Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

    Здравейте,

    моя Нисан се оказа ужасно ръждив. Направо се разпада. Отвън не се вижда ама пода и стената между мотора и купето буквално се разпадат, подкалниците почти липсват.

    Та се чудя струва ли си да сменям купето. Джипа е на 190 хиляди км, 2000-та година от Германия. Подмених му до сега съединител, спирачки, маса уплътнения по мотора, цялото окачване и малък ремонт на тръбичките за нафта и два комплекта нови гуми (така де бая кинти 4-5 хиляди).

    Подмяната на купе ще е минимум 4-5 бона, като гледам и се чудя, дали си заслужава...не знам дали няма помпата да даде фира или мотора и хайде още една торба пари, та ще стане на цената на нова Дачия. Вярно Дачията не е Нисан ама поне 2-3 години ще върви, пък Нисана се оказва черна дупка за пари. Другия вариант дето си мисля е Сузуки Витара новичко.

    От друга страна много си го обичам Нисана. Много готино джипче е, лъснах го като го взех, оправих скъсани разни неща и светна. То е със светла кожа и изглежда супер гъзарски лъснато...почти като лексус :-) Е малко шуми повече и дори допълнителното шумо заглушаване дето му сложих не помага особено. Хубав е че е стар и ако малко го жулна или ударя не ме е яд пък то няма как в планината все някое клонче ....и някое камъче...

    Та така от хората с опит. Заслужава ли си трансплантация на купе - купе от моргата или друг джип с изпаткал двигател ама без ръжда.

    Имате ли идеи от къде да си намеря купе необорудвано изгодно? А кои версии ще са съвместими? Гледам има доста английски джипки на по-тънки пари те дали стават за донори? Отделно гледам че 1998-а са с различни стопове отзад т.е. моите светлини няма да станат, нали? А тия след 2001-а май са с фейс лифт и 3 литровия двигател и те няма да станат?

    Иначе моя е 2000-а година, дълга база, бордо с ляв волан (нормален) ако имате идеи.
    Последно редактирано от hotsnail; 17-02-13, 21:49. Причина: разяснение

  • #2
    От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

    Рамата как е? защо да е 4-5 бона смяната? 4-5 можеш да си вземеш англичанка (цяла а не само купе), след трансплантацията като разпродадеш останалите чаркове ще избиеш част от парите.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

      @mmtrance ами горе долу това е плана. Ама нали трябва да се премести всичко от едното купе в другото и боядисване и няма да избия всички пари....ако няма боя цената доста ще падне т.е. ако намеря бордо запазено. Ама с бяло купе примерно ще ме гледат подозрително полицаите, ако на талона пише "тъмно червен", нали? (то отделно и калниците е добре да сменя и май още някой друг детайл може да пробила ръждата)

      Не ми е ясно дали английското купе върши работа за мен. Нали има отвори за педали, за таблото за волана. Сигурно има и разни особености ако обърнеш волана някои дреболии около двигателя сигурно трябва да седят на други места...

      Рамата според човека дето я гледа има хляб в нея. Ще я почистим и защитим та да изкара малко повече.
      Последно редактирано от hotsnail; 17-02-13, 22:12.

      Коментар


      • #4
        От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

        Е то е ясно, че няма да избиеш всичките пари, но не би трябвало да излезе чак 4-5 хиляди. Ще си смениш калник едно друго, но пък твойто изгнилото ще му вземеш някой лев от скрап. До колкото знам - повечето машини имат симетрични отвори за волан педали и тн, тоест карантиите от твоето трябва да паснат идеално. Има много малко машини които не са симетрични и трябва много преработка за обръщане на волан.

        п.с - ако рамата е здрава - разните тенекета по купето може и с нитачката да ги закърпиш (е пак зависи колко е изгнило де. )
        ппс - питай спарки (че той познава модела по добре) дали купето на ляв и десен волан е еднакво.
        но все пак си мисля, че са еднакви.
        Последно редактирано от mmtrance; 17-02-13, 22:22. Причина: допълване
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

          Едно голо купе за Нисаня не може да е по-скъпо от 1500 лв на нашия пазар.С труда и всички останали магарий няма как да надхвърли 2500.По евтиния вариант е да смениш цвят по талон отколкото да пребоядисваш цялата джипка.Друг вариант е да дебнеш такава с издъхнал мотор или нещо друго по-сериозно с здраво купе , която да ползваш за донор.Всичко зависи от това дали разполагаш с време или си "на зор".
          Uaz 469 2.4 D MB
          KTM 600 ROTAX
          Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
          Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

