде в БГ цифрови.

              Справки в новия радичестотен план.

              едит2/
              То си имало тема вече във форума.
              Мигар някой следи при тази малка мощност. Навремето преди GSM-ите дадох 300$ за едни японски които наистина ловеха на километри /бях вдигнал антената на покрива/ пък никой не ме е търсил.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • От: PMR Мания и Срещи

                Това важи за вас,лицензираните,мен на село,или в гората ми е през дед...я!А пък и вие по горе изтъкнахте че са слаби и за нищо не стават,така че няма как да ме пипнат!!!!

                Коментар


                • От: PMR Мания и Срещи

                  Не става дума дали ще те пипнат и глобят. Става въпрос за това че стават незаконни, пък всеки си решава какво ще прави. Който не му пука да си ги ползва. Стотиците фирми обаче нямат тоя избор. Тия промени не се правят за да могат те да продължат да си бръмчат и то незаконно. Напротив правят се за да се приберат едни пари от едни хора. Там фандък няма защото точно това е идеята.

                  Мен лично като лицензиран грам не ме засяга, защото имам достатъчно разрешени честоти в които мога да си говоря. Дори и при новите правила за PMR446 нямам проблем. Имам го новия обхват, та той е изместен само на 100 KHz нагоре, имам си и цифровата модулация. Тези промени засягат само тези закупили и ползващи свободно до сега аналогови PMR446 с фиксирани 8 канала и то в забранения честотен диапазон. Те нямат опцията да скочат 100KHz нагоре и да сменят модулацията.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • От: PMR Мания и Срещи

                    Аз обаче не мога да разбера защо омето натемата е такова. Тук поне до където прочетох ства дума само за станции, които се продават в Л..идл. Каква мания, какви срещи....
                    Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                    BMW F650CS
                    Радо о885 5о 59 5о

                    Коментар


                    • От: PMR Мания и Срещи

                      Що са не законни, 466 0,5 W... кое им е не законното, имат DCM и не им се маха антената, нито може да им се сложи външна...

                      Коментар


                      • От: PMR Мания и Срещи

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        Що са не законни, 466 0,5 W... кое им е не законното, имат DCM и не им се маха антената, нито може да им се сложи външна...
                        Някой го сърби гъза и съответно сега има нова заповед

                        Коментар


                        • От: PMR Мания и Срещи

                          И вече 466 не е свободен?

                          Чл. 11. (1) Електронните съобщенията по чл. 2 се осъществяват чрез следните
                          радиосъоръжения:
                          1. посочените в Списъка на радиосъоръженията, използващи хармонизирани в рамките
                          на Европейския съюз радиочестотни ленти
                          , и крайните електронни съобщителни устройства;
                          2. устройства с малък обсег на действие;
                          3. аналогови безшнурови телефони;
                          4. радиосъоръжения, работещи в радиочестотния обхват СВ 27 MHz;
                          5. PMR радиосъоръжения;
                          Последно редактирано от Насов; 24-02-13, 22:12.

                          Коментар


                          • От: PMR Мания и Срещи

                            Според публикуваното - вече не е.
                            Да видим какво ще е развитието като се разчуе.

                            Коментар


                            • От: PMR Мания и Срещи

                              Тези честоти се използват и в цяла европа, вкл. Турция.
                              Както обикновенно ние сме по-католици от Папата и не е ясно как токутака ще забраниш 466. Или 27mhz, нали и там не е цифрова връзката.
                              Аз залагам на недописан фаил или техническа грешка - вижте таблицата преди т.5
                              Другата тема е от потребител на който това му е първи пост, а в клуба е някакъв анонимник.
                              Както казва Стария - намазаха найлона с олио
                              LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                              2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                              Коментар


                              • От: PMR Мания и Срещи

                                Някой чете ли го подробно, не пише поне аз не намирам нищо повече от цитираното от мен, по-точно дебелите букви...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X