Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

    Здравейте, колеги !
    Пиша с едничката идея, някой да ми вдъхне кураж ...
    Реших да си купя джип или голяма кола 4х4 . Финансовите ми възможности покриват субару форестър, киа спортидж и ленд ровър фрилендър . Желателно да е дизелче , с оглед по-ниския данък/до 100коня/ и малко по-поносимия разход /10-15 л/100/. Та, да си дойдем на думата, приемам съвети всякакви ! Знам, че е доста дискутирано, изчел съм много теми. Повечето мнения са категорично против фрилендъра, доста има ЗА киата и почти нищо за форестъра.. Държа да отбележа, че колата ще се кара основно градско, от мен, 4х4 е добре да е само заради няколко зимни дни ... и за имидж естествено
    P.S. Фаворитът ми е хонда ЦР-В, но паричките ми не достигат дотам Витарките са ми теснички и с това задно предаване .... не ме кефят ...
    Последно редактирано от Pirata_Sharky; 13-02-13, 13:49.

  • #2
    От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

    Да се хвана от последното-имиджа: с никоя от трите машини няма да натрупате положителен имидж. За тази цел трябва нещо от сорта на Ескалейд, ТЛК 200, Infiniti QX, но нито данъка ще е малък, нито разхода.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

      Форестър няма под 100к.с.
      ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
      Е250 1998-продаден
      Субару Пустош

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Да се хвана от последното-имиджа: с никоя от трите машини няма да натрупате положителен имидж. За тази цел трябва нещо от сорта на Ескалейд, ТЛК 200, Infiniti QX, но нито данъка ще е малък, нито разхода.
        Е, колега, аз не хвърча чак толкова нагоре ... просто от Ровър 800 искам да кача едно стъпало нагоре
        Поздрави !

        Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
        Форестър няма под 100к.с.
        Вярно е, там е компромис със ефтинията, но си е Машина, поне според мен !

        Очаквам някой да каже добра дума за фрилендъра, че ми харесва визуално, а и като показатели е перфе ...
        Последно редактирано от CarTest™; 13-02-13, 13:55.

        Коментар


        • #5
          От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

          Два пъти даже си написал, че фаворитът ти е ЦРВ - ще те посъветвам, послушай себе си - не другите - като ти е фаворит понапъни се, па го купи. Той ще се изплати, икономични, здрави, 4х4, немога да кажа лошо за тях.
          А теми, какво да си купя има доста и аз четох доста, но фаворитът ми беше Гранд WJ бензин - намерих си и го купих, харесва ми, добър е, но по - важното е, както си се изразил - фаворит ми е - и да излезе ремонт правя си го с кеф. Нещо не ме ли привлича - колкото и да ми го препоръчват - е няма да го взема....дано съм ти помогнал в питането....:-)
          Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
          O8867З7I78

          Коментар


          • #6
            От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

            Кия.

            Коментар


            • #7
              От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

              Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
              Два пъти даже си написал, че фаворитът ти е ЦРВ - ще те посъветвам, послушай себе си - не другите - като ти е фаворит понапъни се, па го купи. Той ще се изплати, икономични, здрави, 4х4, немога да кажа лошо за тях.
              А теми, какво да си купя има доста и аз четох доста, но фаворитът ми беше Гранд WJ бензин - намерих си и го купих, харесва ми, добър е, но по - важното е, както си се изразил - фаворит ми е - и да излезе ремонт правя си го с кеф. Нещо не ме ли привлича - колкото и да ми го препоръчват - е няма да го взема....дано съм ти помогнал в питането....:-)
              Абсолютно, ремонти по една машина винаги има, а когато ти е на сърце дори ремонтите носят повече удоволствие от самото шофиране. Лично на мен, а предполагам и на други колеги тръпката преди изпитанията по машината след като са направени промени или ремонти е несравнима с нищо друго. Най-важното е да сме здрави, пък останалото ще го постигнем.
              За колегата - избери си това което ти харесва най-много, след това пиши тук да разбереш дали не е конструктивна недомислица и скачай в дълбокото


              Поздрави !
              п.п. Аз лично останах с добри впечатления от едно ЦРВ, автоматик. Направо кола слънце, пък и 4x4

              Коментар


              • #8
                От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                Фрилендър, не! Най-добре да направим една тема в тоя раздел, която да синтезира разните модели и да е по-лесно за новите с избора. Аз бих се заел, но ще ми трябва помощ за различните марки сякаш...

                Коментар


                • #9
                  От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  Фрилендър, не! Най-добре да направим една тема в тоя раздел, която да синтезира разните модели и да е по-лесно за новите с избора. Аз бих се заел, но ще ми трябва помощ за различните марки сякаш...
                  - мога да помогна с терано 2, r20 2,7tdi, чеероки 2,1 и 4.0, както и витара 1.6

                  Поздрави !
                  п.п. Насов ако се заемаш, кажи да ти драсна на ЛС каквато инфо. трябва
                  +1 за идеята, примерно може да се направи нещо като сравнителна характеристика или да се напишат дозина критерии по които да се определят + и - за конкретнит модели !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    Фрилендър, не! Най-добре да направим една тема в тоя раздел, която да синтезира разните модели и да е по-лесно за новите с избора. Аз бих се заел, но ще ми трябва помощ за различните марки сякаш...
                    Това го чувам/чета/ за хиляден път, но никой не казва ясно и точно, защо. Например , чупи им се задното и струва 1000 лв ремонта.
                    Ако е само това, майн@та му, без задно даже разхода е по-малък ... Ама дали е само това ?
                    Последно редактирано от Pirata_Sharky; 13-02-13, 14:21.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                      Аз уви от практика мога да пиша само за диско и х5, инак са ми ясни що годе и доста други марки, но не е като да съм ги имал. Ако има желаещи, просто ми пуснете инфото, което имате и ви се пише, а аз ще пусне темата до довечера. В крайна сметка може и всеки да пише в нея, но е добре да няма спорове от типа, моето гардже е най-доброто. По-скоро безпристрастно всеки да си каже + и - на машините, които познава...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                        Купи си Фрилендър.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                          Пуснах въпросната тема, преди да съм се разколебал и отказал: http://www.offroad-bulgaria.com/show...56#post2097956
                          Ще се радвам да се включат повече хора и да стане по-лесно за всички...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                            Веднага се включвам с едно не толкова меродавно мнение за Витарата на племенницата ми/която съм пуснал да се продава между другото/ Значи моделчето е 2.0 дизел, автоматик. На мен ми е малко противоречиво съчетанието джип 4х4 и автомат. Нещо не ми се връзва... Както и да е. Друг минус ми е постоянното задно предаване, но с включването на 4х4 нещата се оправят/не и откъм разход разбира се/Голям плюс в цялата работа са цените на чаркалаци: съизмерими с тези на лек автомобил.Пример:комплект 2 амортисьора струва 150 лв.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                              както се изрази един приятел -купи си free и после ще си фрий , та той избра CRV-то.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X