Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Овцевъдство или агънце-багънце

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Овцевъдство или агънце-багънце

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    Все се хилим като щели да имигрират тук от бившите СССР републики. Наистина ли има ора доброволно да се местят баш у България? Kaква е логиката да не прескочат у Гърция или по на запад?
    Езика.
    Малко ли е?

    Коментар


    • #92
      От: Овцевъдство или агънце-багънце

      В Молдова има огромен процент българи. И гагаузи.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #93
        От: Овцевъдство или агънце-багънце

        Имам познат (колега), който живее в Северна Ирландия където земята все още е сравнително достъпна като цени, който сериозно събира пари да почне с овце.

        Тук на острова овцете не се доят а са 100% на вън на паша, мисля и в Исландия и Шотландия така се гледат, няма доячи няма толкова нужда от работници.

        Големия но планиран и сезонен гърч е около стрижбата на вълна и ражданията, тогава има нужда от професионалисти които са 24/7 заети и са много кът.

        Тук на острова има една голяма врътка, която масово се ползва не с овци ами с лами, с лами ти разрешават да ползваш земеделска земя на която да построиш къща, врътката е да можеш да издържиш и да докажеш, че ламите ще ти хранят семейството пет години нон стоп.

        След пет години ти узаконяват къщата, което инак е мишън импосибъл защото - ферма примерно 1000 декара се купува за 1-2 милиона със сгради, земи и т.н. 200 декара гола земеделска земя се купуват за по-малко от четвърт милион обаче след пет години ако на тия 200 декара има голяма къща с инфраструктура, това струва от 1-2 милиона на горе, според зависи, та от там иде врътката.

        Аз като дипломиран ветеринар, израстнал на село и бил фермер една година мога да се обзаложа с автора на темата, че няма да издържи и година в това поприще

        Ако не ми вярва да се види на по кафе с един друг мераклия, който нямаше нито проблем с парите нито с въображенито - Volk, Валентин Добрев малко е баннат от форума но който търси намира. Вальо е готин и е ще сподели информация и опит с удоволствие.

        Ако аз имам някаква инвестиция, която дами носи достатъчно пасивен доход без да работя то тогава бих станал фермер, щото усещането е уникално но това да ми носи хляб на трапезата и да ми гледа децата НЕ, твърдо НЕ, не и в РБ, такова фермерство гарантира само кратък живот в гърч и страдания на ентусиаста, бил съм такъв, правил съм го имам и тениска
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #94
          От: Овцевъдство или агънце-багънце

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          ... такова фермерство гарантира само кратък живот в гърч и страдания на ентусиаста, бил съм такъв, правил съм го имам и тениска
          Ами да вземем да питаме друг именит член на форума, Тони Стария, в какъв гърч живее и в какво нещастие. Рядко можеш да видиш щастлив човек като него.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #95
            От: Овцевъдство или агънце-багънце

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Ами да вземем да питаме друг именит член на форума, Тони Стария, в какъв гърч живее и в какво нещастие. Рядко можеш да видиш щастлив човек като него.
            Тони е един да се свети името му той е изключение което само потвърждава принципа, че фермерството на дребно само по себе си къща не храни.

            Тони да ти припомни в младите си години колко е въртял геврека и други такива дейности със странични приходи, а и няма нужда да убеждаваш мен точно, добружанец, баща ми с пчелите построи две къщи и изхрани двама студента като изключим тук таме някоя гладна година две три.

            Стоя си зад името за следното твърдение - богат дребен фермер няма и всичко става с много жертви, това е валидно и на Запад, най-добрия ми приятел е агроном и работи със стотици фермери на острова, доста неща знам от кухнята и не всички са розови и пухкави.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #96
              От: Овцевъдство или агънце-багънце

              Причината да върти геврека е съвсем друга и леко в страни от темата. Да не мислиш че в момента оцеляват с уникално високата учителска заплата на Лили? Изхранва си къщата той съвсем доволно, абе постигнал си е той фермерската негова си нирвана. А за не цветущото положение на дребните европски фермери си има причина и тя е в курвенската политика брюкселска. С идеята да се финансират едрите играчи еб""ват майката на дребните. Тези последните да се докопат до финансиране поне у нас е кауза пердута и ред още проблеми. Дълго е...
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #97
                От: Овцевъдство или агънце-багънце

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                Причината да върти геврека е съвсем друга и леко в страни от темата. Да не мислиш че в момента оцеляват с уникално високата учителска заплата на Лили? Изхранва си къщата той съвсем доволно, абе постигнал си е той фермерската негова си нирвана. А за не цветущото положение на дребните европски фермери си има причина и тя е в курвенската политика брюкселска. С идеята да се финансират едрите играчи еб""ват майката на дребните. Тези последните да се докопат до финансиране поне у нас е кауза пердута и ред още проблеми. Дълго е...
                Така е Иване, говорим на един език и съм съгласен с теб.

                Ще вметна нещо което ще вкара сигурно хората тук в ступор - когато бях фермер за около година ми удобриха проекта и спечелих т.н. Млад Фермер субсидия от 50 000 лева и сигурно съм единствения в РБ, който си прочете договора и им каза "фак офф" и отказах плащането, звъняха ми различни хора от службата по земеделие една седмица да ме молят да си взема парите, казвах им аз може да съм лудичик ама не съм прост, договора и изискванията са меко казано супер неизгодни и винаги фермера е поставен в поза партер със свалени гащи и отворени бузи.

                Дребното фермерство не е за всеки, едрото е друг вид бизнес и няма много общо с темата на автора, ако човек е млад, няма деца и има излишен кеш и го влече адреналина това е уникално прекарано време, хубаво е като житейски опит, обаче забогатяване и изхранване на семейство с деца като това да е основен доход и силно рисково начинание и ако няма други варианти е с ясно предизвестен край.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #98
                  От: Овцевъдство или агънце-багънце

                  Ех, мечти !
                  Реалността е мегасурова. Животновъдство - мисията невъзможна.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #99
                    От: Овцевъдство или агънце-багънце

                    Не съм съгласен. Аз познавам кравар с Land Cruiser 200.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Овцевъдство или агънце-багънце

                      Аз също познавам доста животновъди, които са изградили печеливши предприятия. Познавам и такива, които успяха да фалират, разчитайки само на субсидии.

                      Коментар


                      • От: Овцевъдство или агънце-багънце

                        Тогава излиза, че мисията е възможна, но се иска бачкане!
                        Тъй като ние с теб ще се занимаваме с овце, а не с крави, няма да можем да караме Land Cruiser 200 a може би само Land Cruser 150?
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: Овцевъдство или агънце-багънце

                          Ми на мен неистово ми се бачка точно по този проект, но темата е дълга и ще трябва да ти дойда на крака, когато си възможен.
                          Иначе, дори и Тойота бих карал, ако се налага за работата.
                          А от овце за месо се изкарват пари, когато има бизнес мислене, а не се прави на парче. Нито е огромна финансово инвестицията, нито е непосилна. Единствения фактор, който досега ме е спирал е човешкия.
                          Спогодбата за износ към Турция си е актуална, Гърция купува всичко което закараме близо до Петрич. Породите са ясни, дори има стада от тях в България вече.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X