Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Овцевъдство или агънце-багънце

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Овцевъдство или агънце-багънце

    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
    Доколкото знам тая работа не е лесна. За свинеферма,се искат един куп разрешителни от МОСВ вкл. и комплексни разрешителни и ОВОС,предполагам че за този тип ферма към който си се насочил е същия принцип.При това положение мога да ти гарантирам,че началния капитал който си предвидил половината ще ти го глътне държавата,а понеже най-вероятно няма да се справиш сам с комплексните разрешителни в БГ има доколкото знам само 2 фирми,които консултират за тая дейност и ще ти замине и другата половина. Работата е много сложна,но ако решиш да правиш нещо сериозно мисля,че ще мога да ти ударя едно рамо...ако не др. поне с документациите...
    До колкото съм запознат, за овцеферма няма специфични изисквания. Не е като за крави и прасета. Не се изисква да са щастливи.
    Записвам си помощ по желание от твоя страна. Скоро ще се възползвам, защото твърдо съм решил.

    Коментар


    • #17
      От: Овцевъдство или агънце-багънце

      Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
      До колкото съм запознат, за овцеферма няма специфични изисквания. Не е като за крави и прасета. Не се изисква да са щастливи.
      Записвам си помощ по желание от твоя страна. Скоро ще се възползвам, защото твърдо съм решил.
      Няма изисквания!!!!!!!

      Чете ли форумите които съм ти дал?



      Може да направиш нещо само нелегално иначе държавата (чиновниците ) ше те удушат.....


      Занимавал ли си се някога с животни.....


      Немай вера на хората обичат да лъжат ....особенно ако работят за тебе...
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #18
        От: Овцевъдство или агънце-багънце

        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
        Може да направиш нещо само нелегално иначе държавата (чиновниците ) ше те удушат.....
        Ако си нелегално трябва да разчиташ единствено на това което изкарваш от продажбата на агнета, от което ще ти остава печалба колкото да кажеш, че си на такава .
        Вярно е с бюрокрацията не всеки може да се оправя, но субсидиите ще направят така че само тези които могат да се оправят с нея ще останат на пазара .
        Иначе изисквания за овцете/козите наистина не са нищо особено, не е като при кокошките и свинете.
        Аз за кози се бях замислил тъй като са по непретенциозни от овцете и по плодовити, но пък за ярета в България няма голям пазар, въпреки че месото им според мен / и не само/ е по вкусно от агнешкото
        gsm - 0899388807

        Коментар


        • #19
          От: Овцевъдство или агънце-багънце

          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
          Няма изисквания!!!!!!!

          Чете ли форумите които съм ти дал?



          Може да направиш нещо само нелегално иначе държавата (чиновниците ) ше те удушат.....


          Занимавал ли си се някога с животни.....


          Немай вера на хората обичат да лъжат ....особенно ако работят за тебе...
          Здрасти Старче, чета от две години, обикалям селата, обикалям фермите, обикалям стопаните. Правя всичко необходимо, за да се сдобия с необходимата информация, като единствено в Министерство на земеделието още не съм ходил, но там ще е последно, когато съм готов с въпросите и отговорите, които трябва да ми дадат. Никъде не видях специални изисквания за овцеферма.
          Ще ти бъда задължен, ако ми посочиш откъде да го прочета.

          Сега да ти разкажа малко за себе си. Завършил съм право. Имам висше юридическо образование. Работя като търговец. Внасям месо, работейки за чужд производител. Та.........искам само да кажа, че всяко нещо се учи, а аз съм готов да си платя цената и да успея. Никой не се е родил научен.
          Управлявал съм 80 жени работещи на 24 часов режим, та и в тая част не съм бос. Не вярвам на никого, включително и на себе си, щот много добре се самоубеждавам.

          Смятам да работя легално и не вярвам някой чиновник да ме удуши. Много ви е страх от тях бре, пък и те душа носят, и те могат да бъдат притиснати да си свършат работата. Минаха времената на тяхната сила, защото има един мониторинг от ЕС, с който те не могат да се справят.

          Ще съм благодарен на всеки практически съвет. Решил съм да го направя, така че темата с разубеждаването единствено ще пълни страници. Нека се съсредоточим над това как да се направи, а не защо да не се прави

          Коментар


          • #20
            От: Овцевъдство или агънце-багънце

            Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
            Ако си нелегално трябва да разчиташ единствено на това което изкарваш от продажбата на агнета, от което ще ти остава печалба колкото да кажеш, че си на такава .
            Вярно е с бюрокрацията не всеки може да се оправя, но субсидиите ще направят така че само тези които могат да се оправят с нея ще останат на пазара .
            Иначе изисквания за овцете/козите наистина не са нищо особено, не е като при кокошките и свинете.
            Аз за кози се бях замислил тъй като са по непретенциозни от овцете и по плодовити, но пък за ярета в България няма голям пазар, въпреки че месото им според мен / и не само/ е по вкусно от агнешкото
            Козите са ми на второ място, като паралелни животни, съвместими с овцете. Една от причините е, че ще съм в планината и храна няма да им липсва.
            Проблема за козите е само пазара на месо после, иначе те са по-вкусни, повече мляко дават и по-лесни за гледане, но не изнасяш ли месото, нищо няма да направиш от финансова гледна точка.
            Държа да работя законно точно заради субсидиите, защото ретро методите биха ме изхвърлили от пазара за година-две.

