Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със стартирането на моторен трион Husqvarna 455 Rancher

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със стартирането на моторен трион Husqvarna 455 Rancher

    Здравейте, имам проблем със стартирането на въпросната резачка. Всъщност може и да не е проблем, но по-скоро мисля, че аз бъркам нещо и се надявам някой по-запознат да ми отговори на въпросите. Проблемът е, че резачката пали доста трудно. За запалването правя следното: включвам смукача, като го издърпвам навън, натискам декомпресационния вентил и след това натискам няколко пъти диафрагмата, докато горивото я изпълни. След това дърпам дръжката на стартера. Дърпам я четири пъти, но резачката не пали. При което връщам смукача в начално положение, чакам секунда-две и пак го дърпам навън. И отново правя четири дърпания на стартера. Тя отново не пали и пак повтарям процедурата. И на следващото дърпане на стартера резачката вече пали. Въпросът ми е правилна ли е тази цялата процедура, която съм описал. Също така, след като вече е запалила, но смукачът е дръпнат навън, какво да правя - да я угася с червеното копче за спиране на двигателя и да върна смукача в начално положение, след което отново да я запаля. Или още докато работи просто да върна смукача в начално положение без да я гася. Предполагам, че за опитни хора, който разбират от такива машини, въпросите ми ще се сторят смешни, но се надявам да ми отговорите. Благодаря!

  • #2
    От: Проблем със стартирането на моторен трион Husqvarna 455 Rancher

    Значи: дърпаш смукача ,напомпваш на помпичката(диафрагмата) не е грешка и 10-тина пъти ,натискаш декомпресора и дърпаш стартера до 6-7 дърпане мотора ще припука и ще затвори декомпресора,връщаш смукача,така ще премине в позиция полусмукач(а тя се изключва след подаване на газ) ,пак натискаш декомпресора и палиш ,но до първото натискане на газта ще работи на високи обороти ,затова след като заработи подаваш газ веднъж и пускаш газта така ще паднат оборотите до нормалните за празен ход,вече си готов и може да режеш ,е след няколко секунди бръмчане на пазен ход. Гасенето се изпълнява само от бутона за гасене без да дърпаш смукача докато мотора се върти (така я давиш и после трудно пали) .Смукача се връща в работещо положение ако заработи на смукач,но в повечето случай само припуква и после пали само на позиция полусмукач. Малко куцо го обясних ама би трябвало да свърши работа.Ето и малко помощен материал http://www.youtube.com/watch?annotat...&v=M1urRc0y64I от 3:00 мин. е съществото на въпроса.
    Последно редактирано от keymaker; 08-02-13, 06:53.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със стартирането на моторен трион Husqvarna 455 Rancher

      Благодаря ти за отговора, аз също съм гледал клипчета в you tube, но при тях резачката пали общо взето от първото дърпане. Затова се учудих, че при мен не става и дърпах стартера само четири пъти. Изобщо не знаех, че трябва да го направя по-продължително. Предполагам, че и за това при мен декомпресационния вентил си стой натиснат и моторът не припуква, за да го изключи. Ще опитам да я стартирам така, както си ми обяснил и се надявам да се получи. Благодаря отново.
      Последно редактирано от neumoren; 08-02-13, 13:08.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X