Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нюрнбергските мотоциклети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нюрнбергските мотоциклети

    Всяка година по едно и също време имам работа в Нюрнберг. Тази година приключих по-бързо и се отправих към едно място, за което бях чувал, гледал картинки и т.н., но не бях посещавал.
    Музеят на индустриалната култура - Museum for Industrial Culture. Всъщност възникнал, като музей на мотоциклетите произвеждани в Нюрнберг, а по-късно развил се до Музей на Индустриалната Култура.
    Разбира се вниманието ми беше привлечено от мотоциклетната сбирка, но всъщност, както винаги се оказава - другите експонати не бяха малковажни.
    И така, прекарах деня в музея. Заснех почти всеки експонат. Имах възможност да задавам въпроси и да изслушвам отговорите им ... Неусетих как деня свърши и навън се стъмни.
    В тази тема бих искал да споделя видяното и чутото.
    Да всички сме чували за Zuendapp, Viktoria и Ardie. За Herkules и Triumph, но малко известен е факта, че в началото на 20ти век в Нюрнберг производителите на мотоциклети са били над 50 (петдесет).

    Ще започна с легендата известна и у нас, доколкото все още има хора чували звука по родните пътища на легендарният боксер KS 600

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5275.jpg
Прегледи:1
Размер:566.5 КБ
ID:6002279

    И един загадъчен прототип произведен през 50те

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5187.jpg
Прегледи:1
Размер:649.6 КБ
ID:6002280

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5500.jpg
Прегледи:1
Размер:843.1 КБ
ID:6002281

    Следва ...
    ______2
    Е = MZ

  • #2
    От: Нюрнбергските мотоциклети

    Завиждам ти.
    Много ми харесва разрезът и нереставрираните мотоциклети от последната снимка. Макар и нетипично за музей, предпочитам ретро мотоциклетите в оригиналния им вид.

    Коментар


    • #3
      От: Нюрнбергските мотоциклети

      ДКВто от втората снимка има нещо общо с МЗ Трофи.
      ФРГ имаше обмен на технологии с ГДР.

      Коментар


      • #4
        От: Нюрнбергските мотоциклети

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Завиждам ти.
        Много ми харесва разрезът и нереставрираните мотоциклети от последната снимка. Макар и нетипично за музей, предпочитам ретро мотоциклетите в оригиналния им вид.
        Всъщност повечето мотоциклети в музея са напълно реставрирани. Непипнати са само онези, които наистина са пристигнали в перфектно състояние. Тези с ръждите и с петела са подредени за да създават настроение и са от "повтарящите" се модели ...

        Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
        ДКВто от втората снимка има нещо общо с МЗ Трофи.
        ФРГ имаше обмен на технологии с ГДР.
        DKW-то от втората снимка всъщност не е точно DKW То е резултат от обединението на три мотоциклетни фирми Victoria, Express Werke - AG и DKW във новия Zweirad Union
        За мен по-интересно е развитието на световния лидер от 30-те DKW, в годините след ВСВ и в условията - без фабрика (доколкото тя си остава в Чопау или по скоро - заминава за СССР).

        Не зная за обмен на технологии между двете германии и не мисля, че този мотоциклет е рожба на такъв обмен. Дизайна му е характерен за 50те години на миналия век. Стана дума преди в тази тема за самолетния крило-дизайн... Във всяка мотоциклетна държава от онова време има фирми произвеждали модели с такъв дизайн ( говоря за Англия, Италия, Франция и т.н.). Примерно този английски Wooler от 1955г.


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1955-Wooler-Motorcycle.png
Прегледи:1
Размер:402.7 КБ
ID:5453640

        Да се върнем на музея в Нюрнберг ...
        На входа ни посреща Zuendapp, на табелката ,на който пише:

        " К 800 - Година на производство 1933 - 791cc - четирицилндров - четиритактов - SV Boxermotor, 20ps.
        С К800 за първи път в Нюрнберг стартира серийното производство на мотоциклет с четирицилиндров двигател.
        Модела 800 е флагмана на К-серията , създаден за да отговори на изискванията на машина с кош. Спокойната и коприненогладка работа
        на двигателя предизвиква единодушното одобрение на Мотопресата.
        Въпреки това машината с кардан не е сред евтините и реално за тези пари бихте могли да закупите автомобил."



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5068.jpg
Прегледи:1
Размер:165.9 КБ
ID:5453642

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5065.jpg
Прегледи:1
Размер:694.1 КБ
ID:5453641

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5072.jpg
Прегледи:1
Размер:587.9 КБ
ID:5453643

        P.P.
        Ако някой ме научи да слагам "u" с две точки в текста вместо "ue", без да излизат маймуни ще съм му много благодарен
        Последно редактирано от Димо; 13-02-13, 09:36.
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • #5
          От: Нюрнбергските мотоциклети

          Боже каква красота...И като си помисля, че някои ги имат тези неща в гаража....Аз лично бих си ги държал в хола Поздравление за темата..и благодаря за споделянето.Определено това място трябва да се посети!
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #6
            От: Нюрнбергските мотоциклети

            Прекрасно! Благодаря за споделянето и за детаилните снимки!

