Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    Относно джантите си мислех за витарови такива. И евентуално за широчина 205, ама както разбирам, ще дойде малко голяма може би, не знам. 205/75 (ако изобщо има такива ) по моя бърза сметка не са по-високи от 195/80. И другото което е да се намери подходящия размера от съответния модел който се предпочита е по-сложното. То теоретичния размер е едно ама да го има от съответния модел ... =)
    Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      Колега, понеже почти всеки от този подфорум (а и от другите) е минал по този път - витаровите джанти не са задължително най-доброто нещо, което може да причиниш на жигулката. Единствения що-годе разумен размер за тях е 195/80/15, щото 215/70(5)/15 са малко широчки за тази кола и няма сила да ги развърти в общия случай. Според мен колкото по-висок е джипа, толкова по-добре. Това с преобръщането го забрави, нивата не може да стане чак толкова висока само с гуми. По мое мнение нивата с широки и малки гуми тип "лента тиксо" е като лагерна количка. Слагай нещо АТ 205/80/16 на 16-ките (michelin Lattitude Cross, Yokohama A/T II, Lassa Competus например) за да е по като жип. Питай Янко дали му е намаляла драстично проходимостта с този размер и дали би си сложил пак аспиринките. Освен това с тези 250-300 лв, които ще спестиш от жанти можеш да сложиш китайска лебедка отпред - хем за пред кафето ще става, хем за рас'отка.
      Александър

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        Колега, понеже почти всеки от този подфорум (а и от другите) е минал по този път - витаровите джанти не са задължително най-доброто нещо, което може да причиниш на жигулката. Единствения що-годе разумен размер за тях е 195/80/15, щото 215/70(5)/15 са малко широчки за тази кола и няма сила да ги развърти в общия случай. Според мен колкото по-висок е джипа, толкова по-добре. Това с преобръщането го забрави, нивата не може да стане чак толкова висока само с гуми. По мое мнение нивата с широки и малки гуми тип "лента тиксо" е като лагерна количка. Слагай нещо АТ 205/80/16 на 16-ките (michelin Lattitude Cross, Yokohama A/T II, Lassa Competus например) за да е по като жип. Питай Янко дали му е намаляла драстично проходимостта с този размер и дали би си сложил пак аспиринките. Освен това с тези 250-300 лв, които ще спестиш от жанти можеш да сложиш китайска лебедка отпред - хем за пред кафето ще става, хем за рас'отка.
        +1 за препоръчания размер.
        Вече даже се заглеждам и за 215/80-16 и малко ме е яд защо не преминах направо на такива,но все се опасявах че няма да ми стига мощност и взех 205/80-16.
        За мое радостно учудване сметките ми излязоха грешни и се оказа,че по-големия размер гуми в случая изцяло се компенсира от по-бавната на 1-ва,2-ра и 3-та предавка на Жигулската кутия.
        Не че сега просвета е лош-24см. под задния диф и 30см. по средата на предния мост,но друго щеше да е,ако колата беше пораснала с още 1.5-2см.
        Последно редактирано от Янко Желязков; 22-06-12, 23:24.

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Аз вече започнах да се чудя за зимата, макар и да е далече и не се знае за какво ще има средства, но определено колебанието ще бъде между зимни/всесезонни 205/80/16 или някой от стандартните размери чисто зимен+вериги - т.е. между две коренно различни концепции.
          Александър

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            +1 за препоръчания размер.
            Вече даже се заглеждам и за 215/80-16 и малко ме е яд защо не преминах направо на такива,но все се опасявах че няма да ми стига мощност и взех 205/80-16.
            За мое радостно учудване сметките ми излязоха грешни и се оказа,че по-големия размер гуми в случая изцяло се компенсира от по-бавната на 1-ва,2-ра и 3-та предавка на Жигулската кутия.
            Не че сега просвета е лош-24см. под задния диф и 30см. по средата на предния мост,но друго щеше да е,ако колата беше пораснала с още 1.5-2см.
            Ако искаш да погледнеш - имам такива. Зимни, шарени (пренарязвани).
            Аз карам и двете ниви с такива, но 195/16.
            Взимам ги от майстора на 20 лв/бройката. Издържаха вече два сезона и още има хляб в тях.
            Понеже аз няма да слагам по-големи, 205/16 и 215/16 са свободни.
            Според мен такива размери не са за нивите.

