Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tuareg 3.2 i V6 24V (220 Hp - теч масло от ск.кутия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Tuareg 3.2 i V6 24V (220 Hp - теч масло от ск.кутия.

    Здравейте колеги. Имам следния проблем - появиха се няколко капчици масло между ск.кутия и двигателя. Туарега е 2003г и е на 200000 км. Въпросът ми е какъв е проблема и колко доло горе може да ми излезе ремонта ? Аз съм от Варна и ако някой се сеща за добър майстор моля да сподели.

  • #2
    От: Tuareg 3.2 i V6 24V (220 Hp - теч масло от ск.кутия.

    Наливай по няколко капчици като пак забележиш теч, и не се занимавай с глупости. Ще ти струва може би към 10лв. на година.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #3
      От: Tuareg 3.2 i V6 24V (220 Hp - теч масло от ск.кутия.

      Страх ме е да не ме остави на пътя..........Иначе не рита при смяна на предавките.

      Коментар


      • #4
        От: Tuareg 3.2 i V6 24V (220 Hp - теч масло от ск.кутия.

        Между двигателя и скоростите може да тече масло от две места
        - семеринг на колянов вал на двигателя (двигателно масло)
        - семеринг на входящия вал на скоростната кутия (ATF масло)
        Виж първо какво е маслото - различават се лесно.

        Дори сега да са "няколко капки" не знаеш в кой момент семеринга ще изпусне тотално и ще те остави на пътя (добрия вариант е да видиш индикацията на таблото и да спреш веднага, иначе ....)

        Самите семеринги не са скъпи и смяната не е сложна, но докато стигнеш до тях се свалят скоррости, генерация и т.н. което всъщност оскъпява ремонта.

        Коментар


        • #5
          От: Tuareg 3.2 i V6 24V (220 Hp - теч масло от ск.кутия.

          До сега не съм виждал автомобил да унищожи семеринг от раз. А за да започне да капи екотавата вече е събрала максимума масло. Не е екологично, но докато в нашата родина не глобяват за замърсяване на природата е по евтино да се кара така, но ремонта не трябва да се отлага за следващия собственик.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Tuareg 3.2 i V6 24V (220 Hp - теч масло от ск.кутия.

            Смятам да отремонтирам теча пък макар и да не е ефтин ремонта защото залагам на сигурноста а и джипа го кара повече жена ми с децата. Утре ще отида в един сервиз а после ще напиша какъв е бил проблема. Благодаря за информацията.

            Коментар


            • #7
              От: Tuareg 3.2 i V6 24V (220 Hp - теч масло от ск.кутия.

              Оказа се че течът не е там откъдето съм си мислил.Прокапвало е от гарнитурата на капака на ск.кутия и го е завихряло.Сега всичко е наред.Смених маслото и филтъра на кутията както и уплътнението и вече не се вижда да тече от никъде.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X