Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашен или Заводски (магазински) туниг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

    Лексан и Макролон не бяха ли трговските наименования на поликарбоната? Разбира се има много видове поликарбонат, но тия двата са видове поликарбонат.
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • #32
      От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

      Разликата е доста сериозна-от поликарбоната се изработвал оптични лещи- при това скъпички ,а лексана се ,,нацепва'' от слънцето доста бързичко ,при него е заложено на здравината ,а не на оптичните му свойства- с малко уговорки може лексана да се нарече ,,промишлен поликарбонат'' - да не спамим повече темата-както писах лексана е с изключително лоши оптични свойства и не е най удачното да стои пред фара ,ако иска човек да го ползва ,като фар ....
      бягаме от темата
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #33
        От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

        Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
        .... защото трябва калъп, по който да се огъне във фурната и е занимавка.
        Заинтригуваме - не се ли поврежда при това нагряване?Я ,сподели технологоията,че ми се въртят някакви идеи...

        Я да чуя мненията ви,че аз сам със себеси много влизам в спорове. НА КТМ-а трябва да повдигна кормилото.НА пазара виждам различни видове повдигачи,но основните са три. Разгледайте и поумувайте къде са слабите места на всеки един от тях.
        Най -разпространените са тези :
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HANDLEBAR_RISERS_FITTED_LARGE.jpg
Прегледи:1
Размер:12.9 КБ
ID:5464080
        Виждат ми се най-надежни,но бих си ги купил вместо да ги произвеждам...
        ТЕзи най- ми допадат поради лесната изработка ,но нещо ме смущава....или май се пренавивам от това ,,прекалено лесно,за да е истина''...
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cell_p10.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5464081Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06020454.jpg
Прегледи:1
Размер:35.6 КБ
ID:5464082
        от друга страна,защо пък да са по-ненадеждни?.....
        И третия вид,които наистина ми се виждат доста несигурни,когато става дума за каране извън пътя.....
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:handlebar_risers_adjustable.jpg
Прегледи:1
Размер:29.9 КБ
ID:5464083

        не мога да реша.... помагайте....кой какво мисли...
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #34
          От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

          Последните повдигачи все пак ти дават повече възможности за позициониране на кормилото. ,,Rox'' ли са?
          BMW F800GS

          Коментар


          • #35
            От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

            Първо ще ти кажа за моя опит с огъването на лексан/макролон. До 160 градуса е твърд като камък, а на 170 става на мехури. Моята слюда я огънах като направих форма от гипс, но може да ползваш и извита ламарина или друга извита плоскост. Имай предвид, че може да се огъне само в една равнина - ако искаш да го гънеш в яйцевидна форма няма да стане. Слагаш формата във фурната с лексана отгоре и един термометър. Ще видиш като почне да омеква - започва да клюмва по формата и тогава намаляш градусите. Ще ти трябва и възглавничка - да си я сложиш под дупето пред фурната, че краката омаляват да клечиш Изпуснеш ли го и появят ли се някъд емехури веднага отваряш фурната. Като слегне го вадиш барабар с формата и може да го понатиснеш тук там с ръка ако не е слегнал навсякъде.

            Повдигачи си направих още преди 3 години, че ми беше ниско кормилото. Спрях се на първия вариант, който си показал. Отидох на стругар, изровихме две парчета алуминий и ми ги издялка за 10 минути точно. Взе ми по 3 или 4 лв на парче От тогава имам няколко изтървания, много друсане по хендеци и дори падане на черен път и няма проблеми.
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • #36
              От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