            Коментар


            • #7
              От: Нюрнбергските мотоциклети

              Радвам се, че темата ви харесва. Ще я допълвам редовно, когато успея да открадна време

              Следващият екземпляр във фоайето на музея е една моного красива и толкова мъничка Белла, също Zuendapp, сложена нарочно, за контраст до огромно чудовище ...

              На табелката и пише:

              Zuendapp Bella, R 200
              Година на производство - 1955
              198 cc - Едноцилиндров - Двутактов мотор
              10 PS при 5200 об/мин
              Максимална скорост - 90 км/ч
              Серията мотопеди Белла са нова разработка за Zuendapp от началото на 50те.
              Двигателите от Derby серията са въздушноохладени и с Ziehkeilgetriebe (Draw key) скоростна кутия.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5078.jpg
Прегледи:1
Размер:376.8 КБ
ID:5453870


              А чудовището все още не е ретро, не зная и каква е връзката му с нюрнбергското мотоциклетостроене, но е в музея.
              Според мен контраста е основната причина, но със сигурност такива мотоциклети също си имат своите фенове.
              Ето какво е написано за него:

              Monte Warne се нарича американеца, пенсионирал се през 1990 г. с идея в главата да изгради мотоциклет, който трябва да има от 3 до 4 пъти по-голяма мощност,
              отколкото всеки друг мотор на пазара.
              За тази цел той взема V8 двигател от сток-автомобила Chevy(Шевролет) и го поставя в специално проектирана мотоциклетна рама.
              Той прави това с много грижа и внимание. Скоро от чудовищния мотоциклет са произведени малки партиди по желание на клиента.
              Той остава отворен към желанията на всеки, така че и вие бихте могли да поръчате мотоциклета с 10 литров двигател и почти 600 конски сили.

              Boss Hoss - 1983г.
              Обем на двигателя - 1820 см3
              Мощност - 356 PS
              Тегло - 860 кг.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5086.jpg
Прегледи:1
Размер:591.6 КБ
ID:5453868

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5089.jpg
Прегледи:1
Размер:591.7 КБ
ID:5453869

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5092.jpg
Прегледи:1
Размер:389.9 КБ
ID:5453871

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5095.jpg
Прегледи:1
Размер:419.4 КБ
ID:5453872

              Няколко крачки след това е залата в която се открива гледка, от която няма как да не ви "омекнат" краката ...

              Залата с мотоциклетите ...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5097.jpg
Прегледи:1
Размер:489.5 КБ
ID:5453873
              Последно редактирано от Димо; 14-02-13, 14:17.
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #8
                От: Нюрнбергските мотоциклети

                Красота!
                Чакам още снимков материал!
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #9
                  От: Нюрнбергските мотоциклети

                  Димо това с (Ue Oe Ae) няма да стане. Ето как излизат Üü Öö Ää . Форума не ги разпознава ... и излизат като комбинация от букви и цифри.
                  Бях писал в по-долу в "Проблеми при работа с форума" ... но уви
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нюрнбергските мотоциклети

                    Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                    P.P.
                    Ако някой ме научи да слагам "u" с две точки в текста вместо "ue", без да излизат маймуни ще съм му много благодарен
                    Опитай с "германска" клавиатура.
                    Благодарско за фотосите!
                    Последно редактирано от Димо; 16-10-13, 17:02.
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нюрнбергските мотоциклети

                      Остана ми време да продължа с темата...

                      В началото са подредени няколко Триумф-а. Тази марка възприемах, като напълно английска, доколкото и сега мотоциклетите Triumph идват от там (ако не броим, че ги сглобяват в Малайзия), но се оказа, че основателят Зигфрид Бетман е роден в Нюрнберг и по късно се е преместил в Англия. Оженил се за британка и станал британски гражданин. Отличен преводач започнал да търгува с велосипеди в Англия. В последствие старира и производството на мотоциклети на острова. През 1989г. открива дъщерно дружество в родния си град също за производство на велосипеди Orial TWN (Triumph Werke Nuremberg). Производството на мотоциклети започва през 1902г. и т.н. За Victoria ще пиша после

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5101.jpg
Прегледи:1
Размер:430.0 КБ
ID:5525337

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5107.jpg
Прегледи:1
Размер:466.6 КБ
ID:5525338

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5108.jpg
Прегледи:1
Размер:543.9 КБ
ID:5525339

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5111.jpg
Прегледи:1
Размер:669.7 КБ
ID:5525340

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5112.jpg
Прегледи:1
Размер:687.0 КБ
ID:5525341

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5113.jpg
Прегледи:1
Размер:506.9 КБ
ID:5525342

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5114.jpg
Прегледи:1
Размер:424.6 КБ
ID:5525343

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5120.jpg
Прегледи:1
Размер:435.7 КБ
ID:5525344
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нюрнбергските мотоциклети

                        Аз мислех, че ще има снимки от Музея на играчките, а то кво, ши мъ подвеждаш така, ни тъ и срам
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нюрнбергските мотоциклети

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Аз мислех, че ще има снимки от Музея на играчките,
                          Е точно де Това ако не е музея на играчките - не знам
                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нюрнбергските мотоциклети

                            Красота!

                            Ходил съм в този град на два пъти. Имах и време единия път. Как ме е яд, че не съм знаел за този музей....
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нюрнбергските мотоциклети

                              Много красиви машини. Благодаря за споделянето.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X