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              В какъв смисъл пренарязвани колега,може ли да ми обясниш,че не ми е ясно за какво става въпрос.
              Би ли пуснал някоя снимка в темата-хем и другите колеги да се информират за тези размери и модели гуми.

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                Правят се допълнителни разрези, с което или се увеличава дълбочината на протектора (при камионджийските гуми някои модели го позволяват) или се правят нови допълнителни "шарки". Когато гумите са прекалено стари и изтъркани, но все пак с голям грайфер (както става с "калните" гуми на джиповете), "шаренето" помага да им увеличиш живота с още един сезон. Няма база за сравнение с нова и дори с регенерирана гума - ефектът е много по-слаб, а гумата продължава да си стои в графата "опасна" (в смисъл, че не може да разчиташ на 100% на нея - продължава да си е стара).

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  Да разбирам ли, че при размер 205/80/16 на нелифтната и съвсем заводска нива, няма да има проблем ?
                  Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    Не няма да имаш проблем,на един колега сложихме такива гуми,за момента е супер доволен.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                      Правят се допълнителни разрези, с което или се увеличава дълбочината на протектора (при камионджийските гуми някои модели го позволяват) или се правят нови допълнителни "шарки". Когато гумите са прекалено стари и изтъркани, но все пак с голям грайфер (както става с "калните" гуми на джиповете), "шаренето" помага да им увеличиш живота с още един сезон. Няма база за сравнение с регенерирана гума - ефектът е много по-слаб, а гумата продължава да си стои в графата "опасна" (в смисъл, че не може да разчиташ на 100% на нея - продължава да си е стара).
                      Дали си пробвал с такива гуми.
                      Аз с регенерат на магистралата "съблякох" две от регенерираните гуми. А ги припомпих на 2 атм. Повече от 120 не съм вдигал (не че нива позволява)
                      Повече регенерат аз не слагам . Ако ще да е немски....
                      Карам с пренарязани.
                      За да стане регенерат се смъква каучука до платовете.
                      По целия протектор и после се залепва (ако е студен) или се вулканизира каучук , ако е топъл регенерат. Така се прави регенерат.
                      Шаренето (пренарязването ) става само на определени гуми. Смъква се каучука до плат само по шарките на гумата (по грайфера).
                      Останалата част от каучука не се пипа и си е толкова сигурна, колкото и преди пренарязването.
                      Единственото което е минус - малко по-лесно може да влезне пирон. Но мен какво ме грее колко теудно влиза пирона. Ако го намериш и с чисто нова гума пак ще влезе (по-трудно) не резултата е същия.
                      Та - карал ли си с такива гуми?
                      Ако видиш такива (все пак не домашно шарене), а от майстор на 70 г. Това прави над 40 г. (не само това де).
                      Дали ще ги познаеш ?
                      Пробвай се.
                      За цената ..... какво да коментирам. За 25 лева , ако намериш по-свестни свиркай да се заредя.
                      Идея си нямаш, колко се продават такива гуми, но ти не си забелязвал......
                      Сн. 1 -преди пренарязването.
                      Сн 2 и нататък - след пренарязване от МАЙСТОР. Не всяка гума става, но това го определя майстора.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от bgbul; 23-06-12, 16:57.

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        bgbul - лоши регенерати естествено има, както има ужасни нови гуми, както има и некадърно пренарязани. С това съгласен ли си?

                        И като тръгнем в този дух - нека си говорим за сносни нови гуми, за добре направени регенерати (от тези сносни, но вече стари гуми) и добре пренарязани (от тези сносни, но вече стари гуми). И ако трябва да направя класация - ще ги наредя точно в тази последователност. Не случайно и цените вървят низходящо в същата...

