Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

    Намерих купе с шаси на поносими пари. Само калник ляв остана и готов ми е терана.

    Чудя се сега, как ли да го оцветя.

    Ето до тука какво сътворих на компютъра





    Коментар


    • #17
      От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

      Шаси се купува все едно купуваш цял автомобил, нали знаеш? VIN-а е на него.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

        Ами взехме някакви документи там от моргата (т.е. копие на стария талон италиански) и ще я водя в КАТ след присаждането. това ли имаш в предвид?

        Коментар


        • #19
          От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

          А някой има ли опит само при смяна на купе т.е. ако оставя старото шаси има ли проблеми с КАТ или застрахователите? Мисля че VIN-а го има и на купето нали?

          Ще му сложа и лифт при това разглобяване сглобяване. малко боди и малко на окачването. Имате ли опит с по-големи гуми, какви биха станали при 4 санта лифт на купето и 4 на окачване?

          Инак ето до къде го докарах с идеите - оранжев мат за купето и всичко друго черно.

          Чудя се и нормално радио как да му сложа. Бленда имате ли идея от къде да взема?

          Коментар


          • #20
            От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

            За колко пари закупи купето, ако не е тайна?

            Коментар


            • #21
              От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

              Виж на лични съобщения

              Коментар


              • #22
                От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                А някой има ли опит само при смяна на купе т.е. ако оставя старото шаси има ли проблеми с КАТ или застрахователите? Мисля че VIN-а го има и на купето нали?

                Ще му сложа и лифт при това разглобяване сглобяване. малко боди и малко на окачването. Имате ли опит с по-големи гуми, какви биха станали при 4 санта лифт на купето и 4 на окачване?

                Инак ето до къде го докарах с идеите - оранжев мат за купето и всичко друго черно.

                Чудя се и нормално радио как да му сложа. Бленда имате ли идея от къде да взема?
                Е,Спарки нали това споменава по-горе.Номера е на старото шаси,ако го оставиш,ходиш за смяна на цвят(ако го сменяш де).
                На едно приятелче с Маверик,по най-сиромашки начин-натягане на торсьоните и подложки на пружините~около 5 см-събрахме 255.75.15 +30 мм фланци.
                Ако успееш да постигнеш 8 см. и по-големи ще влязат.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #23
                  От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                  Ако не искаш да режеш, побира 31-ци. Ако сложиш джанти с отрицателен офсет - режеш, даже и с 31-ци. Повече от 5см лифт са безсмислени (окачването не го може в тоя си вид). Бодилифт е смислен само ако хванеш флекса и побереш 33-ки. Като побереш 33-ки, ще трябва да сменяш преден диф, щото ще започне да се троши (180мм диф на 33-ки е твърде малко). Като го смениш с 200мм от трилитрово терано 1 ще започне да троши карета, освен ако не вземеш дифа със все полуоските с каретата. Ама като вземеш дифа със все полуоските, външните карета не стават за твойте главини. Значи или взимаш и главините (шенкелите), или търсиш външни карета дето да пасват на твойте главини и на дебелите полуоски от трилитровото терано 1. Това са карета за терано 1 3.0 бензин, ама до 1987-88-ма, каквото терано ще намериш, ама друг път. Евентуално стават от терано 1 2.7, но не съм сигурен. Ако от друга страна вземеш главините, се лишаваш от ABS-а и ще трябва да повтаряш на всеки сервиз да ти гласят предницата като на терано 2, ама от тия пред 1996-та, щото имат различни ъгли по предницата, понеже шенкела е различен, долните шарнири и те.

                  ...да продължавам ли, или тоя филм ти е достатъчен? Щото мога и още.

                  В кратце - сложи едни 31-ци с нулеви джанти най-много, вдигни го с 5-6 сантиметра (без бодилифт! - няма смисъл за 31-ци), и си го карай така. От там нагоре е трудно. Не казвам невъзможно, но трудно и скъпо, даже и за човек, дето го е правил и знае какво прави. А тия пък за терано са трима-четирима, до колкото знам, и ще ти вземат едни пари, щото сами са ги потрошили, докато стигнат до това, дето знаят.

                  Лично според мен, единствения начин работата да стане читаво е присаждане на цял преден мост отпред. Става що-годе лесно с 200мм диф от Patrol 160/260, защото подлежи на обръщане, има нужните предавателни числа, коригира се на ширина, ъгли и квото се сетиш, пък е достатъчно здрав за 33-ки. Ама и това трябва да ти го правят хора, дето са го правили. И пак - в гората ще е по-добре (евентуално), ама по асфалта най-вероятно доста по-зле от сега като поведение.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                    ок значи само окачването да кача с торсионите (iron man) и амове и пружини (trail master). Гумите ми са 245/75/16, което май е 31-ца (30.5) горе долу и го карам без нищо - нито лифт, нито рязане.

