Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

    Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение

    Четох я веднъж. При послендат апрмяна е отпаднала възможноста да се смени VIN-a т.е. купето или рамата
    Ти НЕ сменяш VIN. VIN-а никога не е подлежал на промяна, освен по много сложна процедура, когато по някаква причина липсва. Купваш шаси, все едно купуваш автомобил. Върху това шаси монтираш нужното купе, двигател, и т.н., и регистрираш в кат новото шаси с прикаченото като нов автомобил, който има VIN, какъвто има новото шаси.

    Купето няма VIN. Шасито има VIN. Шасито е автомобилът. Останалото са части и агрегати, като само номера на двигателя фигурира в документацията, защото се брои основен агрегат. (което е пълна простотия впрочем, ама това е друг въпрос). Понятие като номер на купе няма въобще. Затова е и плякнато на табелка, дето всеки може да смени, а не е набито директно върху ламарината, нато при нормално МПС без отделно шаси.

    В горния документ, раздел II, чл.15, ал.1, т.5. В закона има единствено номер на шаси и номер на основни агрегати, в твоя случай - двигателя. Купето ти НЯМА номер.

    Разбирай - ако на теб ти е гнило купето, а шасито и всичко останало са в ред, отиваш в морга, купуваш купе с документ, присаждаш го на твоето шаси и двигател, и в КАТ би трябвало да нямаш никакви проблеми.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

      А какво налага ходене до КАТ?
      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
      Opel Campo 3,1 TD '99
      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

      Коментар


      • #33
        От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

        Пускането в движение на новото шаси например. Или смяната на цвят, ако върху старото шаси ново купе.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

          Друга ми беше тенката идея ;-)
          Слагаш новото здраво купе, боядисваш го същия цвят като старото и си остава завинаги твое ;-)
          Катаджиите гледат само цвета на колата, номера, дали си минал преглед и дали имаш гражданска.
          За 20г зад кормилото нищо друго не са ми искали.
          Успех на колегата в борбата.
          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
          Opel Campo 3,1 TD '99
          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

          Коментар


          • #35
            От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

            Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
            ...и си остава завинаги твое ;-)...
            Имаш в предвид че ще има някаква драма при евентуална бъдеща продажба?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

              Де да знам, нещо такова ми се върти в главата, но може да съм в грешка ;-)
              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
              Opel Campo 3,1 TD '99
              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

              Коментар


              • #37
                От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                Еми аз си говорих с тия на регистрация полицайте и няма да са щастливи. По принцип трябва да гледат нитовете и табелката да не е нещо пренабивано, оцветявано.....казаха че гледали рамата и купето.

                Ама то нали всяка година ходиш при застрхаователи и на прегледи и ги сверяват тия...друго е ако някой полицай реши да се заяжда и те прати на проверка....де да знам тъпотии.

                Коментар


                • #38
                  От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                  Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                  Еми аз си говорих с тия на регистрация полицайте и няма да са щастливи. По принцип трябва да гледат нитовете и табелката да не е нещо пренабивано, оцветявано.....казаха че гледали рамата и купето.

                  Ама то нали всяка година ходиш при застрхаователи и на прегледи и ги сверяват тия...друго е ако някой полицай реши да се заяжда и те прати на проверка....де да знам тъпотии.
                  ОК, дори и да гледат - имаш документ за твойто си, имаш документ за другото. Къде е драмата? Не е важно кой ще е щастлив, а какво пише в закона. В закона за номер на купе нищо не пише, просто защото такъв няма. Би трабвло да можеш да регистрираш твойто си шаси с дриго купе и твойто купе с друго шаси без да има драми, щом имаш документ и за двете.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ОК, дори и да гледат - имаш документ за твойто си, имаш документ за другото. Къде е драмата?
                    За другото имам копие от талон...в Италия май са го бракували и е като части тука. Не е като редовно МПС

                    Коментар


                    • #40
                      От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                      Е,ако реши,да си пребоядисаш основно колата,ще си оставиш табелките и стикерите и ще го облепяш с лепенка ли....Ако няма набит ВИН номер на купето,невиждам какво ще ти кажат ако го смениш,да не говорим,че никой не те бие през устата да тръбиш,че е сменено купето.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                        Първоначално публикуван от off mechanic Преглед на мнение
                        колега караш джипката в Царева ливада прехварлят ти карантиите на едно здраво купе и летиш кам мен с каса бира моргата се казва СТУДИО 4X4
                        Какво има в Царева ливада?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                          Първоначално публикуван от todorale Преглед на мнение
                          Какво има в Царева ливада?
                          Морга с много теранота.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                            Първоначално публикуван от off mechanic Преглед на мнение
                            колега караш джипката в Царева ливада прехварлят ти карантиите на едно здраво купе и летиш кам мен с каса бира моргата се казва СТУДИО 4X4
                            Поста е доста отдавна ,но някой правил ли е тази или подобна интервенция точно там ?И ако е правена моля споделете впечатления как се справят ,като качество на изпълнение и разбира се като пари .
                            Пп преди години като съм звънял в въпросната морга са ми обявявали много космически суми за чаркалаци !
                            "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                            Кольо.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                              Тази пролет синът ми подари една ""черна" красавица НИССАН ТЕРРАНО -2, 2,4, Къса база - 2001г.След време "ТЯ" сеп0луразсъблече и се установи че сериозно е нападната от "ръждоядна болест".И аз търся някакъв вариант за читаво купе,тъй-като всички други части са читави.Дано!
                              Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X