                        С регенерати съм карал много. С нови гуми малко - всъщност съвсем отскоро ми се отдаде и твърдя, че по-хубаво нещо за колата няма. С пренарязвани на моя лична кола не, но имам впечатление от чужда... и не съм впечатлен. Разбира се твоите може да са по-добри и по-надеждни, не знам.

                        Колкото до въпроса ти - за 25 лева естествено, че няма да намеря по-добра гума, от тази, която предлагаш. End of story и пълна победа за това твърдение. Това обаче никак не означава, че гумата е добра. Просто няма по-добра на тази цена. И да, ще свърши добра работа. Даже предполагам, че извън пътя по чукарите ще е по-проходима от регенерат. Колко издържат е друг въпрос. Не бих карал повече от един сезон с такива.

                        Обръщам специално внимание на това, което каза в средата на мнението, а именно:

                        "Шаренето (пренарязването ) става само на определени гуми. Смъква се каучука до плат само по шарките на гумата (по грайфера).
                        Останалата част от каучука не се пипа и си е толкова сигурна, колкото и преди пренарязването"

                        Аз не съм чул някой да пренарязва нови гуми. Напротив - обикновено го правят на гуми "последен дъх". Както знаем гумите стареят. Т.е. и каучука ти ще си остане след пренарязването точно толкова сигурен, колкото и един "последен дъх" каучук.

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                          bgbul - лоши регенерати естествено има, както има ужасни нови гуми, както има и некадърно пренарязани. С това съгласен ли си?

                          И като тръгнем в този дух - нека си говорим за сносни нови гуми, за добре направени регенерати (от тези сносни, но вече стари гуми) и добре пренарязани (от тези сносни, но вече стари гуми). И ако трябва да направя класация - ще ги наредя точно в тази последователност. Не случайно и цените вървят низходящо в същата...

                          С регенерати съм карал много. С нови гуми малко - всъщност съвсем отскоро ми се отдаде и твърдя, че по-хубаво нещо за колата няма. С пренарязвани на моя лична кола не, но имам впечатление от чужда... и не съм впечатлен. Разбира се твоите може да са по-добри и по-надеждни, не знам.
                          Колкото до въпроса ти - за 25 лева естествено, че няма да намеря по-добра гума, от тази, която предлагаш. End of story и пълна победа за това твърдение. Това обаче никак не означава, че гумата е добра. Просто няма по-добра на тази цена. И да, ще свърши добра работа. Даже предполагам, че извън пътя по чукарите ще е по-проходима от регенерат. Колко издържат е друг въпрос. Не бих карал повече от един сезон с такива.
                          Благодаря за истината! Достойно.
                          Просто спор за мен няма.
                          Говорим за България, говорим за криза и говорим за Нива. Това е.
                          И аз ги подреждам така:
                          1. Нова гума . Цена 120 лева и нагоре.
                          2. Втора употреба с добър грайфер 6-7 мм. Цена 40-50 лева.
                          2. Втора употреба с малък грайфер 3 мм и донарязани до 6-7 мм. Цена 25-30 лева.
                          3. Регенерат (никога за магистрала). Особено отпред - то си е забранено. Цена 80-100 лева.
                          3. Регенерат втора употреба. Цена 30 лева.
                          Аз регенерат - и за 5 лева няма да сложа.
                          Виж за пренарязана давам до 30 лева. Но това си е мое решение.
                          Не го натрапвам на никой. Предлагам изпитано на мой гръб евтино решение.
                          Поздрави и умната с регенератите!

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Разликата между нова и стара автомобилна гума е като разликата между сирене и млечен деликатес. Цената също

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Аз съм с все сезонни FULDA MULTITRAC 4X4 205/80/16 на оригиналните джанти на Нивата.
                              http://www.gumitebg.com/gumi-fulda/z...-BUS-multitrac

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-04-03-067.jpg
Прегледи:2
Размер:147.9 КБ
ID:5398992

                              Нивата не е повдигана, не опират никъде. Определено съм доволен

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                А относно управлението ? Разхода ? Проходимостта ?
                                Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X