            Коментар


            • #21
              От: Овцевъдство или агънце-багънце

              Успех!
              Пази се от вълци: четирикраки, двукраки и най-страшните - тия зад бюрата.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #22
                От: Овцевъдство или агънце-багънце

                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                Нека се съсредоточим над това как да се направи, а не защо да не се прави
                С това изречение ми порасна в очите. Много!

                Искрено ти желая успех, радвам се, че има хора които се мъчат да правят нещо въпреки трудностите, а не се оплакват, че всичко(основно държавата) им пречи.

                И все пак съм скептично настроен. Ако от животновъдство се печелеше-това отдавна да беше бизнес на мафията.

                От собствен опит зная, че колкото си сметнал, че ще спечелиш при проектирането на даден бизнес-печалбата е наполовина(в добрия случай) от проектираното. Та 50 овце ми се виждат малко. Да не стане така, че всичката печалба да отиде за заплата на овчаря, за други разходи и да не остане за реинвестиране. Така малко по малко ще затъваш. Майката му е да започнеш с достатъчно голяма дейност за да не изяждаш печалбата, и да остава за развитие на фермата. Дано добре да си го премислил. Ако чувстваш, че не си-мисли пак.

                Успех!
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Овцевъдство или агънце-багънце

                  Като гледам колко ора четат темата май доста сакат да са овчари...Инстинкт прадедите ни са били се овчари преди 100 години....
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #24
                    От: Овцевъдство или агънце-багънце

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    С това изречение ми порасна в очите. Много!

                    Искрено ти желая успех, радвам се, че има хора които се мъчат да правят нещо въпреки трудностите, а не се оплакват, че всичко(основно държавата) им пречи.

                    И все пак съм скептично настроен. Ако от животновъдство се печелеше-това отдавна да беше бизнес на мафията.

                    От собствен опит зная, че колкото си сметнал, че ще спечелиш при проектирането на даден бизнес-печалбата е наполовина(в добрия случай) от проектираното. Та 50 овце ми се виждат малко. Да не стане така, че всичката печалба да отиде за заплата на овчаря, за други разходи и да не остане за реинвестиране. Така малко по малко ще затъваш. Майката му е да започнеш с достатъчно голяма дейност за да не изяждаш печалбата, и да остава за развитие на фермата. Дано добре да си го премислил. Ако чувстваш, че не си-мисли пак.

                    Успех!
                    Знаеш ли кой е най-големият и май единствен сериозен закупчик на агнета и износител към Турция? Почетен председател на една партия е в момента. Куршум не го лови. Хидроинженер-философ е
                    Това по повод на мафията.

                    За бизнеса.
                    Започвам с 50, защото това е минимума за да си регистриран като земеделски производител. После ще кандидатствам и с пасища за субсидии. Наясно съм, че ако започна тази пролет, пари ще видя догодина на есен от държавата. Идеята е стъпка по стъпка да се прави. След две години, ако съм на нула и не съм тръгнал надолу ще дублирам всичко и тогава при същите разходи, вече прихода има шанс да даде и печалба. Отделно плана е субсидията да е чиста печелба, а от овцете разчитам да са на самоиздръжка.
                    Субсидиите за пасище се 30 лева на декар, за овца започват от 40 и стигат до 150 на глава, има и субсидия за хранене. На овца имам право минимум на половин декар пасище, което трябва да декларирам и да се грижа за него.
                    Изчистването на 400-500 декара пасище струва между 1000 и 2000 лева. Сметката клони към нула, като се вземе предвид че изкупната цена на млякото е 1.20-1.50 а живото агне между 5 - 6 лева. Всичко останало е в сферата на фантазиите


                    Тази цялата информация и плод на две години четене и проучване, ходене по села и паланки и литри ракия корупция при водене на разпити. Знам, че няма да е лесно, но това ми е пенсионната осигуровка. В най-лошият случай ще стана селянин с пълна сила.

                    п.п.
                    Овчаря ще се грижи за агънцата така, както аз се грижа в момента за неговото

                    Коментар


                    • #25
                      От: Овцевъдство или агънце-багънце

                      Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение



                      Първоначално ще купя овце от района на Гоцето, Разлоч и ...
                      Убаво е да научиш диалекту,оти че ти требува.
                      Добре си се насочил.Поне според наблюденията ми на местно ниво.Доста народ се ориентира към този бизнес,след кризата в строителството.Аз съм далече от този бизнес,но познавам доста чобани и мога да съдействам с контакти.Ако не си ми изтрил телефона,пиши на ЛС.С каквото мога ще помогна.Успех.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Овцевъдство или агънце-багънце

                        Кой ше те допусне да чистиш пасища бе брат....Това е луд бизнес....кой ше те пусне там 30 лева на декар А

                        абе ела да видиш какво и как...


