Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашен или Заводски (магазински) туниг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Домашен или Заводски (магазински) туниг

    Дъжд , дъжд... Я да споделим ,кой какво е изработил сам( или с приятели) за мотора си ,како се е получило и дали или колко е спестил от ,,домашната работа'' .Не става дума за подробни технически описания ,а на кратко и с по няколко снимки всеки да покаже и сподели ...
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

  • #2
    От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

    Не ми стигна времето Сега да си довърша мисълта ...
    Мен все ме влече да е по трудния начин - с КТМ-а не постъпих по по-различен начин.
    Първо искам да благодаря на Събин,за огромния жест,като ми предостави роубар,багажна тава и усилена планка за степенката -фабрични за мостра.
    Реших ,че за ден два ,ще бъдат изкопирани ... е да ,ама...да започнем с планката
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0339 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:5450022
    Ако не греша оригиналът струва около 80$ - ментето ми излезе оло 30 лв.Тук кяра е най-голям :
    Тавата-тук нещата маалко загрубяха.Основен проблем беше намирането на материал.Стигна се до там,че в Кортекс за парче 30х30 см 4 мм дурал. ми поискаха 190 лв.!!! Накрая намерих 5 мм обикновен алуминий от вторични суровини и решението бе прахово покритие....
    оригинал - 55 евро -ментето ми излезе 100 лв..... кяр? няма ама си е мой
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0337 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5450023
    ...и накрая тръбите...там стана страшно Оригиналните на МОтех са около 175 евра....
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0336 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5450024

    ментето...няма сметка... след 30 лв тръби,50лв огъване и около 40 лв прахово,не знам как да пресметна труда на Веско IDVES(истински приятел),който докарва на ръка с рязане ,заваряване и шлайфане кривините в различни равнини 4- 5 дена...Със сигурност ако ми вземаше пари,роубара щеше да ми струва с поне 200 лв. в повече от ,,заводския''...Важното е че стана перфектен и значително по-стабилен от оригиналът..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0340 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5450021
    ако на някой му е забавно ,нека споделя
    Последно редактирано от churov; 04-02-13, 16:22.
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #3
      От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

      Естествено, че домашен тунинг. Не се сещам да съм купувал някакъв от магазина, освен неща от рода на спирачни маркучи и прочее. Сега даже съм в процес на изработка на куфари. Доста цигании съм си правил сам, трябва да взема да нащракам
      Yamaha XT​M600E '98
      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

      Коментар


      • #4
        От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

        Домашен!? Под домашен разбирам у дома в гаража! Като ще се поръчва по разни заводи и работилници вече е минало покрай домашния! Пък и цената на единична бройка е нормално да излезе по-висока от серийното производство като се прави в завод!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

          Хм, домашен тунинг, любимото ми занимание
          Ето тунинга само по последните два мотора, да не стане много дълго
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120320.jpg
Прегледи:1
Размер:252.1 КБ
ID:5451919
          По-голям двигател, самоделни седалка, усилена скара и стойка за куфара + странични стойки, стойка за ГПС, уширение на степенката, повдигане на калника, по-мощна спирачна помпа, по-удобен лост за съединителя, по-широка верига....

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070314.jpg
Прегледи:1
Размер:141.5 КБ
ID:5451924

          Кросова предница с ДР-ската капла и диск, "домашни" адаптер за спирачката и втулки за оста, домашно преправена ос на трипътника.
          Напълно домашно изработена седалка, само основата е от оригиналната, подходяща за каране прав и дълги преходи по асфалт.
          Слюда с домашно изработена стойка, стойка за електронен километраж, домашен багажник, ауспух от гсхр с домашна преходна тръба.
          След последното каране си строших лостчето за съединителя, купих си някакво неоригинално, което успях да счупя преди да монтирам. Разрових се из частите в гаража и намерих старо лостче от супертенере, с износен отвор. Разпробих го, направих си на струга втулка и е като ново, значи полудомашно лостче
          В гаража се търкалят и два амортисьора от ДРЗ, които ще трябва да напасна към ДР-а.

          Досега никой производител на мотоциклети не е успял да произведе мотор, който да задоволява изискванията ми, затова продължавам с опитите да си го направя сам. Но съм много претенциозен и все си измислям нови задачи, а не съм фен да давам едни пари за нещо, което мога да си направя сам, така че тунинга продължава.