                    Фабричните джанти са с 0 отместване, нали? т.е. не мога да слагам фланци или други джанти без да се ореже туй онуй, дори с 4-5 санта лифт.

                    ПП Всъщност не ми е ясно какви са фарбичните джанти....на един сайт сега видях 6/139,7 отместване 25 диаметър 100мм...т.е. нулеви джанти ще изкарат гумите навън ок.

                    Ясно е така - Нулеви джанти и моите си гуми си слагам след лифта и ще е малко по-готино.

                    Ако някой има идея за хубави джанти...мога да си взема някои по-гъзарски да ходи на оранжевото ама дали е добре за извън пътя....то бордюри в гората няма.
                    Последно редактирано от hotsnail; 04-04-13, 23:16. Причина: уточняващ въпрос

                    Коментар


                    • #25
                      От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                      След задълбочено проучване на действащата нормативна уредба извода по темата е:

                      Не съществува легална възможност в България да се подмени купе (кабина) и/или шаси (рама)

                      Едиствения вариант за подобен ремонт е да се сглоби един джип от два!!! Като този дето носи купето и шасито трябва да има издаден талон от КАТ, застраховки, прегледи и всичко друго което се сетите.

                      Това е. Аз мойта ръждивка ще си я карам до тотален разпад и мисля повече 2-ра ръка въобще да не гледам.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                        Аз и горе ти казах - новото шаси се купува все едно купуваш автомобил, спрян от движение. После де-юре от два автомобила правиш един, макар че си купил само шаси.
                        За купето ограничения няма - талона ти е вързан към шасито и номера на двигателя, и табелките върху купето са само пожелателни, но могат да се махнат от старото и да се сложат на новото, ако някой го влече.

                        Тоест, ако купуваш шаси от морга, де-юре купуваш автомобил от морга. Двигател също може да се подмени, но и това се регистрира в КАТ - трябва да представиш документ за покупка на новия, или документ за собственост върху автомобила, от който е взет.

                        Поне така беше преди година-две, когато подпитвах за последно.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                          Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                          След задълбочено проучване на действащата нормативна уредба извода по темата е:

                          Не съществува легална възможност в България да се подмени купе (кабина) и/или шаси (рама)

                          Едиствения вариант за подобен ремонт е да се сглоби един джип от два!!! Като този дето носи купето и шасито трябва да има издаден талон от КАТ, застраховки, прегледи и всичко друго което се сетите.

                          Това е. Аз мойта ръждивка ще си я карам до тотален разпад и мисля повече 2-ра ръка въобще да не гледам.
                          Това за купето/кабината при тераното съвсем не е вярно...ВИН номера е на рамата/шасито,на купето най-много да има занитена евротабела или стикер,което по никакъв начин ни възпрепятства смяната му.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                            Това за купето/кабината при тераното съвсем не е вярно...ВИН номера е на рамата/шасито,на купето най-много да има занитена евротабела или стикер,което по никакъв начин ни възпрепятства смяната му.
                            Абе ще го погледна пак преди да го откажа съвсем.

                            По интернет пише че идентификационните номера са два на кабината и на шасито. А полицайте не ядат домати с колци в случая в който си търсят пациент.

                            http://vin-numbers-location.weebly.c...n-terrano.html

                            Не е при мен терана да го видя веднага...
                            Последно редактирано от hotsnail; 10-04-13, 13:19. Причина: уточнение

                            Коментар


                            • #29
                              От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                              Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                              Абе ще го погледна пак преди да го откажа съвсем.

                              По интернет пише че идентификационните номера са два на кабината и на шасито. А полицайте не ядат домати с колци в случая в който си търсят пациент.

                              http://vin-numbers-location.weebly.c...n-terrano.html

                              Не е при мен терана да го видя веднага...
                              Аз пак да попитам, какво ти пречи да си прехвърлиш табелите? Отделно, може и да нямаш табели въобще, и пак може да се регистрира. В Кат гледат номера на шасито върху шасито и номера на двигателя върху двигателя. Нито веднъж не са гледали какво пише на табелата.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Струва ли си присаждане на купе на терано 2?

                                значи пуснах си запитване до КАт писмено и си говорих на дълго и широко с тях. Купето и шасито при тоя модел носят идентификационна информация и не могат да се сменят. Могат да се кърпят в рамките на правилата.

                                Има една нова наредба от 2012-а година дето затяга малко режима. Преди Август 2012-а е имало малко хлабавина за купе и рама.

                                Ето я наредбата пише си горе долу какво може и какво не може

                                http://www.gli.government.bg/upload/..._motornite.pdf

                                Четох я веднъж. При послендат апрмяна е отпаднала възможноста да се смени VIN-a т.е. купето или рамата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X