Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DIY Експедиционен багажник - размисли и страсти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • DIY Експедиционен багажник - размисли и страсти

    Та "престраших" се и аз да пусна първата си тема...
    Първо да разясня, че карам Субару Форестър, а не някой хард оффроуд джип
    Откакто газифицирах, багажника ми значително утесня и се спрях на такъв тип багажник
    обаче имам няколко питанки и чуденки и си мисля, че Вие ще може да ми помогнете
    Багажника ще бъде от алуминии и бегло ще прилича на Аерорака:

    През 99% от времето върху него ще се намира резервната ми гума, която ще стърчи отгоре поне 15см.
    Има ли смисъл да го скосявам отпред при това положение (отпред да е с наклон и плътна част)
    ...Пряко заденден въпроса ми е следния:
    След като гумата ще стърчи над най-горната част на багжника има ли смисъл той да е скосен или може отпред да е прав?
    Също така този модел ми стана интересен с това, че ламарината отпред не е от край до край...какъв е смисъла от нея тогава според мен пак ще свири...


    Благодаря ви предварително за помощта
    п.с. Ще гледам да снимам степ-бай-степ

  • #2
    От: DIY Експедиционен багажник - размисли и страсти

    Шанса да не свири скосен,а и да оправи малко аеродинамиката е много по-голям от правия или тръбата.Дупките в края са за халогенни или поне за такива могат да се ползват,некои имат и обратни за заден ход,къмпинг светлина или теглене/задна лебедка,товарене .

    Аз ако съм ще го скося еле пред гумата
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: DIY Експедиционен багажник - размисли и страсти

      А за какво ти е да слагаш резервната гума на тавана? Ползваш ли хубави гуми(нови и неизтъркани) един комплект за лепене-фитили и компресор ми се вижда много по-функционален. Карам кола от 15години и досега съм пукал три пъти гуми-двете ги спуках наведнъж в изрязан асфалт и гумите бяха за изхвърляне след това, и миналата година един пирон с който си карах няколко месеца, като допомпвах през някоко седмици.

      Коментар


      • #4
        От: DIY Експедиционен багажник - размисли и страсти

        Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
        А за какво ти е да слагаш резервната гума на тавана? Ползваш ли хубави гуми(нови и неизтъркани) един комплект за лепене-фитили и компресор ми се вижда много по-функционален...
        Да кажем, че ако спука гума, ще се оправи с фитилите. Компресора ще помогне ако е от бая скъпите и е способен да бордира гуми, иначе е просто по-добра, автоматична помпа.

        По темата - скосението отпред ще помогне определено. Гумата и каквито и да било други товари е най-добре да са възможно най-назад, за да се отразят минимално вътху разхода.

        Коментар


        • #5
          От: DIY Експедиционен багажник - размисли и страсти

          И аз си мислех за компресор и "ремонтен комплект" ама както каза колегата Yaro, хубав такъв струва стотици левове...
          А най-прясната ми случка - една гума спукана на три места от някъкво парче от ограда...не че не я фитилирахме ама си трябваше компресор...
          Определено ще го скосявам отпред въпреки ,че ще ми е доста по-трудно
          Горе-долу си го представям като на един колега от форума с едно Чероки (не си спомням ника му) - като е само гумата отгоре да бъде възможно най-отзад, а като има и друг багаж - по-ниските неща отпред, по-високите отзад...

          п.с. Има ли някой колега от форума който може да заварява алуминии? Става въпрос за 4 заварки за багажника - плащам каквото трябва и черпим бира(примерно)

          Поздрави

          Коментар


          • #6
            От: DIY Експедиционен багажник - размисли и страсти

            yakima

            Това на тьрсачка за идеи.

            Не е задьлжително багажника да е скосен през цялото време,за гората да речем голям праз,че ти е сковен багажника като няма скорост никаква.Може да си направиш едно парче било то пласмаса или метал което да се слага или маха в зависимост кога и кьде го ползваш тоя багажник.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3624_1_lg.jpg
Прегледи:1
Размер:38.4 КБ
ID:5456059

            И твоята идея

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Yakima-Roof-Rack.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5456060
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: DIY Експедиционен багажник - размисли и страсти

              Ето снимки на моя багажник за Джимнито.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0962.JPG
Прегледи:1
Размер:204.4 КБ
ID:5456063Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0966.JPG
Прегледи:1
Размер:197.1 КБ
ID:5456062

              Вече е завършен и прахово боядисан,а шумове от вятъра няма.Без халогени май щеше да е по добре.
              Според мен отпред трябва да е скосен на 100%.
              ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

              Коментар


              • #8
                От: DIY Експедиционен багажник - размисли и страсти

                Много добьр,но тук заварчик взима между 80 и 120 кинта на час,а предното парче е само 69 кинта и може да го махнеш.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: DIY Експедиционен багажник - размисли и страсти

                  А някой мислил ли е да се направи отливка и по отливката - стъкломат и смола? Примерно, отзад и отстрани по гумата, а отпред скосено с цел аеродинамика.

                  Коментар


                  • #10
                    От: DIY Експедиционен багажник - размисли и страсти

                    Ще повдигна темата.Надявам се за една година все някой да си е направил експедиционен багажник и да сподели някоя снимка и идея.

                    Коментар


                    • #11
                      От: DIY Експедиционен багажник - размисли и страсти

                      Аз също повдигам темата. Би било чудесно, ако някой колега с Фронтера А къса база качи снимки на негов багажник.

                      Поздрави
                      Ники
                      Николай Савов
                      Опел Фронтера А КБ, 2.0
                      +359885 07 00 92

                      Коментар


                      • #12
                        От: DIY Експедиционен багажник - размисли и страсти

                        Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
                        Аз също повдигам темата. Би било чудесно, ако някой колега с Фронтера А къса база качи снимки на негов багажник.

                        Поздрави
                        Ники

                        Здрасти Ники, успях да намеря такава фронтера с експедиционен багажник от чужд форум, дано ти даде идея и да ти я направят :


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:101.7 КБ
ID:5716153



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5716154



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:131.0 КБ
ID:5716155



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:83.0 КБ
ID:5716156



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:100.5 КБ
ID:5716157



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5716158

                        Това което ми хареса, е че са използвали фабричните отвори за закрепването на багажника

                        Коментар


                        • #13
                          От: DIY Експедиционен багажник - размисли и страсти

                          A защо трябва да е точно от фронтера?!? Концепцията е важна - после е лесно да се присбособи!
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #14
                            От: DIY Експедиционен багажник - размисли и страсти

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Здрасти Ники, успях да намеря такава фронтера с експедиционен багажник от чужд форум.......
                            И у нашия има,ама некой трябва да си направи труда да поразгледа и порови малко.

                            Коментар


                            • #15
                              Ами аз доста рових, но почти нищо не намерих. Или поне нощо конкретно. Говоря за Фронтера А къса база.
                              Ако някой сподели снимки, идеи и размери, много ще помогне. Аз се чудя колко дълъг да го направя, колко широк, да стъпва на надлъжните греди или направо на купето. Също от какъв профил, че в задния му край мисля да окача хайджака.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X