Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
    Шарки ,привет! Дай , ако обичаш кода на мотора та да видим и ние , моля.
    "Двигател : 20Т2N18N

    Коментар


    • #32
      От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      Честито, само покрай него да не намразиш марката....
      Няма страшно, приятелю, благодарение на любезните колеги тук, съм подготвен за всякакви изненади ) Пределно ми е ясно, че не съм си взел джип, а леко модифицирана лека кола със доста недостатъци, но както и да е, "любовта е глуха и сляпа" ))

      Коментар


      • #33
        От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

        Значи, това което разбрах, моторът си е Ровърски, но по неговото време все още са били интимни ровър и хонда и същият мотор го слагат на акорд и сивик-комби, с малки разлики в конете, до 115 с интеркулер. Моя е 98 коня без кулер, само с малка турбинка.

        Коментар


        • #34
          От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

          Правилно си разбрал.

          Честито, и дано те слуша!

          п.п. Нема се пУашиш, моя Ровър 420SDi turbo, 105 коня, интеркулър, го продадох на около 230 К МИЛИ, към 12-тата му годишнина. Само ремъци (предполагам си видял, че са 2) и ... газ, колко може
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #35
            От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

            Да не отварям нова тема. Ако някой има наблюдения, да сподели: "Обух" Фрийчето със всесезонни гуми 225/70/16. Има ли опасност от някакви проблеми с такива големи за него гуми ?
            Карам 2 седмици и не съм забелязал разлика от предните 215/65/16.

            Коментар


            • #36
              От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

              225/70/16 /721мм/ спрямо 215/65/16 /686мм/: Разлика в диаметрите на двата размера гуми +36 mm; Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100км/ч - 95км/ч
              Ако при завой или при по-голямо натоварване - ход на окачването никъде не допира някоя от гумите, то евентуално само малко по-голямото съпротивление при търкаляне ще е някакъв фактор, а от там и евентуално леко завишен разход на гориво.
              Иначе, май дават максимален размер на гуми да е 205/80/16, /диаметър 734мм/ което е с 13мм по-голям диаметър от 225/70/16 /721мм/.
              Последно редактирано от Алекс Маринов; 05-11-13, 23:38.
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #37
                От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                Първоначално публикуван от Pirata_Sharky Преглед на мнение
                Значи, това което разбрах, моторът си е Ровърски, но по неговото време все още са били интимни ровър и хонда и същият мотор го слагат на акорд и сивик-комби, с малки разлики в конете, до 115 с интеркулер. Моя е 98 коня без кулер, само с малка турбинка.
                Не се притеснявай за мотора, проблемите на Фрийто са след него!
                на сушата и град помага

                Коментар


                • #38
                  От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                  Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                  225/70/16 /721мм/ спрямо 215/65/16 /686мм/: Разлика в диаметрите на двата размера гуми +36 mm; Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100км/ч - 95км/ч
                  Ако при завой или при по-голямо натоварване - ход на окачването никъде не допира някоя от гумите, то евентуално само малко по-голямото съпротивление при търкаляне ще е някакъв фактор, а от там и евентуално леко завишен разход на гориво.
                  Иначе, май дават максимален размер на гуми да е 205/80/16, /диаметър 734мм/ което е с 13мм по-голям диаметър от 225/70/16 /721мм/.
                  Благодаря, колега!Разликата в показанията на километража не ме притесняват.То заради тази разлика, по-скоро ще показва по-висок разход, отколкото реално да е повишен.Никъде не опират, както при пълен завой, така и при неравности...Карам смело и внимавам за първи симптоми на характерните за модела проблеми.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                    Такаааа, почти една година след придобиването на Freelander-a, е време за лека равносметка:
                    Общо взето, оправдаха се очакванията ми . Основно го карам градско, возията е добра. Последното извънградско беше около 500 км + 50 км градско. За тези километри , разход 38,5 л нафта, което мисля , че е добре. От "детските болести" на модела, засега се обади проблемчето със задната скорост: невинаги влиза от раз... По отношение на проходимост, за редките забежки по черни пътища, също ме задоволява.Доста трудно преминах една голяма кал с коловози и стръмно баирче, позапъна се доста. Побуксувах малко напред-назад )) И накрая слязох да му "ударя едно рамо", а жената да кара и "О , Чудо" : мина безпроблемно )) Извод: за кал, без подходящи гуми и без никакъв опит: трудна работа, ама не ми и трябва чак толкова.
                    Прилично се представи миналата седмица, като минах през н. Емине. Там, който е ходил знае, какъв денгерлек е. Позволих си даже да мина през едно пряко стръмничко и неравно пътче. https://www.google.bg/maps/place/825...00a014cd0f9ef0

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8252 Емона – Google Карти-page-001.jpg
Прегледи:1
Размер:167.3 КБ
ID:5605001
                      Та това е въпросния участък от 234м. Лесно се спуснах, малко по-трудно беше изкачването обратно. Липсата на бавна скорост си каза думата.Другият фактор беше слабия мотор и 3-та човека , товар с обща тежест около 200кг. Предполагам че за повечето джипчета, подобно трасе не е проблем. За мен беше важно да съм наясно с възможностите на Фрилендъра.
                      Ще ми е интересно , някой колега с Фрийче да сподели офроуд "постижения" .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                        Не разчитай на него. Ако си на зор - ще ти помогне, но всички, дето започват да се включват по разходки с Фри - внезапно изчезват. Спират да влизат тука. Сякаш не сме ги предупреждавали...
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                          Аз съм ентусиаст. Нека се обадят, ако има разходка близо до Варна...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                            Има нарочна тема -http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=49159
                            Специално за теб я намерих, има 3886 мнения за сега. Разходките не знам колко са.
                            По-добре късно, отколкото по-късно.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дъвкано, дъвкано, че предъвкано ...

                              Няма да отварям нова тема, направо тук ще споделя, за изминалия период, какво съм правил по колата. Може да е полезно за някого.
                              Смених съединител. Излезе не по-скъпо от нормалното за лек автомобил /50-60лв повече отколкото на сценика на жена ми/.
                              Дребни проблемчета, като скъсани жила на преден капак и на задна врата.
                              2 тампона на мотора. Преди 2 седмици смених турбината. Датчик на ABS-a на предно ляво колело. Сега ще сменям и другите 2 тампона на мотора, че пак има неприятни вибрации. Висящ лагер също смених преди време...Семеринга на заден диференциал...Меката връзка преди катализатора... За момента не се сещам друго.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X