          Коментар


          • #6
            От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

            Браво,всичко което се вижда по снимките изглежда изпипано...мразя ,когато е ,,дялано с теслата''.....започвам да се зaмислям за малък домашен струг и CO ...
            Трябва да видя ,кой да ми оправи ауспуха на ДРЗ-та ,че предния собственик е сътворил едни....
            Последно редактирано от churov; 06-02-13, 12:51.
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #7
              От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

              Домашния е за предпочитане , но аз обичам да пипам на едро.





              Домашно сътворен съперник на BMW HP2 и KTM Super Enduro



              За рамата имам запитване дори от Индонезия
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                Здравейте и от мен.Предпочитам домашния тунинг поради две причини:на първо място-финансови и на второ-удоволствието от "направи си сам".Още като се сдобих с Африката ми изглеждаше някак голичка и реших да я оборудвам с крашбари и стойки за странични куфари.Равносметката:тръбогиб(made in бай Рангел стругара)-40лв.;тръби-30лв.;боя и грунд-20лв;две седмици занимавка по 2-3 часа след работа и много мерак.А,щях да забравя двете китайски гивита за странични(като за първо време) куфари-80лв.За перфектно качество не претендирам,недостатъци си има,но мен ме устройват.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                  Не знаех, че този форум е само за богаташи
                  Покажете си тунинга, ще е интересно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                    Тава, 3мм дурал, 3-4 часа, рязане, дупчене, нагъване, чукане и пилене. Цена - 40 евро материал, 40 евро заварка. Заводската е 160 евро, но е малка и не покрива каквото искам.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.JPG
Прегледи:2
Размер:110.0 КБ
ID:5452506

                    Седалка, полу-домашно прозводство. Основа купена готова - 30 евро(правена от някой за модела, но не от мен) тапицер - 40 евро.
                    Заводската е на Touratech или на Kahedo е 300 евро.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.JPG
Прегледи:2
Размер:100.1 КБ
ID:5452507

                    Коментар


                    • #11
                      От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                      Предпазители - смесица от три модела, два на Acerbis(oт единия са гардовете - с алуминиева основа, от другия ветрозащитата) и накрайници от Touratech. (захващане откъм края на кормилото).
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5452508Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.JPG
Прегледи:1
Размер:80.8 КБ
ID:5452509

                      Коментар


                      • #12
                        От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                        Със смесени чувства съм по въпроса. Трудно се постига качеството че да ми допада. Покритие, заварки, дизайн...и др.
                        Въпреки всичко, повече ми се прави от колкото да ми се купува. А ако не съм сигурен че е полезно да похарча ли ХХХ пари? и така...

                        На https://sites.google.com/site/fozysi...intenance-bike съм описал някои ръкоделия .
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • #13
                          От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                          Ето за това идеше реч Всеки да покаже и подскаже на другите..
                          Фози,аз също много държа на това да изглежда добре.Крашбара на БМВ-то и сега на КТМ-а изглеждат ,като заводски,но са далеч по надеждни Тавата за багащника на КТМ-а стана по-хубава от заводската - перфектна изработка и собствен дизайн Крашбара на Африката по-горе ,със сигурност е по надеждна от заводска,а и изглежда като заводска.. а и както казаха колегите - удоволствието... цената не винаги ,,излиза''
                          МОторМен- ако знаеш попадайки на снимки на мотора ти ,колко търсих и нета ,какъв е този мотор ,докато не попаднах на темата ти Невероятен проект - респект
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #14
                            От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                            Мерси за оценката , другият проект ще го пусна в този раздел , та да се намира по-лесно. Общо взето , всяко тежко ендуро има нужда от тунинг , и много често домашният е по-добър от заводския.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #15
                              От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                              Скучаейки видях тази стойка за ГПС (а и не само) в сайта на TOURATECH....
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01-049-0111-0_i_01.jpg
Прегледи:1
Размер:47.4 КБ
ID:5453889

                              На майтап си направих тази версия ( Нямам уред за лазерно рязане,така,че използвах ,,завод'') ...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0004 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5453890
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0007 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:76.8 КБ
ID:5453891
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X