              ТРетия модел ,най ме притеснява - при удар в камък примерно(става дума за извън пътя) ,долният захват може да отдаде и кормилото да се измести...има вариант и от странично изкривяване... - това е на теория разбира се
              Чанев,благодаря за споделеното за лексана....
              относно повдигачите- къде живеете ,бе? Във Варна е по-лесно да си уредиш операция при професор ,отколкото да навиеш стругар да ти свърши работа....Ако някой ми ги изработи ще ми излезнат почти колкото купешки(за втулка 20х30 мм ми вземат по 6-8 лева с мой материал и молби за след няколко дена... )...затова се ориентирам към втория вариант за сега,но ще изчакам още размисли
              МАтериалът- от какво да се изработи? от обикновен алуминий?
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #37
                От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                Мини през гаража като се раздвижиш.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #38
                  От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                  Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                  Заинтригуваме - не се ли поврежда при това нагряване?Я ,сподели технологоията,че ми се въртят някакви идеи......
                  Не съм 100% съгласен с колегата относно лексана.
                  Аз моя калъп го направих от ламарина изрязана от стар автомобилен капак. Също е вярно че много лесно става на мехури, но:
                  Огънах го с "пистолет" за горещ въздух. За да е по успешно трябва да се прави в затворено помещение.
                  В малки граници може да се огъва в две равнини дори в домашни условия, въпреки мнението на "гурута" в рекламата. Калъпа и приспособите за оформяне са най-важни.
                  НИКОГА не пипай горещия материал с ръце. Освен че може да се изгориш, то ще имаш отпечатък от пръстите за наследниците си . Изличава се и най-малката грапавина (пък върви полирай после).
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • #39
                    От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                    Повдигачите ги направихме от някакъв алуминий, не знам какъв. Търкаляше се под струга на стругаря. Всъщност са елементарни за изработка, но ако имаш фреза. Ако не ти се занимава си поръчай, мисля около 70-80 лв бяха.
                    А лексана съм се мъчил да го огъвам с горещ въздух и нищо не стана, на места станана мехури, на други се нагъна неравномерно....явно нещо съм объркал.
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • #40
                      От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                      ПОвдигачите са готови и предпазител ,за да не прилича мотора на ,,Румънски локомотив''- изработен е от счупена лопата за сняг

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0099.jpg
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5465513Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0100.jpg
Прегледи:1
Размер:97.5 КБ
ID:5465514
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • #41
                        От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                        Предпазителя на веригата на снимката изглежда малко по-дълъг от необходимото. Да не вземе някоя буца кал от задното колело да го обърне наопъки?
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #42
                          От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                          И на мен ми се струва леко дългичък, ама по-добре така, отколкото къс Аз също съм удължил предпазителя, че мяташе масло от ойлера в несвяст навсякъде. Сега повечето се задържа там.
                          Yamaha XT​M600E '98
                          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                          Коментар


                          • #43
                            От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                            И третия вид,които наистина ми се виждат доста несигурни,когато става дума за каране извън пътя.....
                            [ATTACH=CONFIG]560473[/ATTACH]

                            не мога да реша.... помагайте....кой какво мисли...
                            Ванката караше с такива повдигачи на АТВ-то, повярвай ми щом той не можа да ги счупи малко неща ще успеят! Цифра са си, но възможностите за регулиране на кормилото са безкрайни!
                            Иначе аз на моя КТМ525 съм с вторият вид иии не са най-удачния вариант-при изпускане на мотора кормилото се изкривява, ако са прекалено дълги болтовете също се кривят/чупят. Ако кормилото е 22мм, преходници 22-28 също го повдигат(така бях на Априлията), но КТМ-а оригинално си е на 28мм, нали?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                              Предпазителя си е баш добре на дължина - пази идеално ,а ако се счупи - имам още материал Цялата лопата струва 8 лева и мога да си направя 10 бройки
                              За повдигачите- кормилото ще се изкриви и другите два вида Тук болтовете са с якост 10,9 Ако ги изкривя -май ще имам други по-сериозни проблеми в следствие от падането ....
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • #45
                                От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                                И на нашите малки, леки кочини с такива повдигачи болтовете винаги намират начин да се изкривят. Почти винаги се случва при възможно най-най-глупаво падане или от място или с малка скорост. Възздравите предпазители на кормилото Цикра, Ацербис и какви ли не, практиката също показва че най-лесно се огъват от такива глупави падания.

                                Естествено с твоя мотор паданията и изпусканията не са желателни и НЕ ти ги пожелавам, но за сега най-здравия вариант май се оказват тоя тип повдигачи от цяло парче материал:



                                Разбира се в твоя случай без изместване на кормилото напред.

                                И все пак твойте са станали много готини.
                                Иван Маринов
                                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                                ЕНДУРО ВАРНА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X