                        Само незаконен бизнес в Б\ългария му е майката то на тея големите законен ли е +?..НЕЕЕЕЕЕ


                        България се самоубива сама под вещото ръководство на управляващите я комуняги от 44 та до сега
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #27
                          От: Овцевъдство или агънце-багънце

                          Браво колега,като гледам всичко си проучил,и си наясно,щом умееш да се справяш с бюрократичната машина,значи ще успееш,щом си юрист,значи немаш проблеми,там е грешката на много хора че чиновниците ги отказват,но ти тия хватки гледам ги знаеш.Познавам човек с твоето образование,който гледа овце около Сф като паралелна дейност,има си хора за тая работа демек,и си зима субсидии за всичко както му е реда,но знае как-явно и ти си наясно с тия неща,и хич не се оплаква,даже увеличи стадата от две на три.Така че в тая работа хляб има доста,ако всичко е поставено на "научна" основа и си ползваш всичко което ти се полага!!! Така че давай смело и ти пожелавам УСПЕХ в начинанието!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Овцевъдство или агънце-багънце

                            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                            Кой ше те допусне да чистиш пасища бе брат....Това е луд бизнес....кой ше те пусне там 30 лева на декар А

                            абе ела да видиш какво и как...


                            Само незаконен бизнес в Б\ългария му е майката то на тея големите законен ли е +?..НЕЕЕЕЕЕ


                            България се самоубива сама под вещото ръководство на управляващите я комуняги от 44 та до сега
                            Старче, там където ще бъда има няколко хиляди декара, които са на селото и могат да се вземат под аренда за срок от пет години. Всичко е възможно, когато се бориш.
                            Споко, никой не вярваше че от мен ще стане търговец, па 15 години добре се храня.
                            Никой не вярваше и че сайта за електронни цигари ще потръгне, но с помощта на добри другари и това стана.
                            Ще те каня на чеверме, ако напишеш поне едно положително мнение, не пожелание

                            Коментар


                            • #29
                              От: Овцевъдство или агънце-багънце

                              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                              Знаеш ли кой е най-големият и май единствен сериозен закупчик на агнета и износител към Турция?
                              Нали сам знаеш, че това е търговия, а ти се захващаш с овчарство. Разликата е доста голяма.

                              Турците имат една поговорка-"Кърк чобан-бир адам". Някой друг да я преведе.

                              Относно субсидиите-то повече отколкото дават за зърнопроизводство бе. Ако изобщо ги дадат тази година мършите...

                              Относно агънцето-знай, че с роднини бизнес не става. Хайтов има добър разказ за дядо и зет как правили общ чобанлък. Не станало...

                              Дано при теб да потръгне де, искрено ще се радвам.

                              И последно-преди години като помагах на моите момчета да си учат уроците научих и аз нещо-в Родопите и Пирин имало места на които пласта оборски тор от продуктивността на овцете стигал няколко метра дебелина. Показателно е колко овце са гледани по времето на турското робство, и все от българи. Ние сме били продоволствената част на империята. Дано да възродиш традицията.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Овцевъдство или агънце-багънце

                                Чак сега виждам темата.
                                Имам досег с човек, собственик на 240 овце-майки и 10-на овена.
                                Общо взето и той започна с 50-60 овце, но нали апетита идвал с яденето и за 3 години станаха над 200. До тук ок, ОБАЧЕ.
                                Овчарите,които се грижат за стадото му обещаваха,че видиш ли , всяка овца ще дава приблизително по 800 до литър мляко през лактационния период ( за неговите овце това е около +- 3 месеца ) Оказа се с времето,че тези стойности са силно завишени и всяка година средно една овца даваше дневно между 350-500 мл. Ок, времето дъждовно,студено, овцете се стягат.
                                Идва време за субсидии. Йок. Една голяма част от овцете, около 40 бр. нямат ушни марки. Човека се беше свързал с ветеринаря, но при него нямаше ушни марки - областната ветеринарна служба нямала, а тя нямала, защото от министерството не били изпратили. Последваха питания до министерство и разплащателната агенция, но все още отговор няма.
                                Идва време за агнета - кланиците, на които продава той започват да се пазарят за цената. Миналата година, мисля,че по 5.50 живо тегло ги продаде.
                                Фуражите,гранулите,люцерната,балирането,обработката на нивите,разбира се ваксините на животните - не може без тях и там изключително много средства отиват.
                                Кучета - задължително, моят познат има 6 каракачанки и 2 кангала.
                                Тоест - има много разходи по отглеждането им,много административна дейност по регистрация,субсидии и прочие. Най-лошото е,че държавата иска да унищожи животновъдството!!!
                                Но пък удоволствието да си сред животни е страхотно. Винаги, когато мога отиваме заедно с него да ги видим.
                                Така,че моят съвет е да премислиш добре нещата, дали си струва изобщо да се хвърляш в тази посока. Начинанието е много отговорно!
                                Успех!
                                First Man, then Machine!
                                Lada Niva
                                Honda XR 400

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X