          Коментар


          • #6
            От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

            Налееш ли пари в дръгел , автоматично става твой за вечни времена...Което си има и предимства де....
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #7
              От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

              Здравей Колега,
              Моето мнение е, че е по-добре да си вземеш друг такъв джип, но по-нова година и с по-малко ръжди ;-)
              В момента има много изгодни оферти и определено може да се спазариш с продавача.
              А този ако не го продадеш цял може да го ползваш като донор и да го разпродадеш на части.
              Тук във форума (а и не само) има доста хора, който ще проявят интерес към една хубава оферта за резервни части.
              Успех
              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
              Opel Campo 3,1 TD '99
              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

              Коментар


              • #8
                От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                Не става ли да го изкърпиш, да ти излеза няколко стотака примерно, ще го караш бая време още, ако е 2000 г. той направо си е нов, ако е 2.7 дизел едва ли ще даде фира мотора скоро, по-скоро на някой от тез дето мислиш да ги купуваш да даде фира по-бързо от този ... поздрав
                Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                X-trail 2.2 Di 2003
                Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                Коментар


                • #9
                  От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                  колега караш джипката в Царева ливада прехварлят ти карантиите на едно здраво купе и летиш кам мен с каса бира моргата се казва СТУДИО 4X4
                  само бараки

                  Коментар


                  • #10
                    От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                    Не си заслужава. По никакъв начин. Приятел се беше наканил да прави такова нещо, ама го разубедих. Продаде джипа на малка загуба и сега си свирка с много по-запазен в оригинално състояние джип. Моя съвет е - продаваш този , добавяш някой лев и вземаш по-запазен ( поне знаеш какво да гледаш).
                    Калин 0886 117877, Mercedes ML 270 cdi,Mercedes E250 CDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                      Първоначално публикуван от off mechanic Преглед на мнение
                      колега караш джипката в Царева ливада прехварлят ти карантиите на едно здраво купе и летиш кам мен с каса бира моргата се казва СТУДИО 4X4
                      Да бе - те там не познават парите

                      Коментар


                      • #12
                        От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                        Първоначално публикуван от yyonkov Преглед на мнение
                        Да бе - те там не познават парите
                        ами мисля че много добре ги познават парите хората и няма да вземат такива суми като по горе споменатите ама той човека си знае най добре
                        само бараки

                        Коментар


                        • #13
                          От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                          Аз първото нещо което гледам на една кола са ламарините-така ,че в твоя случай го продай ако можеш и додай още и си вземи по ново по възможност италянка.Имай напредвид че вобще не държът цена,аз мойто едвам го продадох-имах само 4 обаждания за 1месец,но пък сега човека който го взе му се кефи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                            Не знам какво могат да му предложат в Царева ливада като оферта, но аз имах честта да звъня един път да питам за част . Конкретно за машинка за стъклото за Терано 2 , цената беше 200 лева . След още няколко обаждания по обяви из Мобилето , взех цяла врата окомплектована барабар с машинката за 50 лева
                            Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                            0885544754 Светослав Стоянов

                            Коментар


                            • #15
                              От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                              Първоначално публикуван от Светослав Стоянов Преглед на мнение
                              Не знам какво могат да му предложат в Царева ливада като оферта, но аз имах честта да звъня един път да питам за част . Конкретно за машинка за стъклото за Терано 2 , цената беше 200 лева . След още няколко обаждания по обяви из Мобилето , взех цяла врата окомплектована барабар с машинката за 50 лева
                              Че тя машинката чисто нова е по-евтина.

                              Шаси има много добро в Перник. Без точица ръжда. Ама купето е ударено на кофти място. С купетата е по-проблематично. Английските обикновено и те са ръждясали. Остава да се търси нещо от Италия с читаво купе и сдал двигател, или нещо от сорта. Те па трудно се скапват двигателя и ходовата част, та и това не е лесна работа.

                              Купи си още едно без ръжди, събери най-читавите части в това, което ще караш, и остатъка продай - цял или на части. Просто читаво купе трудно ще намериш на добра цена. Обикновено ги продават на части и само калниците са торба пари, щото ги няма.

                              Дупките за педали, волан и т.н. въобще да не те притесняват. Щом имаш наличните части и електроинсталация, обръщането на волана на терано е песен. Но добре си направи сметката дали си струва.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X