Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КУХИНИ ЗА ГОВОРИТЕЛИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КУХИНИ ЗА ГОВОРИТЕЛИ

    Здравейте, отскоро и аз съм Витара 1,6 къса база. Може ли да ме ориентирате къде мога да си монтирам говорители в смисъл къде има кухини и е най- удачно. Витарата е кабриолет ако има значение. БЛАГОДАРЯ предварително

  • #2
    От: КУХИНИ ЗА ГОВОРИТЕЛИ

    Мога да ти кажа аз къде сложих и май е в заводските предвидени места.

    Едното е точно под предните колани. При мен имаше и перфорирано там. Та разкачаш кората и откриваш един крив отвор . Аз направих от 3мм ХДФ фланец и монтирах в него говорителя. Даже си имаше кабели за тая работа там.

    Другото е очевадно - отпред на таблото в ляво и дясно, гледаш от въздуховодите на долу.

    Коментар


    • #3
      От: КУХИНИ ЗА ГОВОРИТЕЛИ

      OK Благодаря много

      Коментар


      • #4
        От: КУХИНИ ЗА ГОВОРИТЕЛИ

        Ако е с твърд таван витарката, може в страни от задните седалки да се изрежат корите(ако те кефи) и да се сложат елипси.
        Но ако си с мерк не става, че там разположени едни кули за задните колани.
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          От: КУХИНИ ЗА ГОВОРИТЕЛИ

          Един съвет....ако имаш същите кухини като на твърдите тавани(под коланите както казаха) вземи си някакъв изолиращ материал или нещо друго (каквото измислиш) ,но отдели кухината като обем от "ръкавите" които произлизат от нея...С така оформения обем(особено ако сложиш изолиращ материал по ламарините) освен ,че ще се подобри значително звука в средите (ще станат по ясни и отчетливи ) Ниските ще се появят и при добро изпълнение ще се учудиш какви ниски имаш...После отпред пот таблото на оригиналните места препоръчвам двулентови говорителчета... Накрая цялата тази работа лесно се регулира от настройката :fader: на плеъра... при мен резултата е повече от задоволителен в предвид ,че съм отделил около 6 години от живота си в озвучаване на автомобили...Сега има още много какво да се направи,но това е най-простото вършещо работа.
          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

          Коментар


          • #6
            От: КУХИНИ ЗА ГОВОРИТЕЛИ

            Здравейте. Темата е стара но имам и аз няколко въпроса
            Какъв е размера на говорителите?
            Предните и задните еднакви ли са?
            Отварят ли се (и как) капаците на задните говорители? Опитах с отвертка но дава зор и ме достраша да не го счупя.

            Коментар


            • #7
              От: КУХИНИ ЗА ГОВОРИТЕЛИ

              Размерът е 10см, аз бях с тези отпред: http://www.sony.bg/support/bg/product/XS-A1027 еднакви са. Задни няма, те са по средата в колоните долу, махаш уплътненията, колана, горната пластмаса и тогава долната такава, може и по-трудният и опасен начин, напъваш

              Коментар


              • #8
                От: КУХИНИ ЗА ГОВОРИТЕЛИ

                Както обикновенно безупречен Благодаря много

                Коментар


                • #9
                  От: КУХИНИ ЗА ГОВОРИТЕЛИ

                  Като иде реч за кухини за високоговорители препоръчвам в тях да се натъпче полиестерна вата, която увеличава акустичния обем, което е важно, ако ВГ е нискочестотен.
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #10
                    От: КУХИНИ ЗА ГОВОРИТЕЛИ

                    Този "хищник" кой го пусна да цапа темата, викайте бат Арни
                    Да се изтрие и моят и на предатора поста, не се научиха

                    Коментар


                    • #11
                      От: КУХИНИ ЗА ГОВОРИТЕЛИ

                      Извинявам се, че пак питам, но задните говорители същите ли са като предните (4")?
                      Сложих отпред двулентови Сони 125херца. Свири много чисто и имат доста сила... само дето няма бас. Всъщност има, но правят този думкащия само (bom bom) Дали има такъв размер говорители с по-ниски честоти, да докарват малко този разлятия бас (booom booom). (просто да го има де, не може да се очаква кой знае какво предполагам)
                      Благодаря още веднъж.

                      п.с. пък може и в плеъра да е проблема, с някво калпаво НЕО съм

                      Коментар


                      • #12
                        От: КУХИНИ ЗА ГОВОРИТЕЛИ

                        За задни можеш да сложиш малко по-големи но трябва да ги изведеш навън с фланец. Това ако искаш бооом а ако искаш боооооом ползвай задната врата и нишите в двата края на (да го наречем)багажника.
                        http://vbox7.com/play:398